Szlakiem wielkich jezior: dookoła Jeziora Erie 2024

3 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • opiekę przewodników
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

 

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • biletów wstępu

Zapraszamy na trzydniową wycieczkę z Rek Travel “Szlakiem wielkich jezior: dookoła jeziora Eirie”. Ta podróż zabierze Cię na niezapomnianą przygodę, podczas której odkryjesz najpiękniejsze zakątki regionu Wielkich Jezior. Odwiedzimy spektakularne Wodospady Niagara, urokliwe miasteczko Frankenmuth w stylu bawarskim oraz dynamiczne miasto Toronto.

Najciekawsze atrakcje:

 1. Wodospady Niagara – Podziwiaj niesamowitą siłę natury, odwiedzając jedne z najbardziej znanych wodospadów na świecie. Zobacz je zarówno z amerykańskiej, jak i kanadyjskiej strony, aby doświadczyć pełnej ich okazałości.
 2. Toronto – Zwiedź największe miasto Kanady, z jego nowoczesnymi wieżowcami i historycznymi dzielnicami. Wjedź na taras widokowy CN Tower i odwiedź urokliwy Distillery District.
 3. Frankenmuth – Odkryj dziedzictwo bawarskie w sercu Michigan. Zatrzymaj się na obiad w lokalnej bawarskiej restauracji i przejdź przez historyczny drewniany most Holz-Brücke.

Dołącz do nas!

Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji, aby odkryć piękno regionu Wielkich Jezior. Zarezerwuj swoje miejsce na wycieczce “Szlakiem wielkich jezior: dookoła jeziora Eirie” już dziś i przeżyj niezapomnianą przygodę z Rek Travel. Czekamy na Ciebie!

Jaskinie

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Wstęp do przygody - Szlakiem wielkich jezior

Zaczynamy naszą podróż z RekTravel w tętniącym życiem Chicago, gdzie spotykamy się na pierwszym świetle dnia. Nasze biuro (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) staje się punktem wyjścia do niezapomnianej przygody. Wyruszamy na wschód, przemierzając piękne krajobrazy Illinois, Indiany, Ohio, Pensylwanii i Nowego Jorku. W drodze zatrzymamy się na chwilę relaksu, kawę i smaczne posiłki, aby nabrać sił na nadchodzące atrakcje.

Wodospady Niagara: spektakl natury

Pierwszym punktem naszej wycieczki jest rzeka Niagara i jej imponujące wodospady. Choć nie są one największymi ani najwyższymi na świecie, to jednak ich majestat i siła przyciągają rzesze turystów z całego świata. To prawdziwa manifestacja siły Matki Natury, której nie można przegapić.

Niagara City i Niagara Falls State Park: krok w historię

Następnie odwiedzamy urocze miasteczko Niagara City i najstarszy park stanowy w USA – Niagara Falls State Park. Po obejrzeniu filmu o historii powstania wodospadów Niagara, wyruszamy na rejs statkiem, który zbliży nas do mocy wodospadu. Widok z pokładu jest niezapomniany – a mokre ubrania są dowodem na to, jak blisko byliśmy!

Podnóża wodospadu i wyspy: blisko natury

Następnie udajemy się do podnóża wodospadu. Kiedyś Jaskinia Wiatrów (Cave of the Winds) była naturalną jaskinią nad jednym z wodospadów. Teraz, ścieżka turystyczna prowadzi nas do podnóża wodospadu. To mokre doświadczenie jest zdecydowanie warte! Na koniec dnia, spacer po Koziej Wyspie (Goat Island) i Wyspie Luna pozwoli nam zobaczyć wodospady z innej perspektywy.

Wieczór w hotelu: relaks i rozrywka

Po pełnym emocji dniu, zakwaterujemy się w hotelu, gdzie będzie można odpocząć i zregenerować siły na kolejny dzień. Wieczorem zapraszamy do oglądania podświetlonych wodospadów – widok, który zapiera dech w piersiach. A dla tych, którzy szukają dodatkowej rozrywki, proponujemy wizytę w indiańskim kasynie Seneca.

<h5> Szlakiem wielkich jezior: dookoła Jeziora Erie 2024 </h5>

2.dzień

Kanadyjska perspektywa - od wodospadów Niagara do Toronto

Poranne odkrycia: wodospady Niagara jakich nie znacie

Drugi dzień naszej podróży z RekTravel rozpoczyna się od odkrycia nowej perspektywy na Wodospady Niagara. Przekraczamy granicę Kanady, aby doświadczyć pełnej okazałości tych niesamowitych wodospadów. Wizyta w tętniącym życiem miasteczku Niagara Falls na kanadyjskiej stronie to prawdziwe doświadczenie, z neonowymi światłami kasyn zapraszających do nocnej zabawy.

