Portugalia i Hiszpania. Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog Pielgrzymki

Cena zawiera

 • Zwiedzanie zgodnie z programem;
 • Noclegi w hotelach 3 i 4* o wysokich standardach turystycznych;
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych;
 • Transport z i na lotnisko na terenie Europy
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje. Ilość posiłkow w dni przylotu adekwatna do rozkładu lotów. Woda w cenie posiłku;
 • Przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem;
 • Bilety wstępów do miejsc zwiedzanych:klasztor Batakha, Alcobaca, Zakonu Chrystusa w Tomar, Uniwersytet i Kościół Santa Cruz w Coimbra, Katedra Se w Porto, Katedra Santiago de Compostela, Katedra Se i Sanktuarium Bom Jesus de monte w Braga, Katedra Se w Lizbonie;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota(o ile to możliwe)
 • Opiekę lokalnych przewodników w języku polskim;
 • Zestawy nagłaśniające podczas zwiedzania;
 • Grupowe ubezpieczenie medyczne;
 • Opłaty podatkowe;
 • Opiekę duchową;
 • Codzienne msze święte – w miarę możliwości w wybranych sanktuariach;
 • Butelka wody 0.5l/ osoba/dzień.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletu lotniczego USA-PORTUGALIA-USA. Lot bezpośredni lub z przesiadką;
 • Opłat bagażowych- koszt zgodnie z taryfą operatora;
 • Wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w świadczeniach;
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, dewocjonalia, intencje i ofiary mszalne;
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp;
 • Zwyczajowych napiwków, koszt do potwierdzenia na spotkaniu organizacyjnym;
 • Ubezpieczenia turystycznego;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego. Ok $300. Koszt do potwierdzenia w biurze.

PORTUGALIA – HISZPANIA

FATIMA – jeden z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na świecie, SANTIAGO DE COMPOSTELA – słynna Katedra Sw. Jakuba, gdzie znajduje się Grób Apostoła, NAZARE – najstarsze portugalskie uznane miejsce Cudu Maryjnego.


Plan podróży

1.dzień

USA - LIZBONA

Spotkanie na lotnisku w Stanach. Odprawa paszportowo-bagazowa i przelot do Lizbony.

2.dzień

LIZBONA - FATIMA

Po przylocie do Lizbony udamy się bezpośrednio do Fatimy – miejsc objawień Maryjnych sprzed ponad 100 lat. Po zakwaterowaniu w hotelu wezmiemy udział we Mszy Świętej, procesji świateł, a następnie w nocnym czuwaniu w Sanktuarium.

3.dzień

FATIMA

Po porannej Mszy Św. w miejscu objawień Maryjnych i śniadaniu, zapraszamy Państwa na zwiedzanie Sanktuarium oraz miasta. Oprócz Bazyliki Przenajświętszej Trójcy i Bazyliki Matki Różańca Świętego górującej nad Placem Gwiazdy (miejsce objawień) odwiedzimy także pozostałe miejsca, w których dochodziło do kolejnych sześciu objawień. Zobaczymy także niewielką wioseczkę Aljustrel, w której przyszli na świat i mieszkali – w momencie objawień – Święci Łucja, Hiacynta i Franciszek, którzy to byli adresatami maryjnych apeli i wizji. Tego dnia weźmiemy także udział w Drodze Krzyżowej w tutejszych gajach oliwnych i dębowych. Po kolacji ponownie weźmiemy udział w procesji światła i Różańcu Świętym. Nocleg

4.dzień

BATALHA - ALCOBACA - NAZARE

Msza Święta w Kaplicy Objawień, a po niej śniadanie w hotelu. Tego dnia wyruszymy z naszego hotelu na jednodniową wycieczkę do nadmorskich sanktuariów. Odwiedzimy między innymi Batalhę – klasztor i bazylikę postawioną w miejscu słynnej bitwy wojsk portugalskich i hiszpańskich, Alcobasa – klasztor wotywny, gdzie mnisi uczyli żeglarzy i misjonarzy jak nieść przez świat dobrą nowinę a także najstarsze portugalskie, uznane miejsce Cudu Maryjnego, w słynnym kurorcie Nazare. Tam także będzie czas na relaks na plaży oraz leniwe spacery po miasteczku, pełnym rybaków i turystów. Portugalia to od wieków katolicki kraj, zatem nie powinno nas dziwić bogactwo i ilość tutejszych monastyrów i sanktuariów. Tego dnia zobaczymy słynną trójkę zbudowaną w okresie, gdy Portugalia była mocarstwem oraz wielkim odkrywcą nowych lądów. Odkrycia te przyczyniły się do olbrzymiego bogactwa tutejszych sanktuariów, gdyż ludzie powracający z za mórz chętnie pozostawiali w tutejszych klasztorach wota dziękczynne oraz przebłagalne. Dzięki nim miejsca, które odwiedzimy bogate są nie tylko w historię, ale i w skarby z całego świata. Następnie powrócimy do Fatimy, gdzie znów będziemy mogli wziąć udział w Procesji Świec i nabożeństwie różańcowym.

