Legendarna Droga Route 66

12 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • kilka noclegów w kultowych motelach/hotelach przy trasie Route 66
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy autokarem lub busem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
  • biletów wstępu

CHICAGO – JOLIET – PONTIAC – WILMINGTON – DWIGHT – LINCOLN SPRINGFIELD – ST LOUIS – MERAMAC CAVERNS – WAGON WHEEL MOTEL – DEVIL’S BRIDGE – GARY PARITA – CUBA – LEBANON – CATHAGE – JOPLIN – GALENA – RAINBOW BRIDGE – BAXTER SPRINGS – ALLENS CONOCO STATION – MIAMI – CATOOSA – ELK CITY – AMARILLO – CADILLAC RANCH – MAGNOLIA – MIDWAY POINT OF ROUTE 66 – TUCUMCARI – SANTA ROSA – ALBUQUERQUE – GRANTS – GALLUP – PAINTED DESERT – WINSLOW – FLAGSTAFF – WIELKI KANION RZEKI COLORADO – WILLIAMS – SELIGMAN – PEACH SPRINGS – HACKEBERRY – SADLE SORE RANCH – PRZEŁĘCZ SITGREAVES – OATMAN – AMBOY – BARSTOW – BOTTLE TREE RANCH – VICTORVILLE – SANTA MONICA – LOS ANGELES – HOLLYWOOD – ALEJA GWIAZD – SUNSET BOULVARD -PARK NARODOWY SKAMIENIAŁEGO LASU – ALBUQUERQUE – SANDIA PEAK – TEKSAS – BIG TEXAN RESTAURANT – OKLAHOMA – MISSOURI – ST LOUIS – ILLINOIS – CHICAGO

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - JOLIET - PONTIAC - WILMINGTON - DWIGHT - LINCOLN - SPRINGFIELD - ST LOUIS

Zbiórka przed biurem Rek Travel i przejazd do centrum Chicago pod znak “Historic route 66 begins” na ulicy Adams i Michigan. Pierwsze pamiątkowe zdjęcie i ruszamy w trasę. Dzisiaj czekają na nas najbardziej kultowe miejsca w stanie Illinois. Joliet ze słynną stacją i lodziarnia z Blues Brothers, czy muzeum i murale w Pontiac.  Poza tym Wilmington, Dwight, Lincoln i Springfield. Przejedziemy przez jedyny, brukowany odcinek słynnej drogi – choć liczący tylko 1.5 mili, na pewno jest unikalnym przeżyciem. Lunch w jednej z kultowych restauracji na trasie. Dojedziemy do St Louis, gdzie zobaczymy stary most na rzece Mississippi, który dawniej był częścią drogi łączącą Illinois z Missouri. Pamiątkowe zdjęcie na tle Gateway Arch, czyli słynnych wrót na zachód upamiętniających pionierskie wyprawy odkrywkowe na zachód. Przejazd na nocleg w stanie Missouri.

2.dzień

MERAMAC CAVERNS - WAGON WHEEL MOTEL - DEVIL'S BRIDGE - GARY PARITA - CUBA - LEBANON - CATHAGE - JOPLIN

Po śniadaniu pierwsza atrakcja – Meramac Caverns. Jest to do tej pory jedna z największych atrakcji na trasie, z jednymi z najładniejszych formacji skalnych na świecie. Według legendy, mógł tam się ukrywać swego czasu słynny rzezimieszek – Jessie James. Ruszamy dalej, a na naszej trasie kolejne atrakcje,  m.in. Wagon Wheel Motel – najdłużej, nieprzerwanie działający motel na trasie, Devil’s Brigde – historyczny most, czy Gary Parita – jedna z najciekawszych i najlepiej zachowanych stacji na całej trasie. Na tej stacji utniemy sobie pogawędkę z właścicielem, który zawsze chętnie opowiada ciekawe historie związane z historyczną drogą. Zatrzymamy się też w miejscowościach Cuba, Lebanon, Cathage i Joplin ze słynnym parkiem z muralami. W miarę możliwości kolacja w kultowej restauracji drogi 66. Przejazd na nocleg.

3.dzień

GALENA - RAINBOW BRIDGE - BAXTER SPRINGS - ALLENS CONOCO STATION - MIAMI - CATOOSA

Po śniadaniu wjeżdżamy do stanu Kansas. Odcinek drogi w tym stanie liczy tylko 13 mil, ale jest kilka ciekawych miejsc, przy których się zatrzymamy, m.in miasteczko Galena z autami z kultowej bajki “Cars”,  jedyny przejezdny bagienny most łukowy Rainbow Bridge i miejscowość Baxter Springs. Wjeżdżamy do stanu Oklahoma, w którym znajduje się najdłużej obecnie przejezdny odcinek drogi ze wszystkich stanów, liczący 426 mil. Pierwszy postój to Allens Conoco Station – jedna z najbardziej nietypowych stacji na trasie. Następnie miasteczko Miami z ogromnym znakiem Route 66. Następna atrakcja to Błękitny Wieloryb w Catoosa, do paszczy którego każdy chętny może wejść. Ruiny (dosłownie) stacji benzynowej i unikalny park – galeria na powietrzu niedaleko Oklahoma City. Na obiad zatrzymamy się w najlepszym i najdłużej działającym steakhouse w całej Oklahomie lub innej kultowej restauracji. Przejazd na nocleg.

