Nashville – W Rytmach Muzyki Country

3 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Dwa noclegi w słynnym Gaylord Resort and Convention Center
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia (dotyczy rownież śniadań). Śniadania można zakupić w jednej z wielu restauracji na terenie ośrodka.
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu
  • Biletów na koncert w Opry House

MUZEUM NARODOWE “CORVETTE” – POKAZ SAMOCHODÓW SPORTOWYCH – WIZYTA W DESTYLARNI- SMAKOWANIE BURBONU – ROCK CITY GARDENS – WODOSPAD “RUBY FALLS” – NASHVILLE – GAYLORD OPRYLAND HOTEL – ARBORETUM BERNHAIM – PIESZA WYCIECZKA KORYTARZEM JASKIŃ

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, Il 60634) o godz. 4:00 rano. Przejazd przez Illinois oraz Indianę do stanu Kentucky. Po drodze regularne postoje.

Jako pierwsze odwiedzimy National Corvette Museum – muzeum legendy amerykańskich samochodów sportowych, produkowanych od 1953 roku. 12 lutego 2014 osiem unikalnych samochodów dosłownie zapadło się pod ziemię na głębokość 9 metrów. Lej krasowy o średnicy 12 metrów pochłonął modele amerykańskiej legendy o wartości miliona dolarów. Nie wszystkie Corvette można było precyzyjnie wycenić. Niektóre miały wartość kolekcjonerską i historyczną, np. biała Corvette z 1992 roku, o numerze seryjnym 1,000.000.

Następnie udamy się do lokalnej destylarni. Tam zobaczymy jak ten znany na całym świecie burbon jest destylowany i jak wygląda jego droga od samego początku aż do sklepowej półki. Krótkie zwiedzanie połączone z degustacją. Nauczymy się ponadto jak rozróżnić bourbon od whisky i jak wygląda profesjonalna degustacja tego szlachetnego trunku.

Przejazd na nocleg do Gaylord Opryland Hotel w Nashville.

Wieczorem, dla chętnych spacer do Opry House. Można tam podziwiać występy najbardziej utalentowanych gwiazd muzyki country – zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Posłuchamy słynnych przebojów, mniej znane utworów oraz nowych piosenek na słynnej na całym świecie scenie Opry House. Koncert rozpoczyna się o 7:00pm i wiąże się z dodatkową opłatą – ceny biletów wahają się od $53 do $200 w zależności od odległości od sceny.

 

2.dzień

Przejazd w kierunku Chattanooga.

Zwiedzanie Rock City Gardens, gdzie znajduje się długi, kręty szlak skalny z ogrodami zawierającymi setki oznakowanych lokalnych drzew i roślin. Szlak prowadzi także przez wiele unikalnych i dziwacznych formacji skalnych o znaczących nazwach jak „Balanced Rock” czy „Fat Man’s Squeeze” oraz przez „Fairyland Caverns” i „Mother Goose Village”- skalne jaskinie ozdobione rzeźbami. Na terenie Rock City znajduje się ponadto 100-metrowy wodospad, który spływa kaskadą w dół góry, oraz słynny, wiszący most „Swing-A-Long”, długości prawie 200 stóp.

Następnie przejazd do Ruby Falls. Wodospad o wysokości 44 m znajduje się na końcu głównego korytarza jaskini, w dużym pionowym szybie. Strumień, zasilany zarówno przez wodę deszczową, jak i naturalne źródła, zbiera się w sadzawce w dnie jaskini, a następnie płynie przez górę, aż w końcu dołącza do rzeki Tennessee u podnóża góry Lookout.

Przejazd do Nashville. Wieczorny spacer główną ulica miasta. Czas wolny. Nocleg w Gaylord Opryland Hotel w Nashville.

3.dzień

Po śniadaniu udamy się do Bernhaim Arboretum,  rezerwatu przyrody, zalozonego w 1929 roku przez niemieckiego emigranta Isaaca Wolfe Bernheima. W zwiazku z tym, ze udalo mu sie w tamtejszym regionie osiaść, zalożyć i z sukcesem prowadzić destylarnie whiskey, podarował on pięknie zagospodarowany rezerwat na rzecz stanu Kentucky. Najwiekszą atrakcja rezerwatu są ukryte w lesie kilkumetrowe, drewniane figury Forest Giants.

Na granicy stanow Illinois i Kentucky udamy się  na pieszą wycieczkę korytarzem jaskiń. Obejrzymy takze wioską pionierów i młyn do przemiału zbóż.

Przejazd w drogę powrotną do Chicago. Krótkie, regularne postoje. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Spawdź podobne wycieczki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).