Szwajcaria 2024/2025: Grand Train Tour

12 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Koszt bilet Swiss Travel Pass – 1 klasa.
 • Opłaty za rezerwację miejscówek w pociągach panoramicznych.
 • Opłaty bagażowe.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie miasta Zurych.
 • Wycieczka do wodospadów Trummelbach.
 • Zwiedzanie Lugano.
 • Zwiedzanie wodospadu Rheinfall.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Szwajcaria to kraj kojarzący się przede wszystkim z ośnieżonymi stokami górskimi, szumiącymi wodospadami, a także licznymi jeziorami z unoszącą się nad taflą wody mgłą. Ponadto jest to kraj różnorodności i bogactwa.

 

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Lot do Zurychu

Naszą podróż do Szwajcarii zaczyniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i przelotu do Zurychu – miasta otoczonego alpejskimi szczytami i oferującego wspaniałe widoki.

Szwajcaria

2.dzień

Zurych

Po przylocie do Zurychu zakwaterujemy się w hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na zwiedzanie miasta.

Podczas spaceru po starym mieście zobaczymy Ratusz, szeroki most Rathausbrücke, który kiedyś był po prostu placem targowym oraz XV-wieczną Katedrę. Dla chętnych będzie możliwość wspięcia się na jej wieżę katedralna.

Przenosząc się w bardzie nowoczesną cześć miasta, przespacerujemy się „najdroższą” ulicą czyli Bahnhofstrasse, przy której swoje siedziby mają liczne banki i instytucje finansowe oraz luksusowe butiki.  Nocleg w Zurychu.

3.dzień

Trummelbach

Po śniadaniu pokonamy trzygodzinną trasę do miejscowości Interlaken. Wjedziemy kolejką na szczyt Jungfraujoch. Pociągiem udamy się do Lauterbrunnen i Kleine Scheidegg, skąd przesiądziemy się do kolejki zębatej prowadzącej do najwyżej położonej stacji kolejowej na świecie. Na szczycie góry znajduje się obserwatorium Spinx z platformami widokowymi i restauracjami. Zobaczymy jak piękne góry rozpościera przed nami Szwajcaria.

Dzisiaj zobaczymy również wodospady Trummelbach, uznawane za największe podziemne wodospady w Europie. Zwiedza się je za pomocą wykutych w skale podziemnych korytarzy oraz przeszklonej windy. Powrót na nocleg do Interlaken.

4.dzień

Lavaux

Po śniadaniu przejedziemy w kierunku Montreux (3 godz. jazdy) do regionu Lavaux, który uznawany jest za winne zagłębie kraju. Widoki zapierają dech w piersiach i pewnie dlatego tarasy wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Z miejscowości Vevey wyruszymy tzw. “winnym pociągiem”, który zabierze nas na wycieczkę połączoną z degustacją pysznych, lokalnych win i serów. Po powrocie do Montroux czeka nas rej po Jeziorze Genewskim. Nocleg w Montroux.

5.dzień

Zermatt

Po śniadaniu udamy się do Zermatt (2,5 godz. jazdy). Miejscowość ta otoczona jest czterotysięcznikami, z których lodowce spływają do dolin.

Przyjrzymy się najbardziej znanemu szczytowi Szwajcarii – Matterhorn. Po zakwaterowaniu udamy się na stację, z której odchodzi kolejka zębata na grań Gornergra.

Następnie powrócimy do Zeramtt kolejką lub pieszo. Wybierając drugą opcję, będziemy mieli okazję rozkoszować się widokami na lodowiec i jezioro Riffelsee, w którym odbija się Metterhorn. Nocleg w Zeramtt.

6.dzień

Przejazd do Sankt Moritz

Dzisiaj, po ośmiogodzinnej jeździe, udamy się do Sankt Moritz. Po drodze mijać będziemy liczne wiadukty i tunele. Nasza trasa obfita będzie w przepiękne górskie krajobrazy.

