Kostaryka i Nikaragua: skarby Ameryki Środkowej

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Nikaragua Katalog Wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Transport na całej trasie wycieczki
 • Transfery z/na lotnisko
 • Posiłki zgodnie z planem podróży (B), (L), (D)
 • Wstęp do Prekolumbijskiego Muzeum Zlota i Teatru Narodowego
 • Wstep na plantacje kawy
 • Wejscie do La Paz Waterfall Ogrodow
 • Wejście na Wulkan Paos
 • Wstep do Mistic Arenal Hanging Bridges
 • Rejs po Jeziorze Nicaragua
 • Wstęp do Muzeum i Konwentu Swietego Franciszka
 • Wstep do Muzeum Ceramiki
 • Wstep do Parku Narodowego Masaya Volcano

 

Cena nie zawiera

 • Kosztu przelotów międzynarodowych
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wyżywienia, które nie jest wymienione w programie
 • Dodatkowe atrakcje (opcjonalnie)

 

                 

SAN JOSE – DOKA COFFE TOUR – LA PAZ WATERFALL  GARDENS – ARENAL VOLCANO – GRANADA – MASAYA VOLCANO – MANAGUA – GRANADA – TAMARINDO – SAN JOSE

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Trekking/hiking

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - SAN JOSE

Nasza tropikalna przygoda rozpocznie sie na międzynarodowym lotnisku Juan Santamaria w stolicy Kostaryki, San José, gdzie spotkamy sie z naszym przewodnikiem. Następnie udamy się do hotelu i na lunch, po którym wybierzemy się na spacer po centrum stolicy Kostaryki. Zwiedzimy niezwykle miesjca San Jose, gdzie współczesność miesza się z historią,gdzie obok galerii handlowych znajduja sie muzea, najważniejsze budynki rządowe, teatry, kościoly, parki, szkoły, uniwersytety oraz dom byłego prezydenta i laureata nagrody Nobla – Oscara Arias.Udamy sie również do najbardziej znanego, ikonicznego miejsca Centralnej Doliny – Prekolumbijskiego Muzeum Złota oraz Teatru Narodowego. Zakwaterowanie i nocleg.

San José, Costa Rica
2.dzień

SAN JOSE - WULKAN POAS - WODOSPADY LA PAZ - WULKAN ARENAL

Po śniadaniu w kierunku Centralnego Pasma Górskiego, gdzie odwiedzimy oryginalną kostarykańską plantację kawy, ogrody wodospadu La Paz i wulkan Poas. Głównym celem tej “kawowej wycieczki” jest zarówno nauka o procesie produkcji, jak i o samym procesie parzenia kawy. Zapoznamy się z produkcją, zbiorami, przetwarzaniem i prażeniem ziaren. Następnie udamy się na wyprawę do wulkanu Poas. W miarę zbliżania się w kierunku krateru, odczujemy zmianę temperatury i roślinności. Po drodze kontemplować będziemy piękny krajobraz plantacji kawy, paproci, kwiatów i truskawek. W pięknym parku narodowym można podziwiać nie tylko imponujący główny krater i tworzące się fumarole siarkowe, ale również poznać różne ekosystemy. Naszą wycieczkę kontynuować będziemy do ogrodów wodospadu La Paz, gdzie zjemy lunch. Po dotarciu na miejsce wyruszymy na szlak wiodący do spektakularnego wodospadu w środku lasu deszczowego. Zobaczymy również galerię kolibrów, serpentarium, dom dla ptaków, ogród motyli i wystawę żab. Nastepnie pojedziemy dalej, na północne niziny, gdzie znajduje się wulkan Arenal, nieopodal miasta La Fortuna. Zakwaterowanie i nocleg.

