Meksyk, Guadalupe

Meksyk od Środka – Wyjazd Pielgrzymkowy z Parafii Św. Błażeja

5 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przelot w obie strony
  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Meksyk od Środka- Pielgrzymka do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Spotkanie grupy na lotnisku ORD Chicago. Odprawa. Przelot do Miasta Meksyk (przylot w godzinach południowych).

Przejazd do Teotihuacan, gdzie według wierzeń indiańskich, miał powstać świat. Miejsce wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO jest jedną z najczęściej odwiedzanycch archeologicznych atrakcji w całej Ameryce Łacińskiej.

Czas na obiad, a następnie krótki spacer po strefie archeologicznej z Piramidą Słońca i Księżyca. Majestatyczne piramidy Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża oraz zespoły pałacowe z oryginalnymi malowidłami na ścianach są najczęściej fotograficznymi obiektami w Meksyku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Przejazd do położonego na północ od Miasta Meksyk, ukrytego wśród gór, Tolantongo. Jest to zbiór gorących źródeł położonych na zboczu góry. Ciepła woda, podgrzewana przez otaczające wulkaniczne góry, spada wśród skalistych klifów wraz z wodospadami, tworząc 15 basenów. Wypełnione turkusową wodą, tworzą one niesamowity efekt basenów zawieszonych na krawędzi.

Kąpiel w źródłach termalnych umilą nam przepiękne górskie krajobrazy otaczające kompleks basenów. Obiadokolacja a po niej klimatyczne, wieczorne ognisko. Nocleg w hotelu ulokowanym w pobliżu gorących źródeł.

3.dzień

Dzień 3

Śniadanie, a po nim wyjazd do miejscowości Buenavista, gdzie czeka nas nie lada atrakcja – warszaty kuchni meksykańskiej prowadzone przez meksykańską rodzinę. Któż lepiej niż rodowici Meksykanie zaprezentuje nam oryginalne meksykańskie potrawy? Będzie lekcja gotowania, degustacje i piknik na wolnym powietrzu.

Po południu „temazcal” – tradycyjna meksykańska sauna, która służy do rytualnego oczyszczania i posiada korzyści zdrowotne. Dla chętnych możliwość skorzystania z masażu. Wieczorem przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Mieście Meksyk

4.dzień

Przejazd do centrum Miasta Meksyk. W programie zwiedzania Zocalo – Plac Główny oraz Katedra Metropolitana – jedno z ważniejszych miejsc, obok Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Przemawia za tym chociażby fakt, że jest to największa katedra obu Ameryk. Znajduje się tutaj między innymi słynna postać Jezusa Chrystusa od Trucizny, Ołtarz Królów oraz pomnik św, Jana Pawła II. Zobaczymy Świątynię Główną (z zewnątrz), Pałac Sztuk Pięknych oraz pospacerujemy po deptaku Madero.

Następnie przejazd do Xoxhimilco, kolejnej meksykańskiej perełki, określanej mianem „Wenecji w Meksyku”. Dzisiejsze Xochimilco wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta indiańska nazwa, oznaczająca „Miasto Kwiatów” nawiązuje do dawnych upraw kwiatów i warzyw na przycumowanych tratwach, które zbudowane z trzcin i gałązek przypominały pływające ogrody. Dzisiaj, wśród zielonej oazy wielomilonowej metropolii, bajkowe łodzie przypominające gondole leniwie przewożą turystów po dawnych kanałach azteckich.

Sztuczne wyspy, meksykańskie specjały, indiańskie rękodzieło, kolorowe kwiaty i sombrera, a wszystko to w atmosferze fiesty i przy dźwiękach muzyki Mariachi – to ulubiona forma relaksu Meksykanów i bezcenne wrażenie dla turystów. Godzinny rejs z obiadem a po nim przejazd do hotelu na nocleg.

5.dzień

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Bazyliki. Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe to najważniejsze sanktuarium maryjne w Meksyku i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc kultu chrześcijańskiego na świecie. 12 grudnia 1531 roku, Indianin z plemienia Azteków, Juan Diego, ujrzał Maryję, która poleciła mu udanie się do biskupa, by ten na miejscu objawienia zbudował kościół na Jej cześć.

Juan Diego został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w 1990 roku, a podczas kolejnej papieskiej wizyty w Meksyku, w roku 2002, został uznany świętym. Krótkie zwiedzanie najważniejszego miejsca dla pielgrzymów z całego świata i poznanie wizerunku Najświętszej Marii Panny z Gwadelupe. Przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).