4.dzień

ELK CITY - AMARILLO - CADILLAC RANCH - MAGNOLIA - MIDWAY POINT OF ROUTE 66 - TUCUMCARI

Po śniadaniu wizyta w najlepszym według opinii większości podróżników muzeum poświęconym drodze 66 w miejscowości Elk City. Bogatsi o kolejne historie i informacje ruszamy dalej. Wjeżdżamy do miasta Amarillo. Odwiedzimy tam historyczny disctric drogi 66, niecodzienne murale, unikalny visitor center i zjemy lunch w jednej w wielu kultowych knajp. Wyruszamy dalej, a naszym kolejnym przystankiem jest słynny Caddilac Ranch w stanie Texas. Jest to rząd 10 aut marki Caddilac wyprodukowanych w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku, wbitych nosami w ziemię i pokrytych niezliczoną ilością graffiti. My też będziemy mieli okazję coś namalować od siebie. Kolejne atrakcje czekają na nas w miejscowości Magnolia, po czym zatrzymamy się w szczególnym punkcie całej wyprawy. Jest to Midway Point of Route 66. Jesteśmy już w połowie drogi!  1139 mil od Chicago i tyle samo od Santa Monica. Tam zjemy lunch i zrobimy pamiątkowe zdjęcia. Opuszczamy Texas i wjeżdżamy do stanu Nowy Meksyk. Kolejnym punktem naszej podróży jest miejscowość Tucumcari, która słynie z niezliczonej ilości oryginalnie stylizowanych moteli i neonów drogowych. W czasach swojej świetności było nazywane miejscem 2000 pokoi, teraz zwane raczej cmentarzyskiem hoteli, jako że wiele z nich upadło wraz z końcem okresu świetności tej legendarnej drogi. W mieście jest też ponad 40 murali, więc Wasze aparaty fotograficzne rozgrzeją się do czerwoności! Kolacja w jednej z kultowych knajp, czas wolny, nocleg w miasteczku.

5.dzień

SANTA ROSA - ALBUQUERQUE - GRANTS - GALLUP - PAINTED DESERT

Stan Nowy Meksyk do roku 1937 szczycił się największą liczbą mil tej legendarnej drogi – 487. Po zmianach długość drogi została zredukowana do 399 mil. Po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę na zachód. Zatrzymamy się w mieście Santa Rosa, gdzie w miejscowym muzeum samochodowym znajduje się najlepsza kolekcja aut. Jest tam ponad 30 klasycznych aut, z których większość została zrobiona na zamówienie. Krajobrazy za oknem robią się powoli górzyste i na tych terenach jest już silnie zaznaczona obecność lokalnych Indian. Dojeżdżamy do największego miasta w stanie – Albuquerque. Nasza droga wiedzie przez historyczną część miasta, pełną unikalnej architektury budynków, sklepów i knajp. Po krótkim zwiedzaniu udamy się na lunch, ale tym razem będzie to coś innego. Jest to restauracja serwująca dania kuchni lokalnych Indian z plemienia Pueblo. Ruszamy dalej na zachód, a naszym kolejnym przystankiem będzie miejscowość Grants, w której jest jedyny w swoim rodzaju znak Route 66 neon drive thru. Dojeżdżamy do miasta Gallup, które jest kolejnym po Tucumcari miejscem z niezliczoną ilością przydrożnych moteli, po czym ruszymy dalej w kierunku Arizony. Dojedziemy do miejsca zwanego Painted Desert, czyli malowana pustynia. Jest to część paku narodowego Skamieniałego Lasu i odcinek naszej legendarnej drogi. Przez wielu ta część drogi nazywana jest “autostradą marzeń” z racji unikalnego krajobrazu. Przejazd na nocleg.

6.dzień

WINSLOW - FLAGSTAFF - WIELKI KANION RZEKI COLORADO - WILLIAMS

Kontynuujemy naszą podróż, a kolejne postoje to miasteczko Winslow ze słynną statuą ” Standing on the corner” i miasto Flagstaff, gdzie droga 66 przecina historyczne centrum miasta. Tym razem zboczymy trochę z trasy, żeby odpocząć od klasycznych miejsc naszej podróży i udamy się do pobliskiego Wielkiego Kanionu Rzeki Colorado. Dojedziemy do jego południowej strony, przejdziemy po kilku krótkich szlakach wzdłuż krawędzi, zrelaksujemy się i nabierzemy nowych sił przed kolejnym etapem naszej podróży. W drodze powrotnej słynny sygnał “Yabadabadoo!!!!”. Jest to osada ze słynnej bajki ” Flinstonowie”, którą pewnie każdy pamięta. Po krótkim pobycie w krainie jaskiniowców dojedziemy do pobliskiego miasteczka Willams, które uznawane jest za jedno z najciekawszych na całej trasie. Mimo iż jest niewielkie, pełno tu atrakcji związanych z route 66 i tę atmosferę można poczuć na każdym kroku. Jest tutaj gas station muzeum, bary, saloony, motele, sklepiki z prawdziwą atmosfera z dawnych lat. Dla chętnych przejażdżka zipline wzdłuż głównej ulicy, oczywiście z akcentami route 66. Emocje gwarantowane. Kolacja, czas wolny, nocleg.

