SZKOCJA WHISKY TOUR – wyjazd tylko dla Panów

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transfery z lotnisko i na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Zwiedzanie destylarni w Region Lowland.
 • Zwiedzanie destylarni Ben Nevis.
 • Zwiedzanie destylrni w regionie Speyide.
 • Zwiedzanie Inwerness.
 • Zwiedzanie miasteczka Oban.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.

Szkocja – kraj słynący z whisky, kapryśnej pogody, wspaniałych krajobrazów, olbrzymiej ilości zamków i mężczyzn w kiltach grających na dudach. Oprócz whisky, warto też spróbować tradycyjnego szkockiego śniadania, które przypomina śniadanie angielskie, ale dodatkiem do jajek, bekonu i fasolki jest black pudding oraz huggies.

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Winiarnie


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO EDYNBURGA Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO

Po zdaniu bagaży i odprawie paszportowej ruszamy w podróż do Edynburga w niesamowitą podróż po szkockich destylarniach. Panowie będą mieli okazję zobaczyć urokliwe miasteczka oraz zasmakować scottish whisky.

 

2.dzień

EDYNBURG

Przylot do stolicy Szkocji w godzinach porannych, transfer i zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku po podróży udajemy się na zwiedzanie miasta. Pierwsze kroki skierujemy do Zamku w Edynburgu, który rok rocznie odwiedza ponad 2 miliony osób. Jest to jedno z najstarszych ufortyfikowanych miejsc w Europie, z bogatą 900-letnią historią jako rezydencja królewska, garnizon wojskowy, więzienie i twierdza. Obecnie służy jako popularna atrakcja turystyczna oraz miejsce wielu imprez kulturalnych. Podczas spaceru po średniowiecznym Edynburgu odwiedzimy Princes Street Gardens, piękne ogrody położone pomiędzy Starym a Nowym miastem, udamy się na punkt widokowy Calton Hill, skąd podziwiać będziemy panoramę miasta i jego okolicy,  oraz zabytkową Royal Mile, gwarną ulicę na której nie brakuje tradycyjnych pubów i  sklepów z pamiątkami. W Szkocji jest ponad 130 działających destylarni whisky i już dziś będziemy mieli okazję odwiedzić jedną z nich, aby skosztować tego tradycyjnie wytwarzanego alkoholu. Region Lowland jest najbardziej wysuniętym na południe Szkocji, nizinnym obszarem obfitującym w zboża. Łagodny klimat  sprawia, że destylaty leżakujące w beczkach dojrzewają szybciej niż na innych obszarach Szkocji. Produkowana tam whisky jest bardzo delikatna w smaku, ma jasny, słomkowy kolor i kwiatowy aromat. Nocleg w Edynburgu.

3.dzień

CAMPBELTOWN - WYSPA ISLEY

Po śniadaniu udajemy się w kierunku Campbeltown, miasteczka położonego na półwyspie Kintyre na zachodnim wybrzeżu Szkocji. Pojedziemy jedną z najbardziej malowniczych tras w kraju biegnącą częściowo wzdłuż romantycznego jeziora Loch Lomond. Whisky z regionu Campbeltown cechuje się złożoną naturą, wyczuwalne są posmaki torfu, jodu i soli morskiej i jest wysoko oceniana przez koneserów. Odwiedzimy lokalną destylarnię, gdzie poznamy tajniki procesu produkcji whisky i oczywiście będziemy mogli skosztować szlachetnego trunku. Po wizycie w destylarni udamy się do portu, gdzie wsiądziemy na prom płynący na Wyspę Isley. Tam spędzimy kolejną noc.

4.dzień

WYSPA ISLAY

Wyspa Islay należąca do Hebrydów Wewnętrznych to jeden z 6 tradycyjnych szkockich regionów produkcji whisky i jednocześnie jeden z najbardziej sławnych. Obecnie na wyspie działa 8 destylarni gdzie wytwarzana jest whisky słynąca ze swojego silnie torfowego smaku. Powszechnie krąży opinia, że whisky z tego regionu albo się kocha albo nienawidzi. Dlatego ze wszystkich gatunków regionalnych whisky z Islay jest najprostszą do rozpoznania odmianą. Jednak nie wszystkie wytwarzane na wyspie Islay whisky są torfowe, ale posiadają również dymne akcenty. Z wyspy Island właśnie pochodzi nietorfowa whisky Bunnahabhain. Ale Islay to nie tylko destylarnie, znajdziemy tutaj urokliwe, portowe miasteczka, bogatą faunę i malownicze piesze szlaki. Kolejną noc spędzimy również na wyspie.

