Magia Świąt – zima w Karolinie Północnej

3 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu (około $120 – płatne przy zapisie)

Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd.,) Chicago, IL 60634) o godz. 3:00 am. Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Kentucky, Tennessee oraz Karolinę Północną do Asheville w Karolinie Północnej. Zwiedzanie największego w Stanach Zjednoczonych prywatnego domu, Biltmore Estate (bilet wstępu ok. $120 – płatne przy zapisie na wycieczkę). W rezydencji na powierzchni prawie 180 tysięcy stóp kwadratowych znajduje się 250 pokoi, w tym 35 sypialni dla rodziny i gości, 73 łazienki, 65 kominków i 3 kuchnie. Rezydencja otoczona jest pięknie utrzymanymi ogrodami, palmiarnią, rozarium, sadzawkami i fontannami. Zatrzymamy się ponadto w położonej na terenie posiadłości winiarni na degustację wina oraz w Biltmore Historic Village. W okresie bożonarodzeniowym wszystko prezentuje się szczególnie okazale z uwagi na oszałamiające dekoracje świąteczne. Przejazd do hotelu na nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Przejazd do Mount Mitchell. Jest to najwyższy szczyt w kontynentalnej części wschodniej Ameryki Północnej, na którym znajduje się platforma widokowa oraz grób profesora Elizeusza Mitchell’a, na którego cześć nazwano jego nazwiskiem najwyższy szczyt Appalachów. Następnie, podziwiając zimowe krajobrazy, przejeżdżamy przez Małą Szwajcarię (Little Switzerland) do Grandfather Mountain. Jest to najwyższy szczyt położony na wschód od Blue Ridge Mountains, jednego z głównych łańcuchów Appalachów. Góra słynie z surowego charakteru i skrywa liczne klify i jaskinie. Najbardziej znana jest z kołyszącego się na wysokości mili mostu, wydającego dźwięki przy silnym wietrze – to tłumaczy określenie „swinging and singing bridge”. Most łączy dwa ze skalnych szczytów góry i podobnie jak Złote Wrota w San Francisco, często ukryty jest we mgle. Przejazd do hotelu na nocleg.

3.dzień

Dzień 3

Wyruszamy w drogę powrotną do Chicago. Po drodze krótki postój przy budynku Kapitolu w stolicy stanu Kentucky (Frankfort).  Budynek jest wpisany do Krajowego Rejestru miejsc o znaczeniu historycznym. W trakcie przejazdu do Chicago regularne postoje na posiłek i rozprostowanie nóg. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).