Kostaryka: “Pura Vida”

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Opieka polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opieka przewodników lokalnych.
 • Transport prywatnym autobusem na całej trasie wycieczki.
 • Śniadania.
 • 3 lunche.
 • Zwiedzanie plantacji kawy.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Wulkanu Arenal.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Manuel Antonio.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Arenal Mistico.
 • Wycieczka łodzią po rzekach Caño Negro i Río Frío.

Cena nie zawiera

 • Koszt biletu międzynarodowego.
 • Koszt dodatkowych atrakcji np. sportów wodnych ostatniego dnia.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej.

Fascynujące widoki, tajemnicze zakątki, inspirująca egzotyka. To właśnie Kostaryka! Odnajdą się tutaj miłośnicy przyrody, amatorzy plażowego lenistwa, rządni przygód globtroterzy. Mieszkańcy tego niewielkiego kraju zadziwiają swoją gościnnością i optymizmem. Może dlatego Kostaryka uchodzi za krajów, do którego się wraca przynajmniej kilka razy w życiu.

 

 

 

Parki narodowe

Plaże

Trekking/hiking

Wodospady

Wulkany


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO SAN JOSE Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO

Przelot do San José – stolicy Kostaryki. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się w podróż po tym mieście. Można tu zobaczyć m.in. Teatr Narodowy, imponującą katedrę i liczne muzea, takie jak: Muzeum Narodowe, Muzeum Dzieci czy Muzeum Złota. Atrakcją miasta jest Bazylika Cartago, nazywana Basilica de Nuestra Senora de Los Angeles oraz stare budowle i ruiny pochodzące z czasów kolonialnych. Dla wierzących bazylika jest szczególnie ważna ze względu na statuę Czarnej Madonny, która według pielgrzymujących tu wiernych jest źródłem wielu uzdrowień. Przejazd do hotelu na nocleg.

2.dzień

SAN JOSE - PLANTACJA KAWY - WULKAN POAS - WODOSPAD LA PAZ

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Centralnego Pasma Górskiego, gdzie odwiedzimy oryginalną kostarykańską plantację kawy, ogrody wodospadu La Paz i wulkan Poas. Głównym celem tej “kawowej wycieczki” jest zarówno nauka o procesie produkcji, jak i metodzie parzenia kawy. Zapoznamy się z produkcją, zbiorami, przetwarzaniem i prażeniem ziaren. Następnie udamy się na wyprawę do wulkanu Poas. W miarę zbliżania się w kierunku krateru, odczujemy zmianę temperatury i roślinności. Po drodze kontemplować będziemy piękny krajobraz plantacji kawy, paproci, kwiatów i truskawek. W pięknym parku narodowym można podziwiać nie tylko imponujący główny krater i tworzące się fumarole siarkowe, ale również poznać różne ekosystemy. Kontynuując naszą wycieczkę do ogrodów wodospadu La Paz, zjemy lunch. Po dotarciu na miejsce wyruszymy na szlak wiodący do spektakularnego wodospadu w środku lasu deszczowego. Zobaczymy również galerię kolibrów, serpentarium, dom dla ptaków, ogród motyli i wystawę żab. Powrót na nocleg do San José.

3.dzień

SAN JOSE - WULKAN ARENAL

Po śniadaniu pożegnamy się na chwilę z San Jose, aby udać się nieopodal miasta La Fortunana, gdzie znajduje się wulkan Arenal. Znajdujący się tam park Arenal Mistico słynie z wiszących mostów. Jest to idealne miejsce na piesze wędrówki. Są tutaj szlaki i mosty, które doprowadzają do “serca” tego pierwotnego lasu deszczowego pełnego ptaków, kwiatów i bujnej roślinności. To idealna wycieczka dla miłośników przyrody! Trasy obejmują łącznie około trzech kilometrów i mają wszystkie poziomy trudności. Podczas  2,5 godzinnego spaceru będziemy mieli okazję podziwiać różnorodność fauny i flory typowej dla tropikalnego lasu deszczowego, zobaczymy wiele gatunków ptaków i roślin. Pójdziemy też prosto w las piętnastoma odcinkami mostów, z których sześć to mosty wiszące z widokiem na korony drzew, wzdłuż łatwych, bezpiecznych i pięknych szlaków z widokiem na wulkan Arenal.

