Wodospad Niagara

Kraina Wodospadów

4 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Kraina Wodospadów: Wodospad Niagara (Amerykanin, Welon Panny Młodej oraz Podkowa Końska) i Taughannock Falls

Parki narodowe

Wczasy

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Ruszamy. Wyjazd o godzinie 4 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i Nowy Jork. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki.

Dojazd do jednej z największych i najpopularniejszej atrakcji w Stanach Zjednoczonych jaką jest Wodospad Niagara. To jeden z najsłynniejszych cudów przyrodniczych, którego nikomu specjalnie przypominać nie trzeba. Mimo, że nie jest najwyższym, najszerszym czy największym wodospadem świata, przyciąga tysiące turystów.

Wodospad Niagara to tak naprawdę nie jeden, a trzy wodospady położone bardzo blisko siebie. Po amerykańskiej stronie znajduje się wodospad Amerykański (American Falls) oraz wodospad American Bridal Veil (Welon Panny Młodej), mające ponad 60 m wysokości i 300 m szerokości. Rozdzielone są wyspą Luna Island (Księżycowa Wyspa).

Wybierzemy się w rejs pod wodospad i udamy się na spacer na Wyspę Kozią (Goat Island) i Wyspę Luna. Będziemy podziwiać wodospady Amerykanin, Welon Panny Młodej oraz Podkowę Końską (ten leży formalnie na terytorium Kanady) z różnych punktów widokowych. Widok jest zachwycający, bo Wodospad Niagara ma 51 m wysokości  i 790 m szerokości.

Zakwaterowanie w hotelu u stóp wodospadu. Wieczorem oglądanie kolorowo podświetlanych wodospadów. W czasie wolnym chętni będą mogli odwiedzić indiańskie kasyno gry Seneca. Nocleg.

2.dzień

Po śniadaniu przejazd do Parku Stanowego Letchworth. Park położony jest w północno – zachodniej części stanu Nowy Jork i nie bez powodu jest nazywany „Wielkim Kanionem Wschodu”. Kanion ma 17 mil długości i biegnie wzdłuż rzeki Genesee, która płynie na północ przez głęboki wąwóz, tworząc kilka spektakularnych wodospadów. Niektóre z nich osiągają wysokość 600 stóp (ponad 180 m), co w połączeniu z wysokimi klifami i gęstymi lasami stanowi bardzo malowniczy obrazek.

Następnie przejazd do Parku Stanowego Watkins Glen. Znany ze swojego naturalnego piękna, Watkins Glen State Park oferuje szereg wodospadów i wąwozów, które z pewnością zachwycą każdego. Centralnym punktem parku o powierzchni 778 akrów jest wąski wąwóz o długości 400 stóp przecięty przez skałę strumieniem Glen Creek. Skały tego obszaru są osadami z epoki dewonu i są częścią wypreparowanego płaskowyżu, który został wypiętrzony z niewielkimi uskokami lub zniekształceniami. Składają się głównie z miękkich łupków, z pewnymi warstwami twardszego piaskowca i wapienia. Wędrówka wybranymi szlakami w pięknej scenerii.

Przejazd do Parku Stanowego Taughannock Falls ze spektakularnym wodospadem, który jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych na północnym wschodzie. Jest to najwyższy wodospad o pojedynczym spadku na wschód od Gór Skalistych. Mimo, że nie jest tak potężny jak Wodospad Niagara, jest od niego 20 metrów wyższy. Z wysokości 70 m opada na dno wąwozu, którego ściany otoczone są wysokimi na 400 stóp klifami. Przejazd na nocleg.

3.dzień

W tym dniu zwiedzamy okolicę Finger Lakes. Jest to grupa jedenastu długich, wąskich jezior na obszarze nieformalnie zwanym regionem Finger Lakes, te z kolei określają długie, wąskie jeziora w pogłębionej dolinie polodowcowej.

Jezioro Cayuga wraz z jeziorem Seneca należą do najgłębszych w Stanach Zjednoczonych. Jest też najdłuższym z polodowcowych jezior Finger Lakes, drugim co do wielkości pod względem powierzchni i drugim co do wielkości pod zwględem objętości. Ma nieco mniej niż 40 mil długości. Jego średnia szerokość wynosi 1,7 mili, a w najszerszym miejscu w pobliżu Aurory ma 3,5 mili. W najgłębszym miejscu ma około 435 stóp długości.

Północną część jeziora Cayuga zajmują tereny bagienne. Ta część jeziora jest ważnym przystankiem w migracjach ptaków oraz jest chroniona jako Narodowy Rezerwat Przyrody Montezuma. Odwiedzimy kilka ciekawych miejsc w okolicy jezior, z wodospadami włącznie. Po południu wizyta w winiarni. Następnie przejazd w drogę powrotną w kierunku Chicago. Dojazd do Cleveland w stanie Ohio. Spacer przy rivefront i wieczorna panorama miasta. Nocleg.

4.dzień

Po sniadaniu kierujemy sie w strone Chicago, ale po drodze udamy sie do Parku Stanowego Hocking Hills. Ten, mimo że nie ma statusu parku narodowego, jest często ceniony i rekomendowany jako jeden z najpiekniejszych parkow stanowych w Ameryce.

Położony w południowo-wschodnim Ohio, Hocking Hills State Park zyskał narodowe i międzynarodowe uznanie jako najlepszy park do odwiedzenia. Oszałamiający o każdej porze roku park oferuje wysokie klify, wodospady i głębokie, zacienione wąwozy dla miłośników pieszych wędrówek i przyrody.

Odwiedzający mogą spodziewać się widoków dzikich kwiatów zdobiących dno lasu wiosną i żywych liści jesienią. Wybierzemy sie kilka krotkich wędrówek wśród wąwozów i kanionów w typowo jesiennej sceneri kolorowych lisci i drzew.

Po dniu pełnym wrażeń udamy sie w drogę powrotna do Chicago. Planowany przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).