Lekcje Tanga – Argentyna

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Transport prywatny
 • Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem
 • City tour nothern buenos aires
 • Bike city tour
 • Flea market & bohemian neighborhood tour
 • Wine tasting confiteria ideal
 • Wycieczka na rancho argentyńskie z asado
 • Delta tigre river paddling tour & lekcja tanga z muzyka na żywo
 • Tango shopping tour
 • Carlos Gardel tour
 • 1 lekcja tango z gwiazda
 • Tango show z kolacja
 • 3 prywatne lekcje tanga
 • Usługi lokalnego przewodnika
 • Biletów wstępu do wszystkich atrakcji

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych
 • Ubezpieczenia podróżnego
 • Wyżywienia
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych rzeczy nie wymienionych w programie

BUENOS AIRES – PLAZA DE MAYO – PUERTO MADERO – LA BOCA – CAMINITO – SAN TELMO  – LA RECOLETA – ARGENTYŃSKIE RANCHO – TIGRE – REJS PO DELCIE RZEKI PARANA – MUSEO DEL TANGO – SAN ANTONIO DE ARECO – EL OMBU DE ARECO – BUENOS AIRES

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - BUENOS AIRES

Spotkanie z grupą i pilotem na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Buenos Aires.

2.dzień

BUENOS AIRES CITY TOUR – PIERWSZA LEKCJA TANGA

Przylot do Buenos Aires, po krótkiej przerwie rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Argentyny. Ta tradycyjna wycieczka po mieście będzie koncentrować się na historii tanga; oznacza to, że będziemy zwiedzać miasto nie tylko odwiedzając jego główne historyczne miejsca, ale także podążając śladami tanga po jego ulicach, zakamarkach i dzielnicach, rzeźbach i sztuce ulicznej.

Zaczynając od Plaza de Mayo, politycznego serca kraju, dokonamy przeglądu głównych zagadnień historii Argentyny i początków tanga, okresu kolonialnego i niewolnictwa, przejdziemy obok Casa Rosada, Banku Narodowego, May Piramid, El Cabildo de Buenos Aires, odwiedzimy katedrę metropolitalną, aby zobaczyć wspaniałe Mauzoleum naszego wyzwoliciela generała José de San Martín. Udamy się w kierunku Puerto Madero, aby docenić ogromny Most Kobiet autorstwa Calatravy, znanego na całym świecie artysty, to arcydzieło przedstawia parę tańczącą tango. W dzielnicy La Boca, słynącej z tanga i piłki nożnej oraz kolorowego Caminito, przejdziemy zakamarkami wytyczonymi przez włoskich imigrantów, odwiedzając ich zardzewiałe kamienice zwane conventillos i stary port. Czasami możesz cieszyć się tańcem ulicznego tanga. Lunch w Parrilla El Gran Paraíso, starej kamienicy przerobionej na malowniczą i popularną restaurację, w której będziesz mógł delektować się pierwszym argentyńskim asado.

Po obiedzie powrót do hotelu. Wieczorem pierwsze doświadczenie tanga w mieście Buenos Aires. Wstępna lekcja grupowa prowadzona przez profesjonalnych nauczycieli i tancerzy. Chodzi o to, aby potraktować tę lekcję jako wgląd w kulturę „porteños”, aby zrozumieć specyfikę, wziąć filozofię w doświadczenie, dobry sposób na poznanie ciałem, a nie umysłem, wskazówek dotyczących tego zjawiska zwanego tangiem. Po lekcji udamy się na tradycyjną Milongę, gdzie miejscowi zbierają się, by tańczyć tango.

3.dzień

BUENOS AIRES BIKE CITY TOUR – MILONGA

Dziś jakże inne zwiedzanie Buenos Aires, na rowerach! Przejażdżka po północnych dzielnicach miasta w zabawny i wnikliwy sposób. Będziemy mogli zobaczyć wspaniałe krajobrazy miasta i zrobić kilka przystanków dla historycznych odniesień. Palermo i Recoleta to najlepsze dzielnice mieszkaniowe, znane z majestatycznych budynków w stylu francuskim, dużych wspaniałych parków, ekskluzywnych arterii komunikacyjnych, arystokratycznych barów, wykwintnych restauracji i pierwszorzędnych sklepów. Główny przystanek na cmentarzu Recoleta. Miejsce ostatniego spoczynku bogatych i sławnych, wśród nich Evity Perón, ten cmentarz (trzeci pod względem ważności na świecie) jest również uważany za dzieło sztuki, ze względu na wielką różnorodność stylów architektonicznych jego bogato zdobionych mauzoleów i krypty. Niektóre z najważniejszych atrakcji: Pomnik św. Marcina, Pomnik Żołnierza Malwiny i Wieża Angielska – Florális Genérica i Szkoła Prawa – Barrio Parque (zwana także Palermo Chico) Ambasada RP i Muzeum Malba, Planetarium, Ogród Różany (nieczynne w poniedziałki), Pomnik Evy Peron.

Po wycieczce rowerowej przejazd do San Telmo, najstarszej dzielnicy miasta. Zaczniemy od słynnego targu, wyjątkowego w mieście, aby zjeść prawdziwy lokalny lunch, albo soczyste empanady, albo słynną argentyńską kiełbasę: Choripán. Po obiedzie zwiedzimy popularny niedzielny pchli targ, przejdziemy się wąskimi brukowanymi uliczkami, odwiedzimy pałac Ezeiza, sklepy z antykami, podziwiając ludzi i tańcząc tango uliczne.