5.dzień

OBAN

Po śniadaniu wracamy na stały ląd i wyruszamy odkrywać kolejne destylarnie należące tym razem do największego z regionu – Highland. Z uwagi na duże rozmiary region dzieli się na kilka podregionów, a ze względu na zróżnicowane warunki klimatyczne whisky zdecydowanie różnią się miedzy sobą. W Oban, do którego zmierzamy produkowana jest whisky łagodna o dobrze zrównoważonym smaku. Oban to szkockie miasteczko zapewniające wspaniałe widoki i znakomite jedzenie. Leży na zachodnim wybrzeżu Szkocji i przyciąga wielu turystów. Będąc w Oban  warto zobaczyć McCaig’s Tower, czyli tak zwaną „koronę Oban” lub „koloseum”. Nazwy te zawdzięcza swojemu charakterystycznemu okrągłemu kształtowi, który może przypominać rzymskie koloseum lub koronę. Jest to piękny taras widokowy, z którego możemy podziwiać wspaniałą panoramę na sąsiadujące wyspy. Warto również wybrać się na zamek Dunollie, który znajduje się niecałe pół godziny spacerem z centrum miasta. Nocleg w Oban.

 

6.dzień

OBAN - GLENCOE - LOCH NESS - INVERNESS

Pozostajemy w regionie Highland i po śniadaniu ruszamy w kierunku przepięknej doliny Glencoe. Powstała ona w wyniku erupcji wulkanu, a swój obecny kształt zawdzięcza działalności lodowców. Podziwiać ją będziemy zatrzymując się w licznych punktach widokowych usytułowanych na trasie. Około półgodziny jazdy od Glencoe znajduje się najwyższy szczyt Wysp Brytyjskich, zaliczana do Korony Europy góra Ben Nevis mierząca 1345 metrów. Malowniczo położona u podnóża góry znajduje się destylarnia o tej samej nazwie założona w 1825 roku. Dalsza droga na północ wiodła nas będzie wzdłuż osławionego jeziora Loch Ness i dalej do położonego na jego brzegu XIII wiecznego zamku Urquhart.  Późnym wieczorem dotrzemy do Inverness, miasta uważanego za stolicę całego regionu Highlands. Nocleg w Inverness.

 

7.dzień

INVERNESS

Po śniadaniu ruszamy odkrywać kolejny region produkcji whisky – Speyside. Leży on w północno-wschodniej Szkocji, tuż nad rzeką Spey, między Elgin i Dufftown. Whisky z tego regionu są najsłodszymi ze wszystkich, zawierają sporą ilość estrów, przez co można w nich wyczuć zapach jabłek, gruszek, goździków, fiołków, lemoniady czy bananów. Wśród destylatów z tego regionu można znaleźć jedne z najszlachetniejszych whisky. Charakteryzuje się on największą ilością destylarni i dziś właśnie odwiedzimy kilka z nich. Nocleg Inverness.

8.dzień

INVERNESS - EDYNBURG

Cześć kolejnego dnia spędzimy na odkrywaniu Inverness. Podczas wycieczki po mieście zobaczymy zamek, Katedrę i ciekawy budynek miejskiego ratusza. Będzie również czas wolny na buszowanie po sklepach lub spokojny spacer brzegiem rzeki Ness która w tym miejscu wpada do jeziora. W drodze powrotnej do Edynburga odwiedzimy kolejnej destylarnie. Nocleg w Edynburgu.

9.dzień

EDYNBURG - POWRÓT DO DOMU

Dziś kończy się nasza degustacyjna wyprawa. Po śniadaniu będziemy mogli zrobić ostatnie zakupy. Oprócz buteleczki whisky warto też przywieźć do domu maślane ciasteczka – Shortbreads. Bardziej odważni mogą wrócić odziani w szkocki kilt.

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).