4 dni

Kraina Wodospadów

$595
08-25-2022
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

WODOSPAD NIAGARA – WELON PANNY MŁODEJ – WYSPA LUNA – KSIĘŻYCOWA WYSPA – SPACER NA WYSPĘ KOZIĄ – PARK STANOWY LETCHWORTH – PARK STANOWY WATKINS GLEN – WĄWÓZ “GLEN CREEK” – PARK STANOWY TAUGHANNOCK FALLS – REGION FINGER LAKES – JEZIORO CAYUGA – NARODOWY REZERWAT PRZYRODY MONTEZUMA – WIZYTA W WINIARNI – CLEVELAND – PARK NARODOWY CUYAHOGA VALLEY – PARK STANOWY HOCKING HILLS

 

 

Parki narodowe

Wczasy

Wodospady


Plan podróży

1. dzień

Ruszamy. Wyjazd o godzinie 4 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i Nowy Jork. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki. Dojazd do jednej z największych i najpopularniejszej atrakcji w Stanach Zjednoczonych, wodospadu Niagara. To jeden z najsłynniejszych cudów przyrodniczych, którego nikomu specjalnie przypominać nie trzeba. Mimo, że nie jest najwyższym, najszerszym czy największym wodospadem świata, przyciąga tysiące turystów. Tak naprawdę to nie jeden, a trzy wodospady położone bardzo blisko siebie. Po amerykańskiej stronie znajduje się wodospad Amerykański (American Falls) oraz wodospad American Bridal Veil (Welon Panny Młodej), mające ponad 60 m wysokości i 300 m szerokości. Rozdzielone są wyspą Luna Island (Księżycowa Wyspa). Wybierzemy się w rejs pod wodospad i udamy się na spacer na Wyspę Kozią (Goat Island) i Wyspę Luna. Będziemy podziwiać wodospady Amerykanin, Welon Panny Młodej oraz Podkowę Końską (ten leży formalnie na terytorium Kanady) z różnych punktów widokowych. Widok jest zachwycający, bo wodospad ma 51 m wysokości  i 790 m szerokości.  Zakwaterowanie w hotelu u stóp wodospadu. Wieczorem oglądanie kolorowo podświetlanych wodospadów. W czasie wolnym chętni będą mogli odwiedzić indiańskie kasyno gry Seneca. Nocleg.

2. dzień

Po śniadaniu przejazd do Parku Stanowego Letchworth. Park położony jest w północno – zachodniej części stanu Nowy Jork i nie bez powodu jest nazywany „Wielkim Kanionem Wschodu”. Kanion ma 17 mil długości i biegnie wzdłuż rzeki Genesee, która płynie na północ przez głęboki wąwóz, tworząc kilka spektakularnych wodospadów. Niektóre z nich osiągają wysokość 600 stóp (ponad 180 m), co w połączeniu z wysokimi klifami i gęstymi lasami stanowi bardzo malowniczy obrazek. Następnie przejazd do Parku Stanowego Watkins Glen. Znany ze swojego naturalnego piękna, Watkins Glen State Park oferuje szereg wodospadów i wąwozów, które z pewnością zachwycą każdego. Centralnym punktem parku o powierzchni 778 akrów jest wąski wąwóz o długości 400 stóp przecięty przez skałę strumieniem Glen Creek. Skały tego obszaru są osadami z epoki dewonu i są częścią wypreparowanego płaskowyżu, który został wypiętrzony z niewielkimi uskokami lub zniekształceniami. Składają się głównie z miękkich łupków, z pewnymi warstwami twardszego piaskowca i wapienia. Wędrówka wybranymi szlakami w pięknej scenerii. Przejazd do Parku Stanowego Taughannock Falls ze spektakularnym wodospadem, który jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych na północnym wschodzie. Jest to najwyższy wodospad o pojedynczym spadku na wschód od Gór Skalistych. Mimo, że nie jest tak potężny jak wodospad Niagara, jest od niego 20 metrów wyższy. Z wysokości 70 m opada na dno wąwozu, którego ściany otoczone są wysokimi na 400 stóp klifami. Przejazd na nocleg.

3. dzień

W tym dniu zwiedzamy okolicę Finger Lakes. Jest to grupa jedenastu długich, wąskich jezior na obszarze nieformalnie zwanym regionem Finger Lakes, te z kolei określają długie, wąskie jeziora w pogłębionej dolinie polodowcowej. Jezioro Cayuga wraz z jeziorem Seneca należą do najgłębszych w Stanach Zjednoczonych. Jest też najdłuższym z polodowcowych jezior Finger Lakes, drugim co do wielkości pod względem powierzchni i drugim co do wielkości pod zwględem objętości. Ma nieco mniej niż 40 mil długości. Jego średnia szerokość wynosi 1,7 mili, a w najszerszym miejscu w pobliżu Aurory ma 3,5 mili. W najgłębszym miejscu ma około 435 stóp długości. Północną część jeziora Cayuga zajmują tereny bagienne. Ta część jeziora jest ważnym przystankiem w migracjach ptaków oraz jest chroniona jako Narodowy Rezerwat Przyrody Montezuma. Odwiedzimy kilka ciekawych miejsc w okolicy jezior, z wodospadami włącznie. Po południu wizyta w winiarni. Następnie przejazd w drogę powrotną w kierunku Chicago. Dojazd do Cleveland w stanie Ohio. Spacer przy rivefront i wieczorna panorama miasta. Nocleg.

4. dzień

Przejazd do Parku Narodowego Cuyahoga Valley. „Cuyahoga” w języku Mohawk oznacza „krzywą rzekę”. Nazwa parku wywodzi się od tejże rzeki, przepływającej przez środek parku i tworzącej jego południowo-północną oś. Wybierzemy się na krótki spacer do wodospadu Brandywine, najbardziej malowniczego wśród wszystkich położonych na terenie parku. Do podstawy i szczytu wodospadu prowadzi łatwy i krótki szlak (około 1,5 mili). Nie opuszczając parku zatrzymamy się też przy innej malowniczej miejscówce, wiadukcie, który rozciąga swoje przęsła nad przepływającą przez park rzeką. Następnie przejazd do  Parku Stanowego Hocking Hills. Ten, mimo że nie ma statusu parku narodowego, jest często ceniony i rekomendowany bardziej niż Park Narodowy Cuyahoga. Położony w południowo-wschodnim Ohio, Hocking Hills State Park zyskał narodowe i międzynarodowe uznanie jako najlepszy park do odwiedzenia. Oszałamiający o każdej porze roku park oferuje wysokie klify, wodospady i głębokie, zacienione wąwozy dla miłośników pieszych wędrówek i przyrody. Odwiedzający mogą spodziewać się widoków dzikich kwiatów zdobiących dno lasu wiosną i żywych liści jesienią. Wędrówka wśród wąwozów i kanionów. Droga powrotna do Chicago. Planowany przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Pożegnanie lata w Michigan

$150 1 dzień 08-28-2022 09-18-2022

Smoky Mountains

$695 4 dni 09-02-2022 10-27-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 100