Saint Louis

Klub Podróżników Złotego Wieku: Saint Louis – Springfield

2 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Nocleg w hotelu o standardzie turystycznym
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej jak napoje lub zwyczajowe napiwki itp.
  • Biletów wstępu

SAINT LOUIS – ŁUK “GATEWAY ARCH” – MUZEUM EKSPANSJI NA ZACHÓD – RZEKA MISSISSIPPI – BAZYLIKA ŚWIĘTEGO LUDWIKA – CAHOKIA MOUNDS – SPRINGFIELD – MUZEUM ABRAHAMA LINCOLNA – DOM ABRAHAMA LINCOLNA – MAUZOLEUM Z SARKOFAGIEM PREZYDENTA – KAPITOL STANOWY

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach rannych.  Przejazd do St Louis, stolicy Missouri, z postojami na odpoczynek i posiłek.

Na początku zatrzymamy się pod ikoną St. Louis, Gateway Arch, charakterystycznym łukiem, będącym najważniejszym pomnikiem w USA. To właśnie z tego miejsca wyruszały pierwsze odkrywcze wyprawy na Dziki Zachód. Łuk wznosi się na wysokość 192 metrów nad rzeką Mississippi i jest symbolem miasta St. Louis.

Wewnątrz znajdują się windy, którymi po obu ramionach łuku można wjechać na górę. Dla chętnych wjazd na górę łuku i podziwianie z punktu widokowego panoramy rzeki Mississippi i miasta zbudowanego nad jej brzegami. Odwiedzimy też muzeum, które znajduje się pod łukiem, i które przedstawia historię ekspansji na zachód. Spacer po promenadzie nad rzeką Mississippi.

Następnie przejazd do Bazyliki Świętego Ludwika, posiadającej zapierające dech w  piersiach sklepienie mozaikowe. Znawcy twierdzą, że jest ono najpiękniejsze w całych Stanach Zjednoczonych. Uważa się ponadto, że jest to największa mozaika na świecie, a w pracach nad jej powstawaniem uczestniczył polski emigrant Jan Henryk Rosen. Wszystkie mozaiki w bazylice łącznie pokrywają ponad 7700 m2 powierzchni i składają się z 41.5 mln szklanych płytek.

Po południu przejazd na obiad a po nim transfer do hotelu. Wieczorem, dla chętnych, wieczorny spacer i panorama łuku, który pięknie oświetlony odbija się w rzece Mississippi.
Nocleg w hotelu z kasynem ( w którym można spróbować szczęścia) i z widokiem na łuk.

2.dzień

Opuszczamy St. Louis. Po śniadaniu wyjazd do Springfield – stolicy Illinois. W trakcie przejazdu zatrzymamy się przy historycznym miejscu Cahokia Mounds.

Niegdyś było to największe miasto rdzennych Amerykanów na północ od Meksyku a w szczytowym momencie, czyli około 1100 roku, jego populacja wahała się między 10 a 20 tysięcy mieszkańców.
W springfield udamy się do Muzeum Abrahama Lincolna, gdzie obejrzymy wspaniale zorganizowaną wystawę obrazującą historię jego życia, od małego chłopca aż do śmierci oraz historię Stanów Zjednoczonych i trudnego okresu Wojny Secesyjnej.

Muzeum jest bardzo pouczające i niezwykle ciekawie zorganizowane. Poza wystawą wyświetlane są filmy w technologii 4D, np. „Duchy w Museum”, z niesamowitymi efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Są też figury woskowe, stroje z epoki, interaktywne ekrany, prezentacje multimedialne i teatr.

Zobaczymy też budynek Kapitolu i przespacerujemy się historyczną uliczką, na której stoi dom Abrahama Lincolna. Prezydent Lincoln to bardzo ciekawa postać, przykład człowieka z nizin społecznych, który mimo braku jakiegokolwiek wykształcenia osiągnął najwyższą pozycję w państwie.

W Springfield Lincoln mieszkał przez 17 lat zanim po wygranych wyborach przeniósł się do Białego Domu. Wyjazd w drogę powrotną do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).