Za kulisami wodospadu: Journey Behind the Falls

Następnie, przygotujcie się na emocje, gdy zanurzymy się w serce wodospadu dzięki atrakcji Journey Behind the Falls. To doświadczenie, które pozwala poczuć potęgę wodospadu z bliska, jest niezapomniane. Zjazd windą i przejście przez podziemne tunele wykute w skale, prowadzą nas do tarasu widokowego, skąd roztacza się spektakularny widok na wodospad.

Skylon Tower: obiad z widokiem

Kulminacyjnym punktem naszej przygody z wodospadami jest wjazd na Skylon Tower. Z obracającej się restauracji na szczycie wieży roztacza się panoramiczny widok na okolicę.

Toronto: mieszanka nowoczesności i tradycji

Po pożegnaniu z Niagara Falls, kierujemy się do Toronto. To dynamiczne miasto łączy w sobie nowoczesność z bogatą historią. Naszą wizytę zaczynamy od CN Tower, symbolu miasta. Wjazd na taras widokowy na wysokości 446,5 m pozwala na podziwianie panoramy miasta i okolic.

Distillery District: krok w czasie

Następnie, przenosimy się w czasie, odwiedzając Distillery District. Ta dzielnica, z najlepiej zachowanymi budynkami epoki wiktoriańskiej w Ameryce Północnej, to prawdziwa skarbnica historii. Na terenie dawnej gorzelni znajdują się teraz liczne galerie, restauracje, kawiarnie i bary, gdzie zaplanujemy czas wolny.

Po pełnym wrażeń dniu, udajemy się na nocleg, gdzie będziemy mogli odpocząć i zregenerować siły na kolejny dzień pełen przygód z RekTravel.

3.dzień

Frankenmuth - Bawarski klejnot w sercu Michigan

Poranne podróże: w drodze do Frankenmuth

Trzeci dzień naszej wycieczki z RekTravel rozpoczyna się od podróży w kierunku Chicago, z malowniczym przejazdem wzdłuż północnego brzegu Jeziora Ontario. Po przekroczeniu granicy kanadyjsko-amerykańskiej, docieramy do urokliwego miasteczka Frankenmuth w stanie Michigan. To miejsce, znane z architektury w stylu bawarskim, jest położone nad rzeką Cass i ma dziedzictwo sięgające czasów pierwszych osadników.

Bawarski smak Frankenmuth

Zatrzymujemy się na obiad w jednej z lokalnych bawarskich restauracji, gdzie możemy skosztować tradycyjnych bawarskich specjałów. To prawdziwe kulinarne doświadczenie, które pozwala nam poczuć atmosferę Bawarii w samym sercu Michigan.

Holz-Brücke: most z minionej epoki

Następnie przechodzimy przez Holz-Brücke, drewniany most, który nawiązuje do minionej epoki. Choć most został ukończony w 1980 roku, jego estetyka przypomina projekty z XIX wieku. To najdłuższy drewniany most w stanie Michigan, a jego architektura, ciężka praca i kunszt, które zostały wykorzystane do jego budowy, przemawiają do przeszłości.

Cicha Noc: echo z przeszłości

Podczas naszej wizyty w Frankenmuth, zobaczymy również replikę oryginalnej kapliczki z Obendorf/Salzburg w Austrii. To właśnie w tej kapliczce, w Wigilię Bożego Narodzenia w 1818 roku, po raz pierwszy wykonano znaną na całym świecie kolędę „Cicha Noc”.

Powrót do Chicago: koniec naszej przygody

Po pełnym wrażeń dniu, udajemy się w drogę powrotną do Chicago, gdzie powinniśmy dotrzeć w godzinach wieczornych. To zakończenie naszej trzydniowej przygody z RekTravel, pełnej niezapomnianych doświadczeń i wspaniałych widoków. Czekamy na waszą kolejną podróż z nami!

<h5> Szlakiem wielkich jezior: dookoła Jeziora Erie 2024 </h5>

Polecamy inne wyjazdy:

Wielkie Metropolie czyli Wschodnie Wybrzeże

Niagara Falls

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).