Wyspa Mackinac, podwodne wraki i Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia

4 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • trzy (3) noclegi w hotelu wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • kosztu biletów wstępu
 • latarnia w St Joseph – St Joseph Lighthouse
 • platforma widokowa Arcadia Overlook – Inspiration Point
 • trasa widokowa Pierce Stocking Scenic Drive
 • Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia (Sleeping Bear Dunes National Lakeshore)
 • wioska rybacka Leland
 • Cross Village – historia Białej Chmury
 • Mackinaw City
 • Mackinac Bridge
 • rejs statkiem z przeszklonym dnem w poszukiwaniu wraków statków
 • Wyspa Mackinac (Mackinac Island)
 • Miasteczko Ludington
 • Latarnia Morska Little Sable Lighthouse
 • park stanowy Silver Lake
 • jazda po wydmach samochodami terenowymi

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

ST JOSEPH LIGHTHOUSE – ARCADIA OVERLOOK – INSPIRATION POINT – PIERCE STOCKING SCENIC DRIVE – SLEEPING BEAR DUNES

Wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Kierując się drogą wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża Jeziora Michigan przejedziemy przez chicagowskie downtown, miniemy wydmy w Indianie i wjedziemy do naszego docelowego stanu – Michigan, Skrywa on prawdziwe perełki, a my odkryjemy je w ciągu najbliższych kilku dni.
St. Joseph Lighthouse

Na początek krótka wizyta w Michigan Welcome Center a następnie przejazd do St Joseph, gdzie wybierzemy się na spacer pod latarnię morską, która od 1832 roku strzeże wejścia do portu.

Potem droga prowadzić nas będzie wzdłuż piaszczystego brzegu Jeziora Michigan. Postój urządzimy sobie w punkcie widokowym w najwyższym miejscu w okolicy, z którego po pokonaniu ponad 200 schodów podziwiać będziemy panoramę na jezioro.
Arcadia Overlook – Inspiration Point

Następnie przejedziemy w kierunku Sleeping Bear Dunes National Lakeshore. Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia wznoszą się nad piaszczystymi plażami Jeziora Michigan, jedynego z Pięciu Jezior w całości znajdującego się w granicach USA. Z  60 milami chronionych plaż, miejsce to zostało kilka lat temu wybrane przez ABC Good Morning America najpiękniejszym miejscem w Ameryce.

Kolejnym punktem programu będzie przejazd 7-milową trasą widokową, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wydmy, Michigan Lake i Glen Lake. Ta malownicza droga jest jedną z najbardziej spektakularnych tras widokowych w Stanach Zjednoczonych. Zatrzymamy się w licznych punktach widokowych  i obejrzymy panoramę jeziora z wysokości 450 stóp – jest to jeden z najlepszych widoków na Jezioro Michigan.
Wieczorem przejazd na nocleg.

 
2.dzień

LELAND – CROSS VILLAGE – MACKINAW CITY – CHEBOYGEN – REJS STATKIEM (SUNSET SHIPRECK CRUISE IN A GLASS BOTTOM BOAT)

Kolejne atrakcje przed nami. Dzień rozpoczniemy przejazdem do Leland. To niewielkie miasteczko położone jest na wybrzeżu Sleeping Bear Dunes, na skrawku lądu pomiędzy jeziorem Michigan a jeziorem Leelanau. Zwiedzimy je pieszo, gdyż wszystkie sklepiki i galerie są w zasięgu spaceru. Miasteczko jest niezwykle malownicze dzięki położonym nad samą wodą restauracjom i niewielkiemu wodospadowi w saym centrum tej rybackiej wioski.

Kolejnym punktem programu będzie wioska Cross Village z osobliwym budynkiem, zaprojektowanym i wzniesionym przez naszego rodaka. Poznamy tam niezwykłą historię Polaka, artysty – samouka, który po śmierci indiańskiego wodza, został mianowany jego następcą i przybrał imię Biała Chmura. Odwiedzimy utworzony przez niego zajazd, który stał się popularnym miejscem spotkań lokalnej społeczności.