La Paz Waterfall Gardens, Central Valley, Costa Rica

 

 

 

3.dzień

SAN JOSE - WULKAN ARENAL

Po śniadaniu wyruszymy na północne niziny (nieopodal miasta La Fortuna), gdzie znajduje się wulkan Arenal.  Najpierw udamy się do parku Arenal Mistico; jest to idealny na piesze wędrówki projekt przyrodniczy. Słynie z najlepszych pieszych szlaków przyrodniczych i wiszacych mostów. Pozwalaja one dostrzec  najbliżej jak tylko można sobie zamarzyć do ptaków, kwiatów i bujnej roślinności tego pierwotnego lasu deszczowego. To idealna wycieczka dla miłośników przyrody odwiedzających Kostarykę! Podczas około 2,5 godzinnego spaceru będziemy mieli okazję podziwiać wielką różnorodność fauny i flory typowej dla tropikalnego lasu deszczowego, zobaczymy wiele różnych gatunków ptaków i roślin. Będziemy wędrować piętnastoma odcinkami mostów, z których sześć to mosty wiszące z widokiem na korony drzew, wzdłuż łatwych, bezpiecznych i pięknych szlaków z widokiem na wulkan Arenal.

Po południu pojedziemy do Parku Narodowego Wulkanu Arenal, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej Ameryce Środkowej. Ta część Parku Narodowego Wulkanu Arenal, po której będziemy spokojnie spacerować została zniszczona przez wypływ lawy w 1968 roku, więc niektóre obszary mają bardzo mało roślinności. W czasie naszej wędrówki będziemy podziwiać widoki na imponujący wulkan Arenal, dziewicze jezioro o tej samej nazwie i wygasły wulkan Cerro Chato. Zobaczymy też zastygłą lawę. Zakwaterowanie i nocleg.

Arenal Volcano

 

 

 

 

4.dzień

ARENAL VOLCANO - GRANADA

Po śniadaniu udamy sie w kierunku Jeziora Nikaragua. Jest ono położone w rowie tektonicznym i znajduje się na nim w sumie 365 wysp powstałych najprawdopodobniej w wyniku wybuchu wulkanu Mombacho.  Następnie udamy się do portu, skąd łodzią popłyniemy na przejażdżkę po niektórych słynnych wyspach Granady. W trakcie rejsu będzie można podziwiać faunę i florę okolic jeziora, Nikaragua. Zakwaterowanie i nocleg.

Granada, Nicaragua

 

 

5.dzień

GRANADA - WULKAN MASAYA - MANAGUA

W tym dniu będziemy zwiedzać Granadę, najstarsze miasto kolonialne Ameryki kontynentalnej, położone nad największym jeziorem Ameryki Środkowej, Lago de Nicaragua. Od założenia w 1524 roku miasto przetrwało liczne ataki piratów, wojny domowe i pożary. Naszą wędrówkę po Granadzie rozpoczniemy od zwiedzenia głównego placu, następnie La Casa de los Leones centrum kultury, najstarszy kościół – muzeum i convent Świętego Franciszka, Muzeum Ceramiki oraz kościół La Merced, z którego wieży widokowej rozciąga sie przepiękny widok na miasto. Udamy sie również na najbardziej turystyczną ulicę La Calzada, z przytulnymi kawiarniami, restauracjami i sklepami.

Następnie odwiedzimy stolicę kraju, Managua. Podczas zwiedzania muzeów, parków  i innych zabytków poznamy jego kulturę i historię. Nasz następny przystanek to pierwszy i największy Park Narodowy Nikaragui, Masaya Volcano, gdzie można zobaczyc krater wciąż aktywnego wulkanu Masaya. Zwiedzimy również sławne targi rękodzieła w Masaya. Nocleg.

Managua – Nicaragua

 

 

6.dzień

GRANADA - TAMARINDO

Po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę. Udamy sie w kierunku Wybrzeża Oceanu Spokojnego w Kostaryce, słynącego z pięknych plaż oraz  egzotycznych lasów i tropikalnych parków. Nocleg.

The Pacific Ocean Beach
7.dzień

TAMARINDO

Dzień wolny , w którym mozna rozkoszować się urokami Karaibskiego Wybrzeza. Nocleg.

Tamarindo, Costa Rica
8.dzień

SAN JOSE - CHICAGO

W tym dniu konczy sie nasz przygoda na Wybrzezu Oceanu Spokojnego. Po sniadaniu w hotelu udamy sie na miedzynarodowe lotnisko Juan Santamaria w San Jose. Powrot do Chicago.

Sunset above the Central Valley of San Jose in Costa Rica. San Jose is the capital and largest city of Costa Rica.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).