7.dzień

SELIGMAN - PEACH SPRINGS - HACKEBERRY - SADLE SORE RANCH - PRZEŁĘCZ SITGREAVES - OATMAN - AMBOY - BARSTOW

Po śniadaniu ruszamy dalej. Przez stan Arizona biegnie najciekawszy widokowo odcinek całej drogi. Nasz pierwszy postój to miasteczko Seligman, w którym splatają się historie route 66 i znanego animowanego filmu – Cars. Jest to najbardziej oryginalna mieszanka na całej trasie. Kontynuujemy naszą podróż przez najbardziej malownicze i opuszczone tereny starej drogi jak Peach Springs, Hackeberry, Sadle Sore Ranch, przełęcz Sitgreaves i dojeżdżamy do kultowej miejscowości Oatman. Jest to osada rodem z prawdziwego zachodu, gdzie główną atrakcją są wolno żyjące małe osiołki zwane “burros”. Można je spotkać w miasteczku i na drogach dojazdowych. W lokalnym hotelu swoją noc poślubną spędził słynny aktor Clark Gable. Na miejscu jest klimatyczne, stare więzienie, knajpki i wiele innych atrakcji, które razem sprawdzimy. Wjeżdżamy do ostatniego stanu na drodze – Kalifornii. Pierwszy postój to opustoszale miasteczko Amboy, w którym teraz jest tylko kultowa stacja, motel i cmentarz. Przejazd na nocleg do Barstow.

8.dzień

BOTTLE TREE RANCH - VICTORVILLE - SANTA MONICA

Po śniadaniu ruszymy w stronę Bottle Tree Ranch, kolejnej unikalnej atrakcji na trasie. Wizyta w ostatnim muzeum naszej podróży w Victorville, ostatnia kultowa stacja w Rancho Cucamoga i meldujemy się na końcu naszej przygody w Santa Monica. Pamiątkowe zdjęcie przy znaku kończącym tę legendarną drogę, krótki spacer po molo. Czas wolny, przejazd na nocleg.

9.dzień

LOS ANGELES - HOLLYWOOD - ALEJA GWIAZD - SUNSET BOULVARD

Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną,  ale przed wyjazdem odwiedzimy najsłynniejsze miejsca w Los Angeles – Hollywood, Aleja Gwiazd, Sunset Boulvard, oraz krótka wizyta i zdjęcia pod znakiem Hollywood i Universal Studio. Po południu wyruszymy w stronę Arizony na nocleg. Jest możliwość powrotu do Chicago samolotem z Los Angeles dla zainteresowanych, szczegóły do uzgodnienia w biurze.

10.dzień

PARK NARODOWY SKAMIENIAŁEGO LASU - ALBUQUERQUE - SANDIA PEAK

Po śniadaniu kontynuujemy naszą podróż powrotną. Zatrzymamy się w Parku Narodowym Skamieniałego Lasu w Arizonie. Następnie przejazd do Albuquerque, gdzie wjedziemy gondolą na szczyt Sandia Peak wznoszący się ponad 10.000 stóp powyżej poziomu morza. Będziemy mogli zobaczyć okolice i drogę 66 z innej perspektywy. Po obiedzie przejazd do Nowego Meksyku na  nocleg.

11.dzień

TEKSAS - BIG TEXAN RESTAURANT - OKLAHOMA

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez stan Teksas. Zatrzymamy się w słynnej Big Texan Restaurant znanej w całej Ameryce z serowania olbrzymich steków. Dla wielu z nas będzie to na pewno niezapomniane przeżycie. Wjeżdżamy d sanu Oklahoma, gdzie spędzimy ostatnią już noc na trasie naszej podróży.

12.dzień

OKLAHOMA - MISSOURI - ST LOUIS - ILLINOIS - CHICAGO

Rankiem ostatnie zdjęcia w Stanie Oklahoma upamiętniające naszą podróż, przejazd przez Stan Missouri, gdzie zatrzymamy się w St Louis i wjedziemy na szczyt słynnego łuku zwanego Gateway Arch. Zapoznamy się z podbojem zachodu, a w szczególności ze słynną wyprawą Lewisa i Clarka. Przejazd przez Illinois. Do Chicago dojedziemy w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).