Mardi Gras – Nowoorleańskie Ostatki

5 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy na całej trasie
  • Opiekę polskojezycznego przewodnika
  • Śniadania wliczone w koszt doby hotelowej

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia innego niż wymienionego w świadczeniach
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu
  • Doplaty do pokoju jednoosobowego

Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – MEMPHIS – JACKSONWyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road) o godz 5 rano. Przejazd przez stany Illinois, Missouri, Arkansas i Tennessee. W trakcie podróży regularne postoje na posiłki i napoje. Dojazd do Memphis gdzie udamy się do Graceland, dawnej posiadłości Elvisa Presley’a. Zwiedzanie domu i przyległych terenów należących kiedyś do króla rock and rolla. Zobaczymy jak mieszkał legendarny artysta. Obejrzymy także wiele pamiątek i innych sprzętów należacych do niego, w tym samochody i samoloty. Odwiedzimy też rodzinny grób Presley’a. Przejazd na nocleg do stolicy stanu Mississippi – Jackson.

2.dzień

NOWY ORLEANDojazd do Nowego Orleanu przed południem. Zwiedzanie miasta zaczniemy od dzielnicy prezydenckiej tzw. Park District. Obejrzymy centrum Nowego Orleanu a tam między innymi Super Dome – największy kryty stadion świata. Kolejna atrakcja to rejs po królowej amerykańskich rzek – Mississippi River. Wizyta w dzielnicy French Quarter, od której rozpoczęła się historia miasta i gdzie narodził się nowoorleański jazz. Zabawa w dzielnicy rozrywki przy Bourbon Street do późna w nocy. Przejazd na nocleg.

3.dzień

NOWY ORLEAN

4.dzień

5.dzień

NASHVILLE
Wyjazd w kierunku Nashville. Po drodze zatrzymamy się w krainie Cajun. Dojazd na nocleg do Nashville – miasta słynącego jako amerykańska stolicy muzyki country, nazywane również “Muzycznym Miastem”. Czy wiesz, że Cajun to grupa ludności zamieszkująca wśród bagien i rozlewisk Mississippi. „Biedni Biali” jak ich się nazywało, to dawni francuscy uciekinierzy i ich potomkowie z Akadii i Haiti. Stworzyli własną odrębną kulturę i język, który jest dialektem francuskiego z naleciałościami z języków hiszpańskiego, włoskiego, angielskiego i indiańskiego. Stworzyli własną muzykę zwaną „zydeco” i specyficzną kuchnię, z której popularnymi w USA potrawami stały się „gumbo” i „jambalaya”, w których wykorzystuje się między innymi mięso aligatorów, żółwi, raków i krewetek.

6.dzień

NASHVILLE – CHICAGO
Po śniadaniu wizyta w słynnym Opryland Hotel. Budynki hotelowe otaczają ogromne tropikalne ogrody. Wszystko to znajduje się pod szklanym dachem sprawiając wrażenie kameralnego miasteczka. Wewnątrz sztuczne rzeczki i wodospady otoczone bujną roślinnością. W godzinach południowych dojazd do Mammoth Cave albo Diamond Cave. Godzinna wycieczka po jaskiniach. Niezapomniane wrażenia z unikalnych w świecie podziemnych grot i korytarzy. Po opuszczeniu parku przejazd do Ford Knox. Oprócz funkcji wojskowych, Fort Knox jest popularny ze względu na znajdowanie się na jego terenie United States Bullion Depository – składu sztabek złota amerykańskiego banku federalnego. Stany Zjednoczone posiadają tam bazę złota, które transportują drogą lądową bądź powietrzną. Po drodze do Chicago przejazd przez centrum stolicy Indiany, Indianapolis. Przyjazd do Chicago około godziny 11 wieczorem.

Pokaż cały plan wycieczki

6 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).