Przejedziemy imponującym wiaduktem Landwasser o długości 136 metrów i wysokości 65 metrów. Po przyjedzie do Sankt Moritz zakwaterowanie, spacer, kolacja i nocleg.

7.dzień

Sankt Moritz

Dzisiejszy dzień  spędzimy w Sankt Moritz. To słynny na całym świecie  kurort, w którym panuje kosmopolityczna atmosfera. Leży on na południowym, słonecznym zboczu, z którego rozpościerają się przepiękne widoki na Dolinę Engadyny i na szczyty Alp.

Udamy się kolejką linową do Corviglia, skąd następnie wjedziemy kolejką szynową oraz kolejką powietrzną na punkt widokowy Piz Nair. Oprócz podziwiania pięknych widoków na górze będzie okazja skosztowania lokalnych potraw w restauracji.

Po powrocie do Sankt Moritz będziemy mieć czas wolny na spacer i zakupy. Nocleg w Sankt Moritz.

8.dzień

Lugano

Po śniadaniu wybierzemy się do Lugano (6,5 godz. jazdy). Jest to szwajcarskie miasto pełne zieleni i niezwykłych krajobrazów.

Przespacerujemy się promenadą nad szmaragdowym jeziorem Lugano. Następnie odwiedzimy Stare Miasto, którego atrakcją jest kolejka jadąca 200 metrów pod górę i skutecznie ułatwiająca piesze zwiedzanie miasta.

Czas wolny na buszowanie po sklepach i odwiedzanie licznych kawiarni i restauracji. Okaże się, że Szwajcaria jest rajem dla zakupoholików. Nocleg Lugano.

9.dzień

Pilatus

Po śniadaniu udamy się do Lucerny (5,5 godz. jazdy) – kolejnego miasta zachwycającego swoją architekturą. Zobaczymy m. in. stare, drewniane mosty, w tym Most Kapliczny wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz futurystyczne Centrum Kulturalno-Kongresowe KKL.

Wjedziemy kolejką zębatą na szczyt Lucerny, gdzie zostaniemy na kolację i nocleg. Chętni mogą skorzystać z dostępnych na szczycie krótkich, pieszych szlaków prowadzących do punktów widokowych. Po zachodzie słońca będziemy mieć okazję obserwacji gwiazd na nocnym niebie z wysokości 3000 m n.p.m.  Nocleg Pilatus.

10.dzień

Rheinfall

Rano powrócimy do Lucerny. Następnie pojedziemy w kierunku Sankt Gallen (2,5 godz. jazdy). Jeżeli czas pozwoli zatrzymamy się tam na krótki postój.

Potem udamy się w dalszą drogę do Szafuzy nad Renem (2 godz.), gdzie tory biegną brzegiem Jeziora Bodeńskiego. Po przyjeździe i zakwaterowaniu czeka nas wycieczka do największego w Europie wodospadu Rheinfall, znajdującego się około godziny piechotą od centrum Szafuzy.

Jeżeli czas pozwoli – możliwość rejsu po Jeziorze Bodeńskim. Nocleg w Szafuzie.

11.dzień

Zurych

Dzisiaj udamy się do Lindenhof – najstarszej i najpiękniejszej części miasta.  Znajduje się na wzgórzu, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Zwiedzanie ułatwia fakt, że Lindenhof jest całkowicie wyłączone z ruchu samochodowego. Czas wolny, który możemy spędzić nad Jeziorem Zuryskim lub w licznych sklepach i kawiarniach. Nocleg w Zurychu.

12.dzień

WYLOT Z ZURYCHU

Po śniadaniu udamy się na lotnisko, aby pożegnać się z grupą i powrócić do domu ze wspaniałymi wspomnieniami.

Szwajcaria 2024: Grand Train Tour

Czy spodobała Wam się Szwajcaria? Zapraszamy do skorzystania z innych ofert Rek Travel Adventure w Europie: Norwegia, Francja oraz wiele innych.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).