Powrót do hotelu około godziny 17:00. Wieczorna degustacja wina, prywatna lekcja tanga i milonga. Zaczniemy od degustacji wina i pikady w Confiteria Ideal. Ta znakomita kawiarnia jest obowiązkowa podczas wizyty w Buenos Aires, symbolicznym zakątku tanga od 1912 roku i miejscu kręcenia wielu słynnych filmów, takich jak Tango (film Saura) czy Evita Alana Parkera, z Madonną jako bohaterką. Weźmiemy prywatną lekcję tanga w pobliskiej sali i zakończymy na tradycyjnej pobliskiej Milonga, aby dalej ćwiczyć taniec tanga!

4.dzień

DZIEŃ NA ARGENTYŃSKIM RANCHU

Udamy się na wycieczkę poza Buenos Aires. Najpierw wizyta w tradycyjnym miasteczku San Antonio de Areco (110 km od miasta, półtorej godziny jazdy) znanym z cichych uliczek i pięknych kolonialnych domów, ale także z tego, że jest najważniejszym ośrodkiem złotnictwa w kraju. Odwiedzimy miasto i tradycyjny warsztat, w którym przyjmie nas znany lokalny złotnik, aby pokazać, jak pracują. Następnie spędzimy dzień w El Ombú de Areco, cichym ranczo w pobliżu, gdzie będziesz cieszyć się smacznym „asado” (grill) lub jazdą konną, a także cieszyć się kameralnym pokazem tańców folklorystycznych i pokazami jeździectwa. Po południu wracamy do centrum.

5.dzień

TIGRE DELTA RIVER - LEKCJA TANGA Z MUZYKĄ NA ŻYWO

Dziś czeka nas przygoda wiosłowania! Pojedziemy na północ, w kierunku dzielnicy Tigre, oddalonej zaledwie 35 km od miasta Buenos Aires. Delta rzeki Parana jest uważana za jedną z największych na świecie. (320 km długości i 14 000 km kwadratowych), a także jest wyjątkowym miejscem, ponieważ jest jedyną deltą na świecie, która ma kontakt nie z morzem, ale z inną rzeką (Río de la Plata). Będziemy wiosłować wzdłuż różnych rzek, które tworzą tę deltę, przez wąskie kanały bujnej roślinności kanadyjskimi kajakami, wykonanymi ręcznie przez lokalnych rzemieślników. Po drodze będziemy mogli docenić to szczególne miejsce, gdzie bujny i dziki krajobraz współistnieje z malowniczymi kolorowymi domami na palafitos, poznamy historię tej osady i osobliwy sposób życia wyspiarzy współcześnie; swoje domy, szkoły, kościoły, a także podziwiać widoki z bardzo ładnych domków letniskowych tych porteños, którzy nadal wybierają te „tajemnicze ogrody” na wakacje. Zatrzymamy się w przyjemnym miejscu na wyspach, aby napić się typowej argentyńskiej picady i drinków nad rzeką, a następnie wybierzemy się na lekcje tanga w akompaniamencie muzyki na żywo. Po zakończeniu wracamy do miasta.

6.dzień

DZIEŃ Z SHOPPING TOUR - MUSEO DEL TANGO - LEKCJA TANGA

Zwiedzaj miasto na zakupach wszystkiego co potrzebuje tancerz tanga (buty, sukienki i garnitury w wyjątkowych i tradycyjnych sklepach w Buenos Aires), odwiedzimy Museo del Tango w wewnątrz Tortoni Café i zatrzymamy się na krótko w Tortoni Caffe na kawę lub brunch. Tego wieczoru lekcję tanga w tradycyjnej dzielnicy tanga, gdzie będzie można zjeść kolację w jednym z najbardziej charakterystycznych barów w BA i zakończysz w Milonga. Powrót do hotelu około północy.

7.dzień

BUENOS AIRES CARLOSA GARDELA - LEKCJA TANGA Z GWIAZDA

To będzie dzień pełen tanga. Rano zrobimy „Carlos Gardel tour”: Carlos Gardel był urodzonym we Francji argentyńskim piosenkarzem, kompozytorem i aktorem, najwybitniejszą postacią w historii tanga. Zaczniemy w jego domu w dzielnicy Abasto, gdzie mieszkał z matką, a także w Domu Tysiąca Uśmiechów Gardela. Odwiedzimy jego mauzoleum na cmentarzu Chacarita i odkryjemy jego życie w tych zakątkach miasta, z dala od utartych szlaków. Krótki postój na lunch w El Cuartito (słynna pizzeria).

Po obiedzie weźmiesz ostatnią lekcję tanga w mieście BA z gwiazdą tanga! Ostatni wieczór wybierzemy się na kolacje i pokaz tanga w El Querandi. Położony w historycznej dzielnicy San Telmo, El Querandí oferuje jeden z najbardziej tradycyjnych i autentycznych pokazów w mieście. Założony jak bar w 1920 roku na dużym chaotycznym domu z 1867 roku. Od czasu renowacji w 1992 roku, każdego wieczoru oferuje pokaz tanga, wyjątkowy ze względu na swoje cechy; tancerze zmieniający stroje i tańczący w różnych stylach, przechodzą przez historię tanga, od jego początków do współczesności.

8.dzień

BUENOS AIRES - CHICAGO

Żegnamy się z Buenos Aires! Przejazd na lotnisko na lot powrotny.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).