Nieznane Illinois – w Poszukiwaniu Wiosny

Nieznane Illinois – w Poszukiwaniu Wiosny

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Nieznane Illinois – w Poszukiwaniu Wiosny:  Stanowego Castle Rock- rzeki – Fulton- Geneva- St. Charles


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed siedziby biura (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 7:00 rano.

Naszym pierwszym przystankiem będzie Lowden State Park

. Jest on jednym z najbardziej malowniczych miejsc wzdłuż Rock River. Znajduje się tam pomnik indiańskiego wodza Black Hawk, który powstał dla upamiętnienia rdzennych mieszkańców Ameryki, dla których kiedyś te tereny były domem. Jest wysoki na 48 stóp (14,6 m) i waży ponad 500 tys. funtów. Jest podobno drugim co do wielkości posągiem na świecie (po posągu Chrystusa w Rio de Janeiro).

Następnie przejedziemy do położonego nieopodal Parku Stanowego Castle Rock, gdzie udamy się na krótką wędrówkę i zatrzymamy się w punkcie widokowym z panoramą na rzekę Rock River.
Kierując się na zachód docieramy do rzeki Mississippi, na której leży granica między stanem Illinois i stanem Iowa. Zatrzymamy się w kilku miejscach widokowych z panoramą na królową amerykańskich rzek.

Na brzegu Mississippi położone jest niewielkie miasteczko Fulton. Co roku, w pierwszy majowy weekend, gości wielu turystów, którzy przyjeżdżają tam na doroczną paradę, The Dutch Days, uświetniając holenderskie korzenie mieszkańców.

Turystów przyciąga ponadto holenderski wiatrak De Immigrant oraz historyczny skansen Wierenga Heritage Canyon.  Wiatrak powstał na zamówienie w Holandii, tam został skonstruowany, a następnie rozebrany i przesłany w częściach do Fulton, gdzie go ponownie złożono przy użyciu 30 ton drewna.

Położony nieopodal Wierenga Heritage Canyon to historyczny skansen, który powstał na miejscu kamieniołomu. Stylowe budynki, kościół i kryty most przypominają środkowy zachód XIX wieku.

W drodze powrotnej do Chicago udamy się na krótki spacer pod oryginalny, holenderski wiatrak stojący nad brzegiem Fox River w miasteczku Geneva. Ma on 5 kondygnacji, jest wysoki na 68 stóp (21 metrów) i mimo, że pochodzi z lat 50-tych XIX wieku, nadal działa. W 1979 roku jego wizerunek pojawił się na znaczku jako część serii o nazwie „Wiatraki USA”.

Odwiedzimy też sąsiadujące w odległości 2 mil klimatyczne miasteczko St. Charles, również położone nad brzegiem Fox River. Krótki odpoczynek w Parku Pottawatomie z wysoką drewnianą wieżą, oferującą panoramę na rzekę, pływające po niej statki wycieczkowe i kryty drewniany most.

Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).