Następnie przejedziemy do Mackinaw City. To brama do Górnego Półwyspu i jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Michigan ze względu na swoje położenie i bogatą historię. Miasteczko jest jednym z dwóch głównych portów promowych dla osób chcących odwiedzić wyspę Mackinac. Zobaczymy latarnię morską Old Mackinac Point i odwiedzimy muzeum, w którym poznamy historię budowy słynnego mostu.

Na zakończenie dnia nietypowa atrakcja. Wybierzemy się w rejs o zachodzie słońca po jeziorze Huron, jednym z pięciu Wielkich Jezior. Popłyniemy po rzece Cheboygen obok zabytkowych latarni by później w płytkich wodach zatoki oglądać przez przeszkolne dno podwodne wraki, których historię przybliży nam przewodnik.

Późnym wieczorem przejazd na nocleg.

 
3.dzień

MACKINAC ISLAND

Ten dzień w całości i całkiem zasłużenie poświęcimy rowerowj  Mackinac Island, która nieustannie przyciąga nie tylko amatorów dwóch kółek. Dostaniemy się na nią przejeżdżając po słynnym moście, łączącym górny i dolny półwysep stanu Michigan. To najdłuższy most wiszący na półkuli zachodniej. Długi na 8 km swoim pięknem często porównywany jest do Golden Gate Bridge w San Francisco.

Na wyspę dostaniemy się promem wypływającym z miasteczka St. Ignace. Wyspa Mackinac to  jedno z niewielu miejsc, gdzie został wprowadzony zakaz ruchu samochodowego. Przebywając w miejscu, gdzie transport ograniczony jest do rowerów, koni i powozów, ma się poczucie cofnięcia w czasie.

Udamy się na spacer główną ulicą, przy której „rozsiadły się” ukwiecone hotele i dziesiątki oryginalnych sklepików. W niektórych z nich można podpatrzeć produkcję lokalnych łakoci (fudge), które wysyłane są na cały świat. Zajrzymy do ciekawego kościółka św. Anny i do Butterfly Museum z okazami motyli pochodzącymi z całego świata. Zobaczymy historyczny fort i Arch Rock – naturalny łuk wapienny powstały w okresie polodowcowym z ciekawym widokiem na jezioro. Spacer zaprowadzi nas też do Grand Hotel, jednego z największych hoteli na świecie.

W wolnym czasie będzie można wypożyczyć rower lub przejechać się konną dorożką.

Wieczorem powrót promem na górną część Półwyspu Michigan. Przy sprzyjających warunkach pogodowych przy Mackinac Bridge obejrzymy zachód słońca.

 
4.dzień

LUDINGTON – LITTLE SABLE LIGHTHOUSE – SILVER LAKE-DUNE RIDE – LITTLE SABLE POINT LIGHTHOUSE

To ostatni dzień naszej czterodniowej przygody z Michigan. Jak go spędzimy? Wdrapiemy się na szczyt latarni dumnie strzegącej zachodniego wybrzeża jeziora i odwiedzimy portowe miasteczko z ciekawymi rzeźbami. Czeka nas też małe szaleństwo na piaszczystych wydmach, ale po kolei.

Po śniadaniu przejazd do Ludington. Artystów przyciąga naturalne piękno miasta, w którego centrum znajdują się galerie fotografów, malarstwa i rzeźby. Te ostatnie, wykonane z brązu, a przedstawiające różne aspekty historii tego portowego miasta, będziemy mieć okazję obejrzeć w formie ciągle powiększającej się kolekcji w parku przy promenadzie, w sąsiedztwie przystani.

Następnie skierujemy się w kierunku parku stanowego Silver Lake. Położony na granicy dwóch jezior – Michigan Lake i Silver Lake pokryty jest gęstym lasem i różnej wysokości i kształtu wydmami, będącymi dziełem wiejącego z dużą prędkością w stronę zachodniego wybrzeża wiatru. Przed nami wyjątkowa atrakcja – przejażdżka samochodami terenowymi po wydmach.

Nieopodal Silver Lake znajduje się Little Sable Point Lighthouse i będzie to kolejny punkt na naszej trasie w drodze powrotnej do Chicago. Tam planujemy krótki postój na odpoczynek i spacer po plaży, a dla chętnych wejście na wybudowaną w 1874 roku latarnię, z której roztacza się piękny widok na jezioro. Dla niego warto pokonać 130 stopni wiodących na górę.

Powrót do Chicago planujemy w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).