Sekrety południowej Kalifornii

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
  • Usługi polskojęzycznego przewodnika
  • Transport na całej trasie wycieczki

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletu lotniczego
  • Wyżywienia nieujętego w świadczeniach
  • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne
  • Biletów wstępu
  • Zwyczajowych napiwków

LOS ANGELES- SANTA MONICA-VENCIE BEACH-LONG BEACH-CATALINA-AVALAN-SAN DIEGO-CORONADO- PACIFIC COAST HIGHWAY-MALIBU-OXNARD- LOS ANGELES-HOLLYWOOD-BEVERLY HILLS


Plan podróży

1.dzień

LOS ANGELES - SANTA MONICA

Spotkanie grupy z przewodnikiem na lotnisku O’Hare w Chicago. Przelot do Los Angeles.

Pierwszym punktem programu będzie Santa Monica czyli tętniące życiem kalifornijskie miasteczko.Przejdziemy po molo wybudowanym w 1909 roku,które  jest sercem miasta i widoczne jest zaraz po przyjeżdzie do Santa Monica .To tutaj kończy się historyczna, kultowa Droga 66, biegnąca od Chicago. Molo jest scenerią wielu filmów (m.in.: oscarowe Żądło), seriali telewizyjnych (Star Trek: Voyager, a nawet… gier komputerowych (Midnight Club: Los Angeles).

Przejdziemy główną promenadą Third Street gdzie zlokalizowane są sklepy znanych marek. Spacerując po tej alei możemy spotkać wielu ulicznych artystów. Atrakcją Santa Monica jest też diabelski młyn zasilany energią słoneczną.

Odpoczniemy w centrum Santa Monica , które słynie z licznych restauracji i barów. Będziemy też podziwiać widok na Ocean Spokojny oraz nadmorskie góry z tarasów w Palisades Park.

Spacer wzdłuż malowniczej nadmorskiej ścieżki, która łączy plaże w Venice i Santa Monica.

Przejazd na nocleg do hotelu.

2.dzień

LONG BEACH - CATALINA - AVALAN

W tym dniu udamy się do portu w Long Beach, skąd po południu popłyniemy w rejs na Wyspę Catalina.

Jest to miejsce, które przypomina klimatem i atmosferą śródziemnomorskie wyspy. Jego atrakcyjność dostrzegła firma Apple, umieszczając fototapetę pulpitu z Cataliną w systemie operacyjnym macOS i nazywając tak jedną z jego najnowszych wersji.Cataline co roku odwiedza ponad milion turystów.

Wyspę zamieszkuje ok.4 tys.osób. Specyfiką wyspy jest zakaz użytkowania samochodów spalinowych. Można się tu poruszać jedynie pojazdami o napędzie elektrycznym.

Ciekawostką Cataliny jest występujące tu stado żubrów pochodzących z… Polski! W 1924 roku sprowadzono tu 14 sztuk żubrów w celu nakręcenia scen z bizonami do jednego z hollywoodzkich filmów. W budżecie produkcji brakło jednak później pieniędzy na odesłanie żubrów z powrotem i stado zostało na wyspie. Obecnie liczy ono ok. 150 sztuk

Naszym punktem docelowym jest miejscowość Avalon z piękną, malowniczą plażą położoną wśród wzgórz i urokliwym centrum miasta . Oprócz samego miasta najważniejszymi atrakcjami są rozmaite szlaki turystyczne  prowadzące na otaczające wzgórza oraz ogród botaniczny Wrigley Memorial and Botanical Garden .

Wieczorem udamy się w rejs powrotny do Long Beach, a stamtąd na nocleg do hotelu.

Catalina Island
3.dzień

SAN DIEGO -

W tym dniu przejedziemy słynną Pacific Coast Highway, czyli kalifornijską droga stanową nr 1.Jest jedną z najpiękniejszych tras w Stanach Zjednoczony.dotrzemy nią do San Diego.

Nasz pobyt w San Digo rozpoczniemy od spaceru po porcie. Dla miłośników wojskowych gadżetów port oraz nadbrzeże San Diego to raj na ziemi. W porcie zobaczymy lotniskowiec-muzeum USS Midway, zacumowaną łódź podwodną oraz kilka innych statków i kutrów marynarki wojennej .

Udamy się także do historycznej dzielnicy Gaslamp, w której czas jakby się zatrzymał.Oryginalna współczesna architektura łaczy się z budynkami z epoki wiktoriańskiej.Stare miasto obfituje w liczne bary,restauracje, eklektyczne galerie oraz eleganckie butiki co czyni z niego idealne miejsce na spacer malowniczymi uliczkami.

Kolejny punkt programu z cyklu „zwiedzamy San Diego” to sąsiadująca z miastem wyspa Coronado. Łączy ją z miastem niemal 2.5 km. przepięknej konstrukcji most. Jazda po nim to przyjemność, a widoki na port i miasto są prześliczne. Na wyspie znajduje się baza lotnictwa wojskowego i między innymi w tej bazie w San Diego nagrywany był słynny film Top Gun. Żadna podróż do Coronado nie byłaby kompletna bez wizyty w legendarnym hotelu z barwną przeszłością (sławne osobistości, prezydenci, duchy i skandale) – del Coronado, oznaczonym jako National Historic Landmark.Hotel del Coronado, który wybudowany został w 1977 roku na wyspie i służy turystom po dzień dzisiejszy. Jego charakterystyczne czerwone wieżyczki często przyozdabiają kartki pocztowe.

Wieczorem powrot na nocleg do Los Angeles

Downtown San Diego
4.dzień

HERMOSA BEACH - PACIFIC COAST HIGHWAY - MALIBU OXNARD

Sekrety południowej Kalifornii

Wczesno poranny przejazd  fragmentem malowniczej, słynnej Pacific Coast Highway. Po drodze zobaczymy Malibu i zatrzymamy się w punktach widokowych El Matagor Beach, Leo Carrillo State Beach i Sycamore Cove Beach.

Punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia będzie zwiedzanie Santa Barbara. Jest to blisko 100 tysięczne miasto położone nad Oceanem Spokojnym. Odwiedzimy między innymi Old Mission Santa Barbara i dowiemy się dlaczego miastu nadano taką nazwę. Wizyta w jednej z licznych winiarni, a na obiad udamy się do brazylijskiej restauracji na degustacje Moquecas ( odpowiednik polskiego gulaszu z różnymi dodatkami ). Przy sprzyjającej pogodzie spacer po plaży z widokiem na zachodzące słońce.

Przejazd na nocleg do hotelu.

5.dzień

LOS ANGELES – HOLLYWOOD – BEVERLY HILLS

Ten dzień poświęcimy Miastu Aniołów. Zwiedzanie Los Angeles rozpoczniemy od Hollywood. Spacer „Aleją Gwiazd”. Odwiedzimy Chinese Theatre, przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów oraz Kodak Theatre, miejsce rozdawania Oskarów. Z tarasu teatru rozciąga się widok na wzgórze z napisem Hollywood.

Nastęnie wizyta w miasteczku Beverly Hills oraz dzielnicy, gdzie przy ulicy Rodeo Dr. słynne gwiazdy odwiedzają ulokowane tam najdroższe sklepy. W dalszej części zwiedzania Los Angeles zobaczymy Music Center, gdzie wręczane były nagrody Akademii Filmowej – Oskary, a także historyczne centrum przy Olvera Street, gdzie od założenia franciszkańskiej misji w 1781 roku rozpoczęła się historia Los Angeles.

Wieczorny przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).