San Francisco, most

San Francisco

4 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przelot Chicago – San Francisco – Chicago
  • Transport w San Francisco (samochód/bus)
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

San Francisco- Narodowy Obszar Rekreacyjny Golden Gate, Lands End Lookout i Land End Labirynth, Dolina Krzemowa, wybrzeże Big Sur, Carmel, Chinatown


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie na lotnisku ORD w Chicago, odprawa, przelot bezpośredni do San Francisco. Przylot około 12:00 pm, zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta.

Na początek Fisherman’s Wharf i Pier 39, nabrzeże rybackie i jedno z najbardziej ruchliwych obszarów turystycznych w mieście. Na każdym rogu są tu sklepy z pamiątkami i stragany sprzedające kraby i zupę z małży. Jest też kolonia lwów morskich i zabytkowych statków do zwiedzania, a na placu Ghirardelli butiki i restauracje, które znajdują się w słynnej, dawnej fabryce czekolady.

Przejazd w kierunku Treasure Island na zachód słońca. Po drodze zatrzymamy się przy Oakland Bay Bridge. Nocleg w San Francisco.

2.dzień

Dzień 2

Wschód słońca obejrzymy z Marin Headlands, pagórkowatego półwyspu położonego na północ od San Francisco, którego cały obszar jest częścią Narodowego Obszaru Rekreacyjnego Golden Gate i słynie z pięknych widoków na Zatokę, a zwłaszcza most Golden Gate.

Przejazd do Golden Gate Bridge Vista Point, punkty obserwacyjne i spacer po moście. Przejazd przez Golden Gate, gdzie na drugim jego końcu zatrzymamy się przy Four Point National Historic Site oraz Golden Gate Bridge Welcome Center.

Następnie przejedziemy do Lands End Lookout oraz Land End Labirynth. Lands End to park w San Francisco na terenie Narodowego Parku Rekreacyjnego Golden Gate ze skalistą i smaganą wiatrem linią brzegową, przylegająca do Rezerwatu Wojskowego Fort Miley. W centrum parku znajduje się pomnik USS San Francisco Memorial, upamiętniający historię krążownika z II wojny światowej oraz 100 żeglarzy i 7 żołnierzy piechoty morskiej zabitych w akcji podczas bitwy morskiej 12–13 listopada 1942 r.

Stamtąd przemieścimy się do Eagle Point Overlook, oraz dwóch plaż: Baker Beach oraz Marshall Beach. Każde z tych miejsc oferuje inną perspektywą na Złote Wrota.

Na koniec dnia Crissy Field i West Bluff Beach, skąd podziwiać będziemy kolejny zachód słońca z mostem Golden Gate w tle.

3.dzień

Dzień 3

Opuszczamy San Francisco i kierując się na południe docieramy do Doliny Krzemowej, gdzie swoje siedziby mają największe firmy technologiczne jak Apple, Google, Intel, HP, LinkedIn, Twitter, Facebook czy YouTube. To tutaj powstają produkty i usługi, z których korzystają miliony ludzi na całym świecie. Zatrzymamy się w Apple Park Visitor Center oraz w siedzibach firm Google i Facebook.

Następnie udamy się drogą 101 w kierunku Big Sur. Wybrzeże Big Sur zostało nazwane „najdłuższym i najbardziej malowniczym odcinkiem niezabudowanego wybrzeża w Stanach Zjednoczonych”. Zachwyca widokami na Ocean Spokojny, skalistymi urwiskami, piaszczystymi plażami, wysokimi sekwojami i malowniczymi, zielonymi wzgórzami.

Przejazd do Carmel (Carmel-by-the-Sea) w hrabstwie Monterey, którego najbardziej znanymi mieszkańcami byli: Clint Eastwood (był jego burmistrzem), Jack London, Doris Day, Paul Anka, Bing Crosby czy John Steinbeck.

Zwiedzimy historyczną Misję Carmel, która została założona w 1770 roku i była drugą z 21 misji w Kalifornii, przyglądniemy się urokliwym domkom i zatrzymamy się na krótki odpoczynek w niezwykle bogatej w ptactwo plaży. W drodze powrotnej do San Francisco staniemy przy Samotnym Cyprysie (Lonely Cypress), parku stanowym z sekwojami oraz innych punktach widokowych wzdłuż drogi 101.

Na zakończenie dnia nie odmówimy sobie postoju w jednym z wielu miejsc zapewniających niezapomniany widok na zachodzące nad Zatoką San Francisco słońce. Powrót na nocleg do hotelu.

4.dzień

Zwiedzanie zaczniemy od Mission District, nazwanej tak na cześć zbudowanej w 1776 roku misji Dolores. Mission District to żywiołowa dzielnica z latynoskimi korzeniami i modnym klimatem. Eklektyczne kluby z muzyką na żywo koegzystują z restauracjami, salonami tatuażu, znakomitymi lodziarniami i kolorowymi malowidłami ściennymi pokrywającymi fasady budynków.

Przejedziemy się również tramwajem linowym, będącym jednym z symboli miasta. Następnie Lombard Street, najbardziej kręta ulica świata oraz okolica Alamo Square, znana ze względu na roztaczający się z niej widok na całe miasto oraz Painted Ladies, przepięknie malowane domy w stylu wiktoriańskim.

Przejazd do Chinatown. Chinatown w San Francisco to nie tylko najstarsza chińska dzielnica w Ameryce Północnej, ale też największa dzielnica chińska poza Azją.

Na koniec odwiedzimy Twin Peaks. To obowiązkowy punkt programu zwiedzania San Francisco. Bliźniacze wzgórza znajdują się w pobliżu geograficznego centrum miasta, co zapewnia wspaniałe 360-stopniową panoramę tego miasta oraz całej zatoki i oceanu. To wspaniałe podsumowanie naszego krótkiego pobytu w San Francisco.

Powrót do hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Planowany wylot z San Francisco do Chicago około godz. 8:00 pm.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).