Kostaryka

Kostaryka – Zielony Raj

7 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Transport prywatny między miejscami docelowymi
  • Usługi lokalnych przewodników i polskojęzycznego pilota
  • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych z łazienką

Cena nie zawiera

  • Biletów lotniczych Chicago – San Jose – Chicago
  • Wyżywienia 
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Oplat bagażowych – zgodnych z taryfą przewodnika
  • Wstępów innych niż wymienione w świadczeniach
  • Wydatków natury osobistej, drinków, zwyczajowych napiwków

Kostaryka – Zielony Raj


Plan podróży

1.dzień

Przylot do Kostaryki, kraju nazywanego Szwajcarią Ameryki Środkowej. Ten zielony raj przyciąga spokojem, pięknem krajobrazów, różnorodnością oraz egzotyką. Parki narodowe oraz rezerwaty przyrody stanowią ponad 25 % powierzchni całego kraju. My udamy się na południe od stolicy San Jose, do wybrzeża Oceanu Spokojnego, gdzie znajduje się Park Narodowy Manuel Antonio. Jest to najbardziej popularny park, będący absolutny klejnotem Kostaryki. Z lotniska udamy się prywatnym samochodem w kierunku Manuel Antonio. Po drodze będziemy podziwiać florę i faunę Kostaryki. Miniemy Park Narodowy Carara, będący naturalnym przejściem między suchymi lasami podmokłymi lasami deszczowymi, oraz rzekę Tarcoles, będącej siedliskiem jednej z największej populacji krokodyli na świecie. Po południu przyjazd do hotelu w Manuel Antonio i nocleg.

2.dzień

Po śniadaniu udamy się na całodniową wycieczkę do Parku Narodowego Manuel Antonio. Czar tego Parku można podsumować w kilku słowach: plaże, las deszczowy i małpy. W planie czekają nas krótkie szlaki, prowadzące do pięknych piaszczystych plaż Playa Espadilla Sur oraz Playa Manuel Antonio, uznanych za jedne z najpiękniejszych na całym wybrzeżu. W drodze będziemy podziwiać bogatą przyrodę: różnorodne gatunki ptaków, leniwce, małpy czy legwany. Będzie również czas na kąpiele i relaks na plaży. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

3.dzień

W godzinach rannych udamy się do Quepos, małego miasteczka, ulokowanego kilka kilometrów od Manuel Antonio. Zobaczymy piękny port miasteczka oraz pochodzimy po spokojnych uliczkach, przyglądając się życiu Tico, czyli mieszkańców Kostaryki. Dla chętnych przygoda  z zip line, w pięknym tropikalnym ustroniu, na przepięknym wybrzeżu Środkowego Pacyfiku w Kostaryce – spełnienie marzeń miłośników przyrody. Po południu powrót do hotelu.

4.dzień

Udamy się w trasę do położonego niedaleko miasta Dominical, będącego rajem dla surferów, z uroczą plażą ciągnące się na ponad 4 kilometry. Dotrzemy do pięknego wodospadu ukrytego pośród lasu deszczowego, gdzie podziwiać można różnorodne gatunki zwierząt.  Wypoczynek na plaży i po południu powrót do hotelu.

5.dzień

Dziś dla chętnych prawdziwa przygoda off road ATV po podmokłych terenach lasów deszczowych. Wybierzemy się w drogę przez rustykalne tropikalne krajobrazy, zobaczymy wodospady oraz naturalne źródła. Miniemy plantacje ryżu, papai, czy palm afrykańskich. Nie zabraknie krótkiej wędrówki przez las deszczowy, w którym przy odrobinie szczęścia zobaczymy małpy, tukany, leniwce i różne gatunki ptaków tropikalnych. Powrót w godzinach popołudniowych. Opcjonalnie całodzienny wypoczynek na plaży.

6.dzień

Wcześnie rano udamy się w drogę powrotną w stronę stolicy Kostaryki – San Jose. Zanim jednak dotrzemy do stolicy, wybierzemy się na wycieczkę w kierunku Parku Narodowego Wulkanu ​Irazú Volcano, gdzie znajduje się najwyższy wulkan Kostaryki. Ma on pięć kraterów, a ze szczytu rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki. W pogodne dni można zobaczyć zarówno Ocean Spokojny jak i Atlantyk oraz znaczną część powierzchni Kostaryki. Jego wysokośc to 3432 metry nad poziomem morza. Wieczorny przyjazd do stolicy, spacer po mieście i odpoczynek w hotelu.

7.dzień

Pożegnanie z Kostaryką i wyjazd na lotnisko w godzinach porannych.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).