Medjugorje, Mostar

Medjugorje i Perły Dalmacji

9 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Bilet lotniczy na trasie Chicago – Split – Chicago
 • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych (5 noclegów z HB w hotelu 4**** w Medugorju i 2 noclegi z HB w hotelu 4**** na Riwierze Makarskiej)
 • Śniadania i obiadokolacje (na ciepło) w hotelach
 • Licencjonowany przewodnik w Trogirze
 • Licencjonowany przewodnik w Splicie
 • Licencjonowany przewodnik w Mostarze
 • Licencjonowany przewodnik w Blagaju
 • Licencjonowany przewodnik w Sarajewie
 • Licencjonowany przewodnik w Dubrovniku
 • Wstęp do katedry w Trogirze
 • Wstęp do katedry w Splicie
 • Wstęp do domu tureckiego w Mostarze
 • Wstęp do meczetu w Mostarze
 • Autokar do 50 miejsc, VIP Class z AC/OC, TV, mikrofonem, klimatyzacją i kierowcą
 • Koszty parkingów, autostrady i wjazdów do miast, winiety w Medugorju oraz zakwaterowania dla kierowcy
 • Transfery z i na lotniska
 • Obslugę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • Opiekę duchową

Cena nie zawiera

 • Opłat bagażowych (zgodnie z taryfą przewoźnika)
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje,drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • Zwyczajowych napiwków w restauracjach
 • Ubezpieczenia zdrowotnego
 • Napiwków dla obsługi
 • Ofiary i intencji Mszy Świętych
 • Taksa klimatyczna – tzw. podatek turystyczny – $2 na osobę na dzień

Plan podróży

1.dzień

Zbiórka na lotnisku O’Hare Chicago 3 godziny przed planowanym wylotem do Chorwacji. Następnie odprawa biletowo – paszportowa i wylot do Splitu z przesiadką w jednym z europejskich lotnisk.

2.dzień

Przylot na lotnisko Split – przejazd na Mszę Św. Transfer do hotelu w okolicy Trogiru. Kolacja i nocleg

3.dzień

Przejazd do Trogiru na zwiedzanie miasta.Trogir to jedna z pereł dalmatyńskiego wybrzeża, otoczona wodami Adriatyku, z plątaniną uliczek, labiryntem przejść, zabytkowymi kościołami i pałacami. To „miasto- muzeum” zauroczy każdego, kto zobaczy je pierwszy i kolejny raz.

Z lokalnym przewodnikiem zobaczymy najcenniejsze zabytki miasta min.: bramy miejskie, katedrę św. Wawrzyńca, pałac rektorów, kościół św. Sebastiana, lożę miejską, twierdzę   Kamerlengo   i   wiele   innych.   Ze   względu   na   liczne   zabytki i dobrze zachowaną starówkę miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po zwiedzaniu czas wolny i przejazd do Splitu zaliczanego do najstarszych, najpiękniejszych i największych miast Chorwacji, Podczas spaceru z licencjonowanym przewodnikiem zobaczymy pałac Dioklecjana wybudowany w czasach antycznych, katedrę św,. Dujma, chrzcielnicę, bramy miejskie i wiele historycznych punktów w obrębie starego miasta.

Po zwiedzaniu Msza Św., czas wolny i przejazd do Međjugorje. Kolacja i nocleg.

4.dzień

Po    śniadaniu,    Msza    Św.    i    realizowanie    programu w Medjugorje. Međjugorje to maleńka parafia w zachodniej Hercegowinie zamieszkiwana przez bośniackich Chorwatów – katolików. Kiedyś wiedzieli o niej jedynie mieszkańcy okolicznych miast i wiosek.

W 1981 roku parafia ta stała   się   znana   na   całym   świecie.   24   czerwca,   w   święto   św.   Jana, w miejscowości Bijakovići, koło samego Međjugorje, na wzgórzu Podbrdo, szóstce dzieci ukazuje się Matka Boska – Królowa Pokoju. Podczas spotkania przekazuje im swoje prośby i zaleca pobożność, pokutę i modlitwę. Parafia ta w krótkim czasie staje się najbardziej znanym i najliczniej odwiedzanym Sanktuarium Maryjnym w południowej Europie, jak również miejscem modlitwy, zadumy, ciszy i spokoju milionów pielgrzymów z całego świata.

