Kolumbia 2024/2025: magiczny kraj

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 •  Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Koszt wewnętrznych biletów lotniczych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Rejs łodzią na Wyspy Różańcowe.
 • Bilet wstępu do Muzeum Złota.
 • Bilet wstępu do Muzeum Botero.
 • Bilet wstępu na plantację kawy.
 • Bilet wstępu do rezerwatu Rzeki Tęczowej.
 • Bilet wstępu do Katedry Soli.
 • Obiad i kolacja w La Macarena.
 • Pokaz tańców folkorystycznych.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Posiłków nie wymienionych w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Kolumbia to kraj kawą płynący, mieniący się fantastycznymi barwami kwiatów, kolibrów oraz Rzeki Pięciu Kolorów. Uśmiechnięci Kolumbijczycy witają turystów na każdym kroku, aby pokazać im bogactwo kulturowe swojego kraju ukształtowane na bazie rdzennych tradycji indiańskich oraz pod wpływem hiszpańskich kolonizatorów.

Kultura i historia

Parki narodowe

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Bogoty

Po odprawie paszportowo-bagażowej polecimy do Bogoty, 10-milionowej stolicy Kolumbii. Po przylocie udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy liczne pałace, Plac Boliwara, katedrę i największe na świecie Muzeum Złota, w którym zgromadzono ponad 30 tysięcy złotych indiańskich wyrobów z okresu prekolumbijskiego. Później wjedziemy kolejką na wzgórze Monserrate (3152 m n.p.m.), z którego roztacza się niesamowity widok na Bogotę.

Na szczycie wzniesienia znajduje się XVII-wieczny klasztor i neogotycka kaplica ze słynną kolonialną figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem. W rogu kaplicy można zobaczyć figurę Czarnej Madonny w złotej sukience z Jezusem w ramionach. Jest to jedno z miejsc, które od czasów kolonialnych przyciąga pielgrzymujących Kolumbijczyków. Kolacja i nocleg w hotelu.

2.dzień

Bogota, Pereira, Salento

Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko i polecimy do Pereira, regionu znanego z uprawy kawy. Po drodze do plantacji kawy będziemy mogli podziwiać okazałe domy, które należały do właścicieli plantacji.

Na plantacji poznamy proces przetwarzania kawy i będziemy mogli spróbować kawy zaparzonej w tradycyjnej kolumbijskiej kuchni w wiejskim domu. Następnie przejedziemy do uroczego miasteczka Salento na nocleg.

3.dzień

Salento, Valle Del Cocora

Po śniadaniu pojedziemy jeep’ami do doliny Valle del Cocora położonej w Kordylierze Środkowej Andów. Dolina porośnięta jest narodowym drzewem Kolumbii – palmą woskową, której wysokość dochodzi do 70 metrów. Udamy się na krótką wędrówkę po dolinie.

Potem przejedziemy do miasteczka Salento, które uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Kolumbii. Kolorowe domy z rzeźbionymi w drewnie balkonami, weseli mieszkańcy w kowbojskich kapeluszach, sklepy z lokalnym rękodziełem i maleńkie klimatyczne kawiarenki pachnące świeżo zmieloną kawą na długo zapadną nam w pamięć.

Na Placu Bolivar można spróbować naturalnego soku z lokalnych owoców – lulo lub wejść na punkt widokowy, żeby popatrzeć z góry na miasteczko. Po tych atrakcjach wrócimy do hotelu na nocleg.

4.dzień

Salento, Medellin, Guatape

Po śniadaniu czeka nas lot do Medellin. Stąd udamy się w drogę do miasteczka Guatape, które uważane jest za najpiękniejsze i najbardziej fotogeniczne w całej Kolumbii.  Na ulicach Guatape znajdują się różnokolorowe budynki. Można tu wejść po 740 schodkach na 220-metrową skałę, żeby zobaczyć okolicę z góry. Idealne miejsce, żeby zrelaksować się pośród przyrody i ciekawej architektury.

5.dzień

Medellin

Po śniadaniu zwiedzimy Medellin. Miasto kojarzone jest z owianym złą sławą Pablo Escobarem, który był szefem kartelu narkotykowego Medellin.  Po południu zwiedzimy centrum starego miasta m.in. plac San Antonio, park Las Esculturas. Zobaczymy też katedrę, dawną arenę̨ walk byków, jak również zwiedzimy finansowe serce miasta.

Pojedziemy również do dzielnicy Comuna 13, która była uważana za „kołyskę Pablo Eskobara” i jedną z najniebezpieczniejszych dzielnic świata. Nad wzgórzami unosi się także kolejka elektryczna, która ułatwia dostanie się do domów. Przespacerujemy się po tutejszych favelach w towarzystwie lokalnego przewodnika. Zobaczymy liczne graffiti wykonane przez lokalnych artystów, przedstawiające historie budzące nadzieję. Powrót do hotelu na nocleg w Medellin.

6.dzień

Cartagena

Lecimy do Cartageny, urzekającego pięknem miasta, które nazywane jest „Perłą Karaibów”. Zostało założone w 1533 roku, nad brzegiem morza karaibskiego. Obecnie znajduje się na liście dziedzictwa narodowego UNESCO. W epoce kolonialnej było głównym portem przeładunkowym złota i centrum handlu niewolnikami. Starówka miasta otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, który dawniej chronił przed atakiem piratów i korsarzy.

