PIELGRZYMKA NA WSCHODNIE WYBRZEZE

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu ok$200

Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy o godzinie 4:45 rano na parkingu kościoła Św. Alberta w Burbank. Całodzienny przejazd do Doylestown w Pensylwanii. Po drodze krótkie przerwy na kawę i posiłki.

2.dzień

W tym dniu zwiedzimy: Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, dawny Kościół i cmentarz oraz weźmiemy udział w uroczystościach rocznicowych. Uroczysta Msza Świeta upamiętniająca rocznice koronacji obrazu od godziny 11:30am. Sanktuarium powstało z inicjatywy ojca Michała Zembrzuskiego, którego celem było stworzenie, na terenie Stanów Zjednoczonych, odpowiednika polskiej Częstochowy. Wewnątrz świątyni znajduje się replika obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz serce premiera Polski – Ignacego Jana Paderewskiego. Popołudniu przejazd na nocleg do Nowego Yorku. Wieczorem czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta.

3.dzień

Zwiedzanie Nowego Jorku. O mieście można napisać niejedną książkę. Odbędziemy rejs statkiem wokół Liberty Island. Po rejsie i obejrzeniu jednego z „ must see” Nowego Jorku udamy się na pieszy spacer po Dolnym Manhattanie. Krocząc ulicami „Wielkiego Jabłka”. Zwrócimy uwagę na najsłynniejsze jego budowle i obiekty. W programie: początek ulicy Broadway oraz najstarszy miejski park- Bowling Green. Złapiemy byka za rogi po czym wyruszymy obejrzeć budynek, w którym zrodziła się finansowa potęga Johna D. Rockefellera. Zobaczymy obiekty pozostałe po dawnych, wielkich armatorach, m.in. właścicieli Titanica. Nawiedzimy Kościół Św. Trójcy oraz WTC (Światowe Centrum Handlu), gdzie stały zniszczone w zamachu Bliźniacze Wieże. Obecnie dwa memoriały upamiętniające każdą z wież zniszczonych w zamachu z 11 września 2001.  Przemierzając słynną Wall Street miniemy budynek Giełdy Nowojorskiej. Ze starej przystani South Street Sea Port napawać się będziemy widokiem na Brooklyn Bridge (jeden z tych mostów, które trzeba uwiecznić i zobaczyć). Przejedziemy przez Chińską Dzielnicę kosztując lokalnych przysmaków. Przystaniemy przy budynku ONZ i odwiedzimy: Metropolitan Opera i Rockefeller Center. Panoramę Manhattanu podziwiać będziemy z tarasu widokowego budynku GE (General Electric). Popołudniu przewidziane jest uczestnictwo we Mszy świętej połączonej z oglądaniem Katedry Św. Patryka. Dzień zakończmy na najbardziej ruchliwej, oświetlonej gigantycznymi neonami, ulicy świata- Times Square. Czwartego dnia przejazd na nocleg w okolice Buffalo.

4.dzień

W ostatnim dniu pielgrzymki udamy się do leżących na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, Wodospadów Niagara Falls. Tu wyruszymy na podbój wodospadów, które rozpalają umysł globtroterów z całego świata.  Naszą przygodę rozpoczniemy od rejsu statkiem pod Końską Podkowę. Następnie zalani bryzą spadającej wody, pełni euforii udamy się na spacer po terenie najstarszego w Stanach Zjednoczonych Parku Stanowego, gdzie z wyznaczonych punktów widokowych uwiecznimy błogi widok na główny wodospad oraz położone nieopodal: Amerykanina  i Welon Panny Młodej. Popołudniu udamy się w drogę powrotna. Dojazd do Burbank około północy.
CENA OBEJMUJE:
Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
Opiekę polskojęzycznego przewodnika
Opieke duszpasterską
W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).