Od początku objawień, które miały miejsce w czasie najgłębszego komunizmu, parafia međjugorska znacznie się rozbudowała. Obecnie liczy sobie około 1,5 tysiąca mieszkańców – katolików. W trakcie naszego pobytu w miescie będziemy mieli okazję udać się na Wzgórze Objawień, gdzie miały miejsce pierwsze objawienia i zobaczyć nowy kościół parafialny św. Jakuba, który jest sercem parafii, punktem spotkań i modlitwy tysięcy pielgrzymów.

W czasie wolnym możliwy będzie zakup pamiątek i dewocjonaliów. Kolcja i nocleg

5.dzień

Śniadanie,   Msza   Św.   i   dalsza   realizacja   programu w Međjugorje. Kolacja i nocleg.

6.dzień

Śniadanie, przejazd do Mostaru, Msza Św. i zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Mostar to miejscowość położona między górami, w szerokiej dolinie szmaragdowej Neretwy. Miasto “z kamienia i na kamieniu”, jak mówią miejscowi, liczy około 100tys. mieszkańców i jest największym miastem w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny.

Symbolem miasta jest biały kamienny most   nad    szmaragdową    Neretwą,    Kolorowe    tureckie    domy z charakterystycznymi pięterkami i orientalny zapach nad straganami w wąskich uliczkach oraz pyszna kawa są nieodłącznymi symbolami miasta, które corocznie przyciąga tłumy wielojęzycznych turystów.

Podczas spaceru będziemy mieli okazję zobaczyć najciekawsze zabytki i posłuchać o wieloletniej historii tego bośniackiego miasta.Po zwiedzaniu miasta udamy się do Blagaju, średniowiecznego miasteczka nominowanego do wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do Medjugorje. Kolacja i nocleg.

7.dzień

Po śniadaniu i mszy św. udamy się do Sarajewa- stolicy Bośni i Hercegowiny i jednego z najciekawszych miast kraju. Z lokalnym przewodnikiem zwiedzimy najciekawsze zabytki i dowiemy się o jego ciekawej i burzliwej historii. Duszą każdej stolicy jest stare miasto, a jeśli chodzi o Sarajewo to ta “dusza” jest niezwykle bogata i kolorowa. Wąskie uliczki z porozsiewanymi restauracyjkami, z których unosi się zapach lokalnych przysmaków, stragany z kolorowymi pamiątkami mieszają się z licznymi zabytkami i nadają klima regionu.

Po zwiedzaniu czas       wolny       na       wypicie       tradycyjnej       tureckiej       kawy i skosztowanie lokalnych przysmaków. Powrót do Medjugorje, kolacja i nocleg.

8.dzień

Po śniadaniu wyjazd do Dubrovnika, miasta które każdego roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Określany jako perła Adriatyku, jest ozdaba południowej część chorwackiego wybrzeża. Ten klejnot Dalmacji charakteryzuje bogate dziedzictwo kulturowe.

W czasie naszej wycieczki będziemy mieli okazję podziwiać najpięknieszy fragment chorwackiego wybrzeża z licznymi zatokami, górami spajającymi się z krystalicznie czystą, szmaragdową wodą Adriatyku i małymi kurortami rozsianymi wzdłuż całej linii brzegowej. Przewodnik pokaże nam zabytki Dubrovnika oraz opowie o dawnej i współczesnej historii miasta.

Po zwiedzaniu Msza Św. W dalszej drodze zajedziemy do Vepric – sanktuarium Maryjnego na riwierze Makarskiej. Sanktuarium zlokalizowane jest na zboczu gór Biokovo. Jego początki wiążą się z pierwszą narodową pielgrzymką do Francji. Po jej zakończeniu Biskup Juraj znalazł pod górą Biokovo niedaleko Makarskiej miejsce bardzo przypominające Lourdes. Tu postanowił ulokować       chorwackie        Lourdes.  Sanktuarium  powstało z darów Chorwatów i pracy wolontariuszy.

15 października 1908 roku odbyła się uroczysta konsekracja. Przejazd w okolice Trogiru, kolacja i nocleg.

9.dzień

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH MIEJSC MOŻE ULEC ZMIANIE. O KOLEJNOŚCI REALIZACJI PROGRAMU DECYDUJE PRZEWODNIK. EWENTUALNE ZMIANY MOGĄ BYĆ EFEKTEM DOSTĘPNOŚCI DO POSZCZEGÓLNYCH MIEJSC W OŚRODKACH KULTU RELIGIJNEGO NA TERENIE MEDJUGORJE.

Śniadanie, a następnie wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Mszę Świętą. Po Mszy przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa a następnie wylot do Chicago przez jedno z  europejskich   lotnisk.   Przylot   do   Chicago w godzinach popołudniowo – wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).