Dzisiaj mury służą za taras z fantastycznym widokiem na morze. Zobaczymy Torre del Reloj i Paseo de los Dulces, gdzie w XVI w. odbywały się największe w tej części świata targi niewolników. Wejdziemy do klasztoru San Pedro de Claver. Później przejdziemy się na plac Simona Bolivara, w czasach kolonialnych był to centralny punkt miasta. Odbywały się tutaj nawet walki byków.

Zobaczymy katedrę i muzeum inkwizycji mieszczące się w kolonialnym budynku z charakterystycznym wejściem zbudowanym ze skały koralowej. Następnie zobaczymy fortyfikowany zamek San Felipe de Barajas, który chronił miasto przed atakami piratów. Po południu będziemy mieć czas na relaks nad basenem w hotelu.

7.dzień

Cartagena, Wyspy Różańcowe

Po śniadaniu popłyniemy łódką na archipelag Wysp Różańcowych.  Znajdują się tu  piękne plaże z drobnym piaskiem i czystą, błękitną wodą. Tutejsze rafy koralowe zamieszkują niezliczone gatunki ryb, delfiny, koniki morskie czy majestatyczne żółwie. Odpoczniemy na jednej z wysp. Piękno krajobrazu zachęca do relaksu, ale dla bardziej aktywnych czekają sporty wodne.

Chętni będą mogli zjeść lunch w lokalnej restauracji – tutejszym przysmakiem jest kokosowy ryż i smażona ryba. Po południu wrócimy do hotelu w Cartagenie na nocleg.

Kolumbia

8.dzień

Cartagena, Bogota, Villa Da Leyva

Po śniadaniu udamy się na ostatni spacer po La Macarena i pojedziemy na lotnisko, aby wrócić do Bogoty. Od razu z lotniska udamy się do „białego miasteczka” Villa de Leyva. Miasto zostało wybudowane w 1572 roku w klasycznym hiszpańskim stylu – z bielonymi domami, brukowanymi uliczkami i dachami z terakoty.

W jego sercu znajduje się największy plac w Kolumbii o powierzchni 14000 metrów kwadratowych, otoczony pięknymi białymi domami kolonialnymi.  Idealne miejsce na wieczorny spacer. Kolacja i nocleg w Villa de Leyva.

9.dzień

Villa De Leyva - Zipaquira, Bogota

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie centrum Villa de Leyva. Następnie pojedziemy do miejscowości Zipaquira, która słynie z podziemnej katedry soli ukrytej w kopalni 180 metrów pod ziemią. Kopalnia soli jest czynna od XIX wieku, a solną katedrę uważa się dzisiaj za jeden z cudów Kolumbii.

Po jej zwiedzaniu udamy się do centrum kolonialnego miasta Zipaquira i zobaczymy dom, w którym mieszkał słynny pisarz i noblista – Gabriel Garcia Marquez, autor książki “Miłość w czasach zarazy”.

Wieczorem wrócimy do Bogoty na ostatni spacer . A po kolacji pojedziemy na lotnisko, aby rozpocząć podróż do domu.

 

Dla chętnych możliwość przedłużenia programu o kolejne dni…

10.dzień

Bogota, La Macarena

Rano polecimy do miasteczka La Macarena, położonego na kolumbijskiej sawannie. Po posiłku w lokalnej restauracji pójdziemy do portu. Motorówka zabierze nas na drugą stronę rzeki Guayabero, gdzie udamy się na spacer do jednej z regionalnych atrakcji (Cano Cristales, El Mirador, Bajo Lozada lub Cano Piedra – w zależności od pozwolenia lokalnych władz). Obecnie jest to największa przyrodnicza atrakcja w Kolumbii.

Cano Cristales przepływa przez park narodowy Serrania de Macarena. Miejscowi nazywają ją “rzeką bogów”, “rzeką siedmiu kolorów”, a nawet “najpiękniejszą rzeką na świecie”. Wszystko to za sprawą rośliny macarnia clavigenia, która porasta dno rzeki. W zależności od kąta padania słońca wodna roślina zmienia kolor z zielonego na intensywny czerwony, który kontrastuje z korytem rzeki, niebem i otaczającą roślinnością. Można odnieść wrażenie, że znajdujemy się w środku tęczy. Po południu powrót do miasteczka.

11.dzień

La Macarena

Po śniadaniu udamy się w rejs motorówką po rzece Guayabero, w czasie którego zobaczymy różne gatunki ptaków i gadów. Potem przesiądziemy się do samochodów i pojedziemy do El Manantial del Cajuche. Następnie rozpoczniemy pieszą, półgodzinną, wędrówkę wzdłuż rzeki.

Będziemy mieć okazję zobaczyć wodospady, naturalne oczka wodne, mosty utworzone przez naturę i najpiękniejsze fragmenty rzeki mieniące się w słońcu na purpurowy kolor. Prawdziwa uczta dla oczu. Po południu zjemy lunch owinięty w liście bananowca i wrócimy do La Macarena. Wieczorem udamy się na tradycyjną kolację z pokazem tańców i muzyką na żywo.

12.dzień

Wylot z Bogoty

Mamy nadzieję, że Kolumbia skradła Wasze serca. Dzisiaj kończymy naszą  przygodę, żegnamy się z nowymi przyjaciółmi i otwieramy się na nowe kierunki. Zapraszamy do skorzystania z innych wycieczek Rek Travel Adventure do Ameryki Południowej. Może tym razem Peru?

Kolumbia 2024: magiczny kraj

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).