Luksusowe hotele na Sylwestra i Nowy Rok

3 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Dwa noclegi w luksusowych hotelach
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Transport na całej trasie wycieczki
  • Bal sylwestrowy z toastem noworocznym i słodkim bufetem

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia nieujętego w świadczeniach
  • Biletów wstępu
  • Zwyczajowych napiwków

Plan podróży

1.dzień

Wyjazd w godzinach przedpołudniowych sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejazd do Indiany do luksusowego ośrodka West Baden Springs . Małe miasteczka French Lick i West Baden stały się słynnym miejscem wypoczynku i przyciagały gości z odległości nawet 100 mil, aby mogli skosztować cudownych’’wód’’ z pobliskich siarkowych źródeł. Hotele należące do ośrodka, French Lick Springs i West Baden Springs, były ikonami osiagnięć gospodarczych początku XX wieku dla obszaru południowej Indiany. Oba hotele wpisane do krajowego rejestru miejsc historycznych. W jednym z nich w iście amerykańskim stylu przywitamy Nowy Rok, tańcząc i wznosząc toast w przepięknej sali Ballards Atrium.

2.dzień

Po szaleństwach sylwestrowych udamy się w stronę Kentucky do Parku Narodowego Mammoth Cave. Mammoth Cave to najdłuższy, znany sytem jaskiń na świecie, z ponad 680 km odkrytych korytarzy. Jest to ponadto bogactwo różnorodności życia roślin i zwierząt, dzięki czemu park zyskał tytuł Światowego Dziedzictwa UNESCO. Udamy się na wycieczkę wgląb jaskini przez tunele, z których ludzie korzystali od tysięcy lat. Następnie ruszymy w stronę Nashville. Zobaczymy dzielnicę rozrywki, królestwo rytmów country i blues’a, z jakich słynie to miasto. Na nocleg zatrzymamy się w największym, liczącym 2881 pokoi i nie będącym kasynem hotelu w USA – Gaylord Opryland Resort. Na terenie hotelu będziemy mogli spacerować po ogromnej oranżerii pod dachem, wypełnionej egzotycznymi  roślinami, wodospadami i fontannami. Dodatkowym wrażeniem z wizyty w Opryland Hotel o tej porze roku jest przebywanie wśród tropikalnej roślinności gdy na zewnątrz panuje zimowa aura.  Nocleg w hotelu Opryland.

3.dzień

W tym dniu odwiedzimy slynną w Kentacky destylarnię Maker’s Mark. Podczas wycieczki poznamy historię destylarni, która działa od 1953 roku. Będziemy mogli zobaczyć w jaki sposób jest produkowany bourbon. Oczywiscie w trakcie wizyty nie zabraknie rownież degustacji lokalnej whiskey. Następnie udamy sie w drogę powrotną do Chicago. Po drodze przejedziemy przez centrum największego miasta i zarazem stolicy Indiany – Indianapolis. Oglądanie okazałego stanowego Kapitolu oraz wysokiego na 87 m pomnika  Soldier’s & Sailors Monument, poświęconego żołnierzom i marynarzom pochodzącym z Indiany i walczącym w Wojnie Secesyjnej i Wojnie Hiszpańsko-Amerykańskiej. Powrót do Chicago planowany jest w godzinach wieczornych .

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).