Nikaragua – Poznaj wulkany Ameryki Środkowej

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Nikaragua Katalog Wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Transport na całej trasie wycieczki
 • Transfery z/na lotnisko
 • 6 śniadań & 1 lunch
 • Wstęp do parku rozrywki Las Nubes
 • Rejs promem do San Jorge
 • Rejs promem na wyspę Ometepe
 • Wejście na punkt widokowy Tiacapa
 • Rejs na wyspę Zopango
 • Wstęp do Muzeum Ruben Dario
 • Wstęp do Ortiz Guardiann
 • Przejazd samochodem na 4 koła do podnóża wulkanu Cerro Negro

 

Cena nie zawiera

 • Kosztu przelotów międzynarodowych
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wyżywienia, które nie jest wymienione w programie

 

 

                 

MANAGUA – LEON – WULKAN CERRO NEGRO – POMPEY OF NICARAGUA – TISCAPA – MASAYA VOLCANO – GRANADA – LADO DE NICARAGUA – WULKAN MOMBACHO – SAN JORGE – WYSPA ZOPANGO – WYSPA OMETEPE – OJO DE AGUA – WULKAN MADERAS – SAN JUAN DEL SUR – LAS NUBES

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Trekking/hiking

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

MANAGUA - LEON

Naszą tropikalną przygodę rozpoczynamy od przylotu na lotnisko Augusto C. Sandino – największy port lotniczy Nikaragui, zlokalizowany w stolicy kraju – Managui. Spotkanie z przedstawicielem biura. Po około dwugodzinnej podróży dotrzemy do miasta Leon gdzie zameldujemy się w hotelu.

 

2.dzień

LEON

Śniadanie w hotelu. Dziś czeka nas dzień pełen ekscytujących przygód które podniosą nam adrenalinę i przetestują wytrzymałość fizyczną. Samochody wyposażone w napęd na cztery koła dowiozą nas do podnóża nadal czynnego wulkanu Cerro Negro, abyśmy mogli wspiąć się na jego szczyt. Po drodze i na samym szczycie będziemy mieli okazję obserwować majestatyczne krajobrazy samego wulkanu i jego okolicy. Droga powrotna w dół jest największą atrakcją turystyczną Nikaragui, ponieważ pokonuje się ją zjeżdżając po zboczu wulkanu na specjalnej desce. Po dotarciu na dół odpoczniemy i zjemy lekki posiłek. Następnie przeniesiemy się do nowego miasta Leon, gdzie zwiedzimy największy kościół w Ameryce Środkowej, Muzeum Ruben Dario, Muzeum Ortiz Gurdian, zobaczymy Murale Rewolucji. Powrót do hotelu na nocleg.

3.dzień

LEON – MANAGUA – GRANADA

Po śniadaniu wracamy do stolicy kraju, miasta Managua. Podczas zwiedzania muzeów, parków  innych zabytków poznasz jego kulturę i historię. Po powrocie do Leon odwiedzimy Pompey of Nicaragua, stare miasto zbudowane przez Hiszpanów w 1524 roku i opuszczone niespełna wiek później, w roku 1610 z powodu erupcji wulkanu Momotombo. Następnie udamy się na punkt widokowy Tiscapa, piękne miejsce z którego roztacza się spektakularny widok na całą Managuę. Znajduje się tam posąg rewolucjonisty Augusto Sandino. Nasz następny przystanek to pierwszy i największy park narodowy Nikaragui,  Masaya Volcano, gdzie można zwiedzić krater wciąż aktywnego wulkanu Masaya. Następnie udamy się do Granady, najstarszego miasta kolonialnego ameryki kontynentalnej, położonego nad największym jeziorem Ameryki Środkowej, Lago de Nicaragua. Od założenia w 1524 roku miasto przetrwało liczne ataki piratów, wolny domowe i pożary. Nocleg w Granadzie.

 

4.dzień

WYSPA ZOPANGO

Jezioro Nikaragua położone jest w rowie tektonicznym i znajduje się na nim w sumie 365 wysp powstałych w wyniku wybuchu wulkanu Mombacho. Śniadanie zjemy w hotelu a następnie udamy się do portu, skąd łodzią popłyniemy na przejażdżkę po niektórych słynnych wyspach Granady. W trakcie rejsu będzie można podziwiać faunę i florę okolic jeziora, na niektórych wysepkach może uda się nam zobaczyć zamieszkujące tam małpy. Dopłyniemy w ten sposób do prywatnej wyspy Zopango, gdzie możemy się zrelaksować pływając w krystalicznie czystej wodzie, udać się na zwiedzanie wyspy, obserwować ptaki lub zrelaksować się w hamaku, a wszystko to z zapierającym dech w piersiach widokiem na wulkan Mombacho. Na wyspie zjemy przepyszny obiad na który podana zostanie przyrządzona na grillu lokalna ryba. Powrót do hotelu na nocleg.

5.dzień

WYSPA OMETEPE

Pozostajemy nad Jeziorem Nicaragua. Po śniadaniu udamy się do miejscowości San Jorge skąd popłyniemy promem na wulkaniczna wyspę Ometepe na której znajdują się dwa czynne wulkany, Concepcion i Maderas. Naszym celem jest Ojo de Agua, naturalny basen źródlany wypełniony krystalicznie czystą wodą pochodzącą z podziemnej rzeki wypływającej z wulkanu Maderas. Nocleg w hotelu na wyspie.

6.dzień

OMETEPE – LAS NUBES ADVENTURE PARK – SAN JUAN DEL SUR

Po śniadaniu wracamy promem do San Jorge, skąd udamy się na wybrzeże Oceanu Spokojnego do miasta San Juan del Sur, gdzie czeka na nas położony w najwyższym miejscu w okolicy park rozrywki Las Nubes.  Czekają tam na ciebie między innymi atrakcje takie jak: wycieczka Canopy Tour w wierzchołkach drzew lasu tropikalnego, zjazd tyrolką z platformy usytuowanej wśród drzew na wysokości 20 metrów, spacer po tropikalnym lesie. Po tym pełnym niezapomnianych wrażeń dniu przejazd do hotelu na nocleg.

 

7.dzień

SAN JUAN DEL SUR

Dzień wolny nad brzegiem Pacyfiku.  Na kolejny nocleg zostajemy również w San Juan del Sur. Śniadanie w hotelu.

 

8.dzień

SAN JUAN DEL SUR – MANAGUA

To już koniec naszej przygody w krainie wulkanów, lasu tropikalnego i pięknych plaż.  Po śniadaniu udajemy się na lotnisko w  Managua.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).