Sylwester na Słonecznej Florydzie

8 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi hotelach klasy turystycznej
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie doby hotelowej zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Kosztu biletów wstępu i wycieczek fakultatywnych – ok. $350

Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wczesny wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634).  Piąta rano to dla wielu z nas środek nocy, jednak atrakcyjny program zrekompensuje krótki sen. Kierując się na południe przejedziemy przez stany Indiana, Kentucky, Tennessee i Georgia. W trakcie przejazdu krótkie postoje na kawę i rozprostowanie nóg.  Jeszcze tego dnia odwiedzimy Nashville – stolicę muzyki country i bluesa. Wyjeżdżając z miasta, szybka fota przed Kapitolem oraz pomnikiem Andrew Jacksona – bohatera i obywatela Tennessee, późniejszego prezydenta USA. Nocleg w okolicy Atlanty.

2.dzień

Dzień 2

Dzisiaj przyglądniemy się bliżej Atlancie – mieście Starego Południa, stolica Georgii, centrum amerykańskiego biznesu z wysokimi wieżowcami jest czwartym na liście amerykańskich miast skupiających największe korporacje w Stanach. To tu urodziła się i tworzyła autorka „Przeminęło z wiatrem”. Przejedziemy pod gmach Stanowego Kapitolu a następnie udamy się do siedziby CNN i pod siedzibę firmy Coca-Cola, gdzie w skarbcu przechowywana jest receptura znanego na całym świecie napoju. Poznamy historię jej powstania i dowiemy się, co jest jej podstawowym składnikiem. Dla zaostrzenia apetytu powiemy tylko, że zapewne nawet nie wyobrażacie sobie, ile tajemnic skrywa jedna niewinna butelka. Kolejny postój na granicy z Florydą. Toastem ze świeżo wyciskanych pomarańczy przywitamy „Słoneczny Stan” i z rozbudzonym apetytem na więcej ruszymy w dalszą drogę. Zakwaterowanie w Fort Myers.

3.dzień

Dzień 3

Budzi się nowy dzień a nas czekają nowe atrakcje. Dla chętnych zaplanowaliśmy rejs na Key West. Miasto położone jest na wyspie o tej samej nazwie, a fakt, że jest to jedna z 1700 wysp należących do archipelagu Florida Keys, robi wrażenie. W trakcie 3,5-godzinnego rejsu będziemy podziwiać bezkres oceanu. Do dyspozycji pasażerów słoneczny taras statku, bar z przekąskami i koktajlami. (Rejs wymaga wcześniejszej rezerwacji i musi być opłacony w biurze Rek Travel przed wyjazdem z Chicago).
Około południa dobijemy do brzegu. Na czas pobytu: „Zostawiamy kłopoty przed wyspą – odbierzemy je nietknięte gdy będziemy wracać”. Key West to małe miasteczko, oblegane przez turystów i wszelkiej maści oryginałów i cudaków. Przejdziemy wyspę wzdłuż i wszerz, a o co chodzi ze spacerującymi niespiesznie po ulicach miasta kogutami, przybliży nam przewodnik. W dalszej części dnia podążymy śladami Ernesta Hemingwaya. Zobaczymy jego dom i poznamy potomków kota pisarza. Przemierzymy bajecznie kolorową i totalnie „odjechaną” Duval Street. Oczywiście nie zabraknie czasu na pamiątkowe zdjęcia przy Southernmost Point – słynnej boi, oznaczającej najdalej wysunięte na południe miejsce kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Po południu czas wolny na obiad w karaibskim stylu, zimne piwo i napoje w rozsławionym „Sloppy Joe’s”. Chwila czasu na zakup pamiątek  i powrót do hotelu. Mimo, że chce się więcej, najwyższy czas udać się na spoczynek.

4.dzień

Dziś czeka nas Park Narodowy Everglades. Bagnisty majstersztyk natury jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w USA. Ekosystem wolno przemieszczającej się rzeki stanowią: różnorodna flora, kolorowe ptactwo, ryby, ssaki oraz wszędobylskie krokodyle i aligatory. Najładniejszych, wygrzewających się na słońcu okazów będziemy wypatrywać z pokładu Air Boat – płaskodennych łodzi, napędzanych lotniczym śmigłowcem. Chcąc pogłębić kontakt z naturą udamy się na występy tresowanych aligatorów. W trakcie pokazów i wycieczki po centrum turystycznym dowiemy się wielu ciekawostek o ich życiu. Jesteście ciekawi jaka jest różnica między krokodylem a aligatorem, ile wynosi siła zacisku szczęk, ile mierzą, ważą lub jak długo żyją najstarsze okazy? Odpowiedzi na te i inne pytanie uzyskamy w trakcie wycieczki. Dla tych, którzy nie opadli z sił, nocny przejazd ulicami Miami.

5.dzień

Dzień 5

Kto rano wstaje… ten ma okazję zobaczyć pokazy z olbrzymią orką, manaty, lwy morskie, delfiny i inne okazy tropikalnej fauny i flory. Po spotkaniu z przyrodą Florydy dalsze zwiedzanie. Zamoczymy stopy w wodach plaż Miami i rzucimy okiem na architekturę Art Deco i luksusowe kurorty z czasów kiedy miasto rozwijało się jako „tropikalny ogród zabaw”. Po południu rejs statkiem wśród milionerskich wysp, podczas którego zobaczymy szereg ekskluzywnych posiadłości. Ich właścicielami są znane, a przede wszystkim bogate osoby ze świata filmu, biznesu i sportu. Na koniec kolacja (własny koszt) w niepowtarzalnym Bayside Marketplace. Przejazd na nocleg.

6.dzień

Pobyt na Florydzie nie może odbyć się bez wizyty w tym miejscu. Kennedy Space Center to marzenie każdego chłopca i nie lada gratka dla męskiej części grupy, nie tylko fanów astronautyki. Centrum kosmiczne USA ulokowano na trudno dostępnym, bagnistym i pełnym aligatorów przylądku Canaveral. Zwiedzanie Centrum zaczniemy od przejazdu autobusem po ośrodku NASA i filmu o lotach kosmicznych wyprodukowanego tzw. techniką IMAX. Stojąc w oryginalnej sali dowodzenia z czasów programu Apollo zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata „Saturn” oraz dotkniemy próbki księżycowego gruntu. Wejdziemy do środka wahadłowca  i przyglądniemy się rakietom ukazującym historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Te i inne ciekawostki czekają na nas w jedynym na świecie udostępnionym dla turystów ośrodku lotów kosmicznych. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w Cocoa Beach i przygotowania do pożegnania starego roku.

7.dzień

Dzień 7

8.dzień

9.dzień

Całodzienny przejazd do Chicago z regularnymi postojami i przerwą na rozprostowanie nóg i posiłek. Szacowany czas przyjazdu do Chicago w godzinach wieczornych. . 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).