Lodowe Jaskinie nad Jeziorem Superior

2 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Nocleg w hotelu klasy turystycznej w pokoju dwuosobowym
  • Przejazdy minibusem lub autokarem 
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu
  • Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Biletów wstępu

Plan podróży

1.dzień

WYBRZEŻE JEZIORA SUPERIOR

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5 rano. Przejazd przez stany Illinois i Wisconsin nad Jezioro Górne (Superior). Po drodze krótkie postoje na rozprostowanie nóg i gorącą kawę. Dojazd nad wybrzeże Jeziora Górnego (Superior Lake), skąd udamy się na popołudniowy, nietypowy spacer po zamarzniętej tafli jeziora. Szlak doprowadzi nas do lodowych jaskiń, które może nie są dokładnie jaskiniami, ale zwisające niczym firanki zamarznięte sople, okalające wejścia do skalnych nisz, robią niesamowite wrażenie. Dystans do pokonania w obie strony to około 3 mile, po płaskiej, ale miejscami śliskiej powierzchni. Jaskinie lodowe to prawdziwy cud natury, który wraz z całą zimową scenerią klifowego wybrzeża Jeziora Górnego zachwyca i nie ma sobie równych. Czas na gorący posiłek. Przejazd na nocleg.

2.dzień

Dzień 2

SHEBOYGEN, WI
Drogę w kierunku Chicago pokonamy z regularnymi postojami na kawę i posiłek. Dłuższy przystanek planujemy w Sheboygen, miasteczku, które może pochwalić się ponad 40 budynkami przywróconymi do pierwotnego blasku z XIX wieku. Nic dziwnego, że to niezwykłe miasto otrzymało nagrodę The Great American Main Street Award. Wybierzemy się na krótką, pieszą wycieczkę po historycznym centrum miasta. Zatrzymamy się też przy latarni “morskiej” oraz wraku Lottie Cooper. Lottie Cooper był trzymasztowym szkunerem, który wywrócił się i zatonął tuż przy porcie Sheboygan w 1894 roku. Lottie została odkryta podczas budowy mariny jako jeden z wielu statków, które podobno znajdowały się na dnie jeziora w pobliżu Sheboygan i została ponownie złożona w Deland Park, tuż nad promenadą przy jeziorze. Następnie kontynuujemy droge powrotną. Planowany przyjazd do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).