5.dzień

TOMAR - COIMBRA - BUCACO

Msza Święta w Kaplicy Objawień, a po niej śniadanie w hotelu. Tego dnia wykwaterujemy się z naszego hotelu i ruszymy w dalszą drogę. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem będzie Opactwo Templariuszy i Zamek w Tomar. Ta potężna fortyfikacja najpierw służyła jako zaplecze do rekonkwisty, czyli odbicia Portugalii z rąk muzułmanów, a po rozwiązaniu Zakonu Templariuszy miejsce to stało się siedzibą Zakonu Chrystusowego, gdzie przygotowywano misjonarzy do trudów ich misyjnej pracy w Nowym Świecie. Kolejnym miejscem przez nas odwiedzonym będzie Coimbra – wcześniejsza stolica Portugalii. Pierwszym odwiedzonym miejscem będzie Sanktuarium Królowej Portugalii Św. Klary, następnie odwiedzimy pierwszy i najstarszy portugalski Uniwersytet prowadzony ogniś przez Jezuitów. Następnie zobaczymy przepiękny Kościół Św. Krzyża oraz pospacerujemy deptakiem miejskim. Na kolacje i nocleg udamy sie do miasta Porto.

6.dzień

PORTO

Ten dzień poświęcimy na poznanie wyjątkowego miasta. Jest nim Porto. To od nazwy tego miasta nazwę wzięło całe Państwo – Portugalia. Po Mszy Świętej w tutejszej Katedrze „Se”, poświęconej Matce Bożej, udamy się na spacer nad rzekę Duero. Po drodze mijać będziemy zabytkowy dworzec Św.Benedykta, który do XIX był klasztorem sióstr benedyktynek, Kościół Kleryków oraz Kościół Franciszkanów. Nad rzeką znajdziemy czas na lunch a po nim udamy się na rejs łodzią po rzece aż do miejsca, gdzie wpada ona do Oceanu Atlantyckiego. Odwiedzimy też piwnicę wina porto – degustacja. Na kolację i nocleg udamy się do hotelu w Bradze.

7.dzień

SANTIAGO DE COMPOSTELLA

Po śniadaniu wyjazd na jednodniową wycieczkę do Hiszpanii. Naszym celem będzie Słynna Katedra Św. Jakuba, gdzie zgodnie z wiarą Kościoła Świętego znajduje się Grób Apostoła. Po Mszy Świętej w Katedrze i zwiedzeniu tego świętego miejsca znajdziemy także czas na poznanie miasta, które powstało dzięki pątnikom. Santiago de Compostela, tak bowiem nazywa się to miasto – chrześcijańska stolica Galicji. Jest ono celem drogi, którą wiele osób przemierza pieszo, konno lub rowerem. Słynne drogi El Camino, które schodzą się z całej Europy wprost do Grobu Apostoła przemierzają nie tylko chrześcijanie, ale też inni bez względu na wyznanie czy narodowość. Jest to najsłynniejsze, obok Rzymu i Jerozolimy miejsce, do którego udają się Katolicy na pielgrzymkę. Powrot do hotelu na kolacje i nocleg.

8.dzień

BRAGA - SANKTUARIUM BOM JESUS DE MONTE - GUIMARAES

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bragi. To miasto jest stolicą Kościoła w Portugalii, a tutejsza Katedra jest siedzibą Prymasa tego kraju. Tam Msza Święta, a następnie odwiedzimy Sanktuarium Bom Jesus De Monte. To wyjątkowe Sanktuarium znajduje się na zboczu potężnej góry królującej nad okolicą. Same schody do Sanktuarium są wyjątkowe, gdyż udekorowane są rzeźbami Świętych Ojców i Doktorów Kościoła Powszechnego na wzór kolumnady na Placu Świętego Piotra. Natomiast w sercu Sanktuarium znajduje się Krzyż słynący z łask i cudów, które wydarzyły się dzięki modlitwie w tym miejscu. Ostatnim odwiedzanym przez nas miejscem będzie pierwsza stolica Portugalii – Guimares, tzw. Kolebka Portugalii, gdzie czeka nas spacer urokliwymi uliczkami tutejszej starówki. Na nocleg udamy się w okolice Lizbony.

9.dzień

LIZBONA

Czas odwiedzić stolicę Portugalii. Dzień zaczniemy od Mszy Świętej w Kościele, który powstał w miejscu narodzin Św. Antoniego – najsłynniejszego spośród licznych Świętych, których zrodziła portugalska ziemia. To tam modlił się Święty Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do tego kraju. Zobaczymy także Katedrę miejską oraz liczne kościoły zbudowane na przestrzeni wieków. Miejscem wyjątkowym będzie dla nas wizyta w części kościelnej Klasztoru Hieronimitów  oraz przeprawa przez most nad rzeką Tag. Most ten jest bliźniaczą kopią słynnego Golden Gate i zbudowany został przez tą samą firmę i tych samych projektantów co most w San Francisco. Po przeprawie na drugą stronę rzeki Tag odwiedzimy pomnik Jezusa Króla, który – po polskim pomniku Jezusa Chrystusa w Świebodzinie – jest największym tego typu postumentem w Europie.

10.dzień

LIZBONA -USA

Tego dnia pożegnamy Portugalię. Czas wracać do domu. Po transferze na lotnisko w Lizbonie i odprawie – lot powrotny do USA.

Program jest ramowy. Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranych sanktuariach). 

Zobacz również:

Niagara.Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej.

 

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).