4.dzień

WODNE SAFARI NA RZEKACH CENO NEGRO I RIO FRIO

Po śniadaniu nie lada gratka dla miłośników przyrody – wycieczka łodzią po rzekach Caño Negro i Río Frío! Rejs rozpoczniemy w Los Chiles, małym miasteczku położonym cztery kilometry od granicy z Nikaraguą. Ta rzeka jest częścią rezerwatu dzikiej przyrody Caño Negro, gdzie znajdują się najbardziej zróżnicowane siedliska flory i fauny w Kostaryce. Wzdłuż rzeki można zaobserwować ogromne ilości ptaków (takich jak ptak-wąż, czapla, kormoran) oraz zwierząt (wyjce, pająki, małpy białopyskie, leniwce trójpalczaste, niektóre gady jak kajmany, jaszczurki Jezusa Chrystusa i żółwie). Po obiedzie pojedziemy do eleganckiego hotelu, gdzie będziemy mogli zrelaksować się w basenach wypełnionych wodami termalnymi, które  są naturalnie podgrzewane przez wulkan Arenal. Jest to idealne miejsce na relaks wśród przyrody i pośród śpiewu ptaków. Wieczorem powrót do hotelu.

5.dzień

RZEKA TARCOLES - PUNTA LEONA

Dzisiaj zmieniamy park narodowy wulkanu Arenal na Manuel Antonio. Przygodę zaczynamy od rejsu łodzią po rzece Tarcoles! Miejmy oczy szeroko otwarte na bogactwo dzikich zwierząt, w tym słynnych krokodyli amerykańskich lub rzadko obserwowanych arów szkarłatnych zamieszkujących Park Narodowy Carara. Szczególnie dzieci będą miały frajdę ze spotkania z jaszczurkami Jezusa Chrystusa, które dosłownie chodzą tutaj po wodzie. W czasie dwugodzinnej wycieczki po rzece Tarcoles, aż do ujścia mangrowego Guacalillo, będzie nam towarzyszył dwujęzyczny przewodnik, który wskaże często trudną do zaobserwowania dziką przyrodę. Na pewno zobaczymy tu więcej krokodyli niż gdziekolwiek indziej na świecie! Po zwiedzaniu udamy się na obiad i pojedziemy do hotelu położonego tuż przy plaży w Punta Leona.

6.dzień

PUNTA LEONA - PARK MANUEL ANTONIO

Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Manuel Antonio, gdzie będziemy odkrywać naturalne, dziewicze piękno słynnego na całym świecie miejsca pełnego egzotycznych zwierząt, takich jak małpy, leniwce, ptaki, gady i motyle. Po około dwukilometrowej wędrówce przez malownicze tereny dotrzemy do plaży, uznanej przez magazyn Forbes za jedną z najpiękniejszych na świecie. Podczas tego orzeźwiającego, 20-minutowego postoju na plaży  usłyszymy szum bujnego lasu za naszymi plecami, zobaczymy białą, piaszczystą plażę pod stopami i krystalicznie błękitną wodę. Wyszkolone oczy naszego przewodnika niezawodnie dostrzegą po drodze różnorodną faunę i florę, abyśmy mogli uwiecznić ją za pomocą naszych aparatów fotograficznych. Powrót do hotelu w Punta Leona.

7.dzień

PUNTA LEONA

Śniadanie w hotelu i dzień wolny, podczas którego będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam wypoczynek w tym pięknym zakątku świata. Nasz hotel zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie pięknej plaży na środkowym wybrzeżu Pacyfiku. Jest idealny do tego, aby oderwać się od rutyny i cieszyć połączeniem z naturą. Ostatnią noc w Kostaryce spędzimy właśnie tam. Możliwość wynajęcia kajaków, łodzi i deski surfingowej.

8.dzień

SAN JOSE

I nadszedł ten dzień, kiedy żegnamy piękną Kostarykę. Po śniadaniu przejazd na lotnisko w San José, pożegnanie z grupą i powrót do domów, by planować kolejne podróże.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).