Kraina Wodospadów

3 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • dwa (2) noclegi w hotelu wysokiej klasy turystycznej w hotelu niedaleko Wodospadu Niagara (tzw. walking distance)
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach (możliwość wykupienia śniadań w formie bufetu – koszt ok. $20, wymagane zgłoszenie przy zapisie)
 • kosztu biletów wstępu
 • Wodospady Niagara – strona amerykańska
 • Rejs statkiem wycieczkowym pod wodospad Horseshoe
 • Jaskinia Wiatrów
 • Spacer na Wyspę Kozią i Wyspę Luna
 • wieczorna iluminacja wodospadów Niagara
 • wodospady w parku stanowym Letchworth (NY)zwanym Wielkim Kanionem Wschodu
 • wodospady w parku stanowym Watkins Glen (NY) – 19 wodospadów na odcinku 2 mil
 • wodospady w parku stanowym Hocking Hills (OH)

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Ruszamy. Zbiórka i wyjazd planowane sa na wczesne godziny poranne. Wyjedziemy sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) i kierując się na wschód przejedziemy przez stany: Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i Nowy Jork. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki.

Na początku trzydniowej dniowej wycieczki zobaczymy rzekę Niagara i przepiękne wodospady o tej samej nazwie, które mimo, że nie są największymi ani najwyższymi wodospadami na świecie, są niezwykle popularne i przyciągają rzesze turystów. Nic dziwnego, są manifestacją niesamowitej siły Matki Natury. Wodospad Niagara to tak naprawdę nie jeden, a trzy wodospady położone bardzo blisko siebie. Po amerykańskiej stronie znajduje się wodospad Amerykański (American Falls) oraz wodospad American Bridal Veil (Welon Panny Młodej), mające ponad 60 m wysokości i 300 m szerokości. Rozdzielone są wyspą Luna Island (Księżycowa Wyspa)

Złożymy wizytę w miasteczku Niagara City i odwiedzimy najstarszy park stanowy w USA – Niagara Falls State Park. Po obejrzeniu filmu o historii powstania Niagara Falls, wybierzemy się w rejs statkiem wycieczkowym, podpływającym pod ścianę wodospadu. Widok z jego pokładu pozostawia niezapomniane wrażenia i czasami (mimo peleryny) mokre ubranie : )

Wybierzemy się również do podnóża wodospadu. Niegdyś Jaskinia Wiatrów (Cave of the Winds) była naturalną jaskinią położoną nad jedną z kaskad. Obecnie, trasa turystyczna prowadzi do podnóża wodospadu. Będzie mokro ale zdecydowanie warto!!!

Na koniec wybierzemy się na spacer, który zaprowadzi nas na Kozią Wyspę (Goat Island) i Wyspę Luna. Z punktów widokowych ulokowanych przy krawędzi wodospadów przyjrzymy się bliżej ogromnym masom wody spadającym z hukiem z urwiska.

Późnym popołudniem zakwaterujemy się w hotelu. Wieczorem oglądanie podświetlonych wodospadów, które w kolorowej iluminacji wyglądają szczególnie zjawiskowo . W czasie wolnym chętni będą mogli odwiedzić indiańskie kasyno gry Seneca.

 

2.dzień

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Stanowego Letchworth. Park położony jest w północno – zachodniej części stanu Nowy Jork i nie bez powodu jest nazywany „Wielkim Kanionem Wschodu”. Kanion ma 17 mil długości i biegnie wzdłuż rzeki Genesee, która płynie na północ przez głęboki wąwóz, tworząc kilka spektakularnych wodospadów. Niektóre z nich osiągają wysokość 600 stóp (ponad 180 m), co w połączeniu z wysokimi klifami i gęstymi lasami stanowi bardzo malowniczy obrazek.

Następnie przejedziemy do Parku Stanowego Watkins Glen. Znany ze swojego naturalnego piękna, Watkins Glen State Park oferuje szereg wodospadów i wąwozów, które z pewnością zachwycą każdego. Centralnym punktem parku o powierzchni 778 akrów jest wąski wąwóz o długości 400 stóp przecięty przez skałę strumieniem Glen Creek. Skały wąwozu składają się głównie z miękkich łupków, z pewnymi warstwami twardszego piaskowca i wapienia. Wybierzemy się na wędrówkę w pięknej i niepowtarzalnej scenerii, bowiem na odcinku 2 mil jest aż 19 wodospadów!

Wieczorem powrót do hotelu i czas wolny.

3.dzień

Po śniadaniu opuszczamy stan Nowy Jork. Będziemy kierować się w stronę Chicago, ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Będąc w Ohio zatrzymamy się w Parku Stanowym Hocking Hills. Ten, mimo że nie ma statusu parku narodowego, jest często ceniony i rekomendowany jako jeden z najpiekniejszych parkow stanowych w Ameryce. Położony w południowo-wschodnim Ohio, Hocking Hills State Park zyskał narodowe i międzynarodowe uznanie jako najlepszy park do odwiedzenia. Oszałamiający o każdej porze roku park oferuje wysokie klify, wodospady i głębokie, zacienione wąwozy dla miłośników pieszych wędrówek i przyrody. Wybierzemy sie kilka krótkich wędrówek wśród wąwozów i kanionów i …wodospadów : )

Przejazd w drogę powrotną do Chicago. Planowany powrót w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).