Nowy Jork Central Park

Nowy Jork znany i nieznany

4 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Nowy Jork znany i nieznany


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd o godzinie 4.00 am sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd, Chicago, IL 60634). Przejazd do Nowego Jorku, po drodze postoje na odpoczynek. W godzinach wieczornych dojazd do Nowego Jorku. Czas wolny na Times Square i  w dzielnicy teatralnej z Aleją Broadway.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu poranne zwiedzanie Nowego Jorku, między innymi wizyta w budynku Metropolitan Opera. Następnie zobaczymy znajdujący się przy Central Parku budynek Dacota, przed którym zamordowany został John Lennon.

Przespacerujemy się przez Central Park, zobaczymy słynne Strawberry Fields i wspólnie poszukamy miejsc znanych z filmów i seriali. Zaprosimy Was też na wspólny piknik w Central Parku.

Po spacerze pojedziemy pod imperium rodziny Rockefelerów – Rockefeller Center, a następnie zwiedzimy Katedrę św. Patryka i przejedziemy się Piątą Aleją.

Po południu kontynuować będziemy zwiedzanie Nowego Jorku. Zobaczymy dzielnicę finansową na Manhattanie, gmach Giełdy Nowojorskiej, Wall Street, Federal Hall oraz kościół św. Trójcy. Następnie zobaczymy Ground Zero (Memorial 11 Września) oraz panoramę miasta z najwyższego obecnie budynku na Manhattanie – One World Observatory.

Wieczorem dla chętnych wizyta w McSorley’s Old Ale House, najstarszym działającym pubie w Nowym Jorku. Czas wolny.

3.dzień

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd na dolny Manhattan i rejs na Ellis Island. Następnie przejedziemy do Atlantic City. Zobaczymy tam Latarnię Morską Absecon Lighthouse, najwyższą latarnię w New Jersey i trzecią co do wielkości latarnię w kraju. Poznamy też Lucy- najwspanialszego słonia na świecie. Przespacerujemy się ikoniczną promenadą Atlantic City Boardwalk, a chętni będą mogli zawitać na pokład Atlantic City Cruises.

Wieczorem wizyta w restauracjach i słynnym Kasynie Harrah’s Resort Atlantic City.

4.dzień

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Chicago. Po drodze zwiedzimy centrum Pittsburga i przejedziemy się koleją linową The Pittsburgh Inclines. Powrót do Chicago w póżnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).