Pielgrzymka do Libanu – Historia Chrześcijaństwa/Święty Charbel

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog Pielgrzymki

Cena zawiera

 • Transport komfortowym autobusem na terenie Libanu;
 • Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2 osobowych
 • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje) w wybranych hotelach. Nie dotyczy dni przelotów. W tych dniach ilość posiłków adekwatna do godzin wylotu/ przylotu
 • Opłatę za TFG i za TFP. Koszt do potwierdzenia na spotkaniu informacyjnym
 • Wszystkie obiekty płatne na trasie zwiedzania
 • Zestawy nagłaśniające,
 • Codzienne msze święte (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium)
 • Transfery z/na lotnisko
 • Licencjonowany przewodnik/pilot polskojęzyczny
 • Licencjonowani przewodnicy lokalni
 • Opłaty graniczne parkingowe
 • Opieka duchowa

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej- ofiara mszalna, dewocjonalia, pamiątki, itp.
 • Napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników lokalnych i obsługi hotelowej- koszt do potwierdzenia w biurze podczas spotkania organizacyjnego.
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – do potwierdzenia w biurze ok $350
 • Koszt testów na COVID (o ile będą wymagane)
 • Ubezpieczenie medyczne/turystyczne. Możliwość nabycia w biurze

ANNAYA/Chrześcijańskie centrum pielgrzymkowe z relikwiami Sw. Charbela – WZGORZE HARISSA/Wzgórze nad Bejrutem z Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu – SYDON/Biblijne miasto z morskim zamkiem krzyżowców z XII wieku


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z CHICAGO

Spotkanie grupy na lotnisku. Odprawa bagażowo – paszportowa, wylot do Bejrutu.

2.dzień

BEJRUT

Po przylocie przejazd do hotelu. W zależności od godzin przylotu realizacja części programu przedstawionego poniżej.

Beautiful view of Mohammad Al-Amin Mosque and Downtown Beirut, Lebanon
3.dzień

BEJRUT - DEIR EL QAMAR

Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Narodowego (muzeum archeologii, historii i kultury w Libanie). Zwiedzanie Bejrutu – spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), Plac de l’Etoile: plac usytuowany w centrum miasta, na którym znajduje się wyjątkowa wieża zegarowa, rzymskie ruiny i łaźnie, a także Katedra św. Jerzego i Błękitny Meczet. Następnie zobaczymy bogato dekorowany kompleks pałaców Beiteddine, wybudowany przez trzech synów Emira: Qassim, Khalil i Amine. Przejazd do Deir el Qamar- urokliwego miasteczka zwanego Klasztorem Księżyca. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bejrucie.

4.dzień

JASKINIE JEITTA - WZGORZE HARISSA

Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się wspaniałe, wapienne jaskinie Jeitta, zwane „perłą Libanu”. W grotach znajdziemy niesamowite formacje skalne wyrzeźbione przez naturę, w różnych formach, kolorach i rozmiarach. Przejazd na wzgórze Harissa, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, patronki Libanu – będące bardzo ważnym ośrodkiem pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Przejazd do hotelu w miejscowości Byblos/Jounieh. Obiadokolacja i nocleg.

5.dzień

ANNAYA - JRABTA

Śniadanie. Wyjazd do Annaya – miejscowości, która jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. cudownych uzdrowień w tym miejscu). Weźmiemy udział w procesji, która idzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, osobie – którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Przejazd do Jrabta – gdzie odwiedzimy klasztor św. Józefa i znajdujący się tam grób św. Rafki. Miejsce te stało się sławne po kanonizacji św. siostry Rafki przez Jana Pawła II w 10.06.2001r. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

6.dzień

BYBLOS

Śniadanie. Przejazd do Byblos – najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsca powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela. W tym dniu zobaczymy również zamek krzyżowców z XII wieku oraz targi arabskie zwane „soukami”. Czas wolny na plażowanie na najpiękniejszym wybrzeżu Libanu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7.dzień

WADI KADISZ - BEKA KAFRA - BEJRUT

Śniadanie. Przejedziemy wapiennym kanionem, w którym klasztory wznieśli Maronici – Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość wpisana jest na listę UNESCO. Następnie, w Dolinie Kadisz, zobaczymy monastyr Qozhaya – jeden z najstarszych w Dolinie. Klasztor jest poświęcony świętemu Antoniemu Wielkiemu, pustelnikowi, opatowi i tak zwanemu ojcowi pustyni. Św. Antonii Wielki spędził w tym klasztorze ok 40 lat swojego życia i wypracował mnisią regułę ascetyzmu. Dalej udamy się w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH. Wyjazd do Beka Kafra, najwyżej położonej miejscowości w Libanie (1650 m n.p.m.). Tutaj urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia najbardziej rozpoznawalny z libańskich świętych – św. Charbel Makhlouf. Zobaczymy dom, w którym spędził pierwsze lata swego życia. Wytrysnęło tutaj cudowne źródełko, z którego woda ma właściwości lecznicze. Przejazd do hotelu w miejscowości Beirut na obiadokolację i nocleg.

8.dzień

DOLINA BEKAA - BAALBECK - KSARA

Śniadanie. Przejazd przez Dolinę Bekaa – dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck – centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar – ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Doliny Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Przejazd do starej winiarni, degustacja oraz możliwość zakupu wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

9.dzień

TYR - SYDON - MAGHDOUCHE - DIBBIYEH

Śniadanie. Tyr i Sydon to miasta biblijne, w których nauczał Jezus. Zobaczymy pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. W Tyrze: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych, natomiast w Sydonie zobaczymy zamek morski Krzyżowców, przejdziemy na targ, przejdziemy odnowionymi uliczkami żydowskimi oraz zobaczymy pałac rodziny Debbane. Następnie wejdziemy do muzeum mydła i zapoznamy się z tradycyjnymi metodami wyrobu mydła z oliwek i lauru. Przejazd do Maghdouche – nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowane w miejscu groty, gdzie Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Przejazd do Dibbiyeh, gdzie zobaczmy Kaplicę Miłosierdzia Bożego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10.dzień

POWROT DO USA

Śniadanie. Przejazd z hotelu na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do USA.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).