śladami chrześcijaństwa wycieczka

Śladami Chrześcijaństwa

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • transport na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia
 • biletów wstępu
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Śladami Chrześcijaństwa

 • Shawnee National Forest „Ogród Bogów”
 • EWTN TV Station
 • Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Irondale
 • Memphis
 • Merramec Caverns
 • St. Louis

Jaskinie

Kultura i historia

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 6:00 rano.

Kierując się na południe, zatrzymamy się na krótki postój i odwiedzimy kościół pw. Świętego Krzyża w Champaign, IL.

Następnie przejazd do Shawnee National Forest. Największą atrakcją tego miejsca jest „Ogród Bogów”. Przejdziemy najpopularniejszym szlakiem Observation Trail, mijając skały o wymownych nazwach, jak Camel Rock czy Mushroom Rock. Wysokie na 100 stóp formacje skalne zapewniają zapierający dech widok na korony drzew ścielące się przed naszymi stopami pod horyzont.

Późnym popołudniem przejazd do Nashville – Muzycznego Miasta i stolicy stanu Tennessee. Nocleg w Nashville.

2.dzień

Po śniadaniu przejazd do Irondale w stanie Alabama.

Wizyta w stacji telewizyjnej EWTN TV Station, która odkąd Matka Angelica założyła sieć w 1981 roku, nadaje całodobowe programy o tematyce katolickiej o zasięgu globalnym. Stacja nadaje programy katolickie w wielu językach, i korzystając z szerokiej gamy tradycyjnych i nowopowstających technologii dociera do odbiorców w ponad 145 krajach. Telewizja katolicka EWTN oferuje wysokiej jakości programy i filmy dokumentalne oraz wiadomości na żywo z Watykanu i całego świata. Poprzez audycje telefoniczne i wywiady porusza tematy ważne dla widzów, a poprzez transmitowaną codzienną Mszę św. i nabożeństwa pomaga wspierać życie duchowe odbiorców.

Po południu odwiedzimy Sanktuarium Najświętszego Sakramentu – złote sanktuarium, w którym pochowana jest Matka Angelica. Do jego budowy zainspirował ją udział w Mszy Natchnienia w Sanktuarium Boskiego Dzieciątka Jezus w Bogocie w Kolumbii w 1995 r. To tam otrzymała polecenie zbudowania sanktuarium ku czci Dzieciątka Jezus, ale całą historię poznacie w trakcie zwiedzania.

Odwiedzimy też dolny kościół Sanktuarium, gdzie znajduje się replika Całunu Turyńskiego.

Wieczorem przejazd do Memphis. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

3.dzień

Zwiedzanie Memphis, w tym największej atrakcji tego miasta, jaką jest rezydencja Elvisa Presleya Graceland.

Następnie udamy się do parku położonego przy królowej amerykańskich rzek – potężnej Mississippi River. Tam, na tzw, Błotnej Wyspie (Mud Island) zobaczymy model delty jednej z największych rzek świata. Poza makietą, w parku znajduje się znak „MEMPHIS” o wysokości 50 stóp – świetna miejscówka na zdjęcie, muzeum rzeki i fantastyczne widoki na panoramę Memphis.

Następnie udamy się w dalszą drogę do Little Rock, stolicy Arkansas, położonej nad rzeką o tej samej nazwie. Nocleg.

4.dzień

Przejazd do Eureka Springs w stanie Arkansas.

Po przyjeździe na miejsce, czas na posiłek i czas wolny, który można wykorzystać na odwiedzenie Muzeum Biblijnego, w którym znajduje się ponad 6000 Biblii w 625 językach i 3000 artefaktów.

Godne uwagi jest też Muzeum Sztuki Sakralnej, które jest domem dla 64 różnych form sztuki z ponad 1000 dzieł sztuki. Na terenie kompleksu znajduje się statua Chrystusa z Ozarks, która ma 65,5 stopy wysokości.

Wieczorem główna atrakcja: Wielkie Przedstawienie Pasyjne – odtworzenie ostatniego tygodnia życia Jezusa Chrystusa z udziałem 17 aktorów, zastosowaniem efektów specjalnych, odbywajace się w zbudowanym pod otwartym niebem amfiteatrze na 4 tysiące miejsc (największe tego tylu przedstawienie w Stanach Zjednoczonych).

Przejazd do hotelu na nocleg.

5.dzień

Po śniadaniu przejazd do Merramec Caverns w stanie Missouri.

Zwiedzanie jaskiń, które – jeśli wierzyć legendzie – były tłem akcji w słynnych przygodach Tomka Sawyera i Hucka Finna. Ten liczący ponad 7 km system jaskiń istnieje od 400 mln lat. Niektóre z jaskiń mają swoje nazwy: jest „Jungle”, gdzie prawie przedzieramy się w gąszczu przez wapienne formacje i „Wine Room”, gdzie nacieki mają kształt winogrona, a wysoki na 6 stóp onyksowy stół jest jedną z dwóch tego typu formacji na świecie.

Następnie przejazd do St. Louis, gdzie odwiedzimy Katedrę Św Ludwika z pięknymi, złotymi mozaikami i zatrzymamy się przy słynnym łuku – Gateway Arch, zwanym „Bramą na Zachód”, ikoną St. Louis i najwyższym pomniku w USA. To z tego miejsca wyruszały pierwsze odkrywcze wyprawy na Dziki Zachód.

Powrót do Chicago, do którego planujemy dotrzeć w późnych godzinach wieczornych

Podobna wycieczka w innym terminie Śladami Chrześcijaństwa 11-24-2022- 11-27-2022

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).