Kolumbia: wyjazd dla młodzieży

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt biletów lotniczych międzynarodowych.
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Rejs łodzią na Wyspy Różańcowe.
 • Bilet wstępu do Muzeum Złota.
 • Bilet wstępu na plantację kawy.
 • Rejs po lagunie Juan Polo.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Tayrona.
 • Bilet wstępu na punkt widokowy Cabo San Juan.
 • Bilet wstępu do kolumbijskiej wioski w górach Sierra Nevada.
 • Zwiedzanie Santa Marta.
 • Zwiedzanie Kartageny.

Cena nie zawiera

 • Wyżywienie nie wymienione w programie.
 • Koszt ubezpieczenia turystycznego
 • Dodatkowe atrakcje (ATV $135)

Kolumbia – kraj kawą płynący, mieniący się fantastycznymi barwami kwiatów, kolibrów oraz Rzeki Pięciu Kolorów. Uśmiechnięci Kolumbijczycy witają turystów na każdym kroku, aby pokazać im bogactwo kulturowe swojego kraju ukształtowane na bazie rdzennych tradycji indiańskich oraz pod wpływem hiszpańskich kolonizatorów.


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO KARTAGENY Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Kartageny, która nazywa się „perłą Karaibów”. Miasto to, założone w 1533 roku nad brzegiem Morza Karaibskiego, nie bez powodu znajduje się na liście dziedzictwa narodowego UNESCO. W epoce kolonialnej było głównym portem przeładunkowym złota i centrum handlu niewolnikami. Dzisiaj jest to głównie centrum turystyczne z wieloma atrakcjami. Uwagę przykuwa przede wszystkim starówka miasta otoczona  wielokilometrowym murem obronnym, który dawniej chronił przed atakiem piratów i korsarzy, a dzisiaj zachwyca turystów dzięki tarasowi z fantastycznym widokiem na morze. Po przylocie pojedziemy do hotelu i po zakwaterowaniu będzie czas wolny nad basenem. Wieczorem udamy się na spacer do artystycznej części Kartageny, pełnej restauracji i kafejek. Kolacja i nocleg w hotelu.

Walled city view from sea wall in Cartagena Colombia
2.dzień

MOTORÓWKĄ PRZEZ KOLUMBIĘ: WYSPY RÓŻAŃCOWE

Po śniadaniu popłyniemy łódką na archipelag Wysp Różańcowych. Archipelag ten położony jest w niedużej odległości od lądu. Składa się on z 27 wysp, na których znajdziemy skrawki raju z pięknymi plażami, z drobnym piaskiem i czystą, błękitną wodą oraz rafami koralowymi, które zamieszkują niezliczone gatunki ryb, delfiny, koniki morskie i majestatyczne żółwie. My zwiedzimy kilka wysp płynąc na nie szybką motorówką. Najpierw popłyniemy na wyspę Bocachica skąd idealnie widać Kartagenę. Następnie zatrzymamy się na wyspie Pirata na lekki posiłek. Odwiedzimy też wyspy Sol, Papaya i na koniec Kala, gdzie zjemy lunch. Polecamy najbardziej tradycyjne danie, jakim jest smażona ryba z bananami i ryżem o smaku kokosa. W czasie naszej wycieczki będziemy mieć też czas na sporty wodne tj. snorkeling i pływanie kajakiem. Po południu powrót do hotelu w Kartagenie na nocleg.

3.dzień

KOLORY W KAŻDYM WYDANIU: KARTAGENA

Po śniadaniu udamy się na pobliską lagunę Juan Polo. Jest to swoisty naturalny raj, który pomimo upływu czasu nie ulega zmianie. Na powitanie dostaniemy do wypicia wodę kokosową i wsiądziemy do tradycyjnych drewnianych łódek. Następnie kapitan zabierze nas na rejs po lagunie. Będziemy poruszać się kanałami wśród zarośli namorzynowych, które należą do największych ekosystemów Ziemi i poznamy ich sekrety. Po obiedzie wrócimy do Kartageny na zwiedzanie miasta.

Spacerując kolorowymi, pełnymi życia uliczkami, zobaczymy Torre del Reloj i Paseo de los Dulces, gdzie w XVI w. odbywały się największe w tej części świata targi niewolników. Odwiedzimy także  klasztor San Pedro Claver, uchodzący za pomnik narodowy. Następnie przejdziemy się na plac Simona Bolivara, który w czasach kolonialnych był  centralnym punktem miasta, gdzie odbywały się nawet walki byków. Będziemy mogli podziwiać katedrę i muzeum inkwizycji mieszczące się w kolonialnym budynku, zadziwiającym charakterystycznym wejściem zbudowanym ze skały koralowej. Potem odwiedzimy fortyfikowany zamek San Felipe de Barajas, który chronił miasto przed atakami piratów. Kolacja i nocleg w hotelu.

Panoramic of the fortified castle of San Felipe in the city of Cartagena de Indias.
4.dzień

NAJSTARSZE MIASTO W KOLUMBII: SANTA MARTA

Od rana dla chętnych ATV (135 usd od osoby, 2 godziny). Pozostali w tym czasie będą mogli odpocząć nad basenem w hotelu. Po południu przejazd do hotelu położonego na obrzeżach Santa Marta. Miejscowość została założona w 1525 roku. Jest to najstarsze miasto w Kolumbii z piękną kolonialną zabudową. Kolacja i nocleg w hotelu.

5.dzień

NAJWIĘKSZA ATRAKCJA KOLUMBII: PARK TAYRONA

Po śniadaniu pojedziemy do przepięknego Parku Narodowego Tayrona – jednej z największych atrakcji Kolumbii. Odbędziemy dwugodzinny spacer przez las tropikalny, w czasie którego będziemy mijać ponad 25-metrowe drzewa i odkryjemy część gatunków wchodzących w skład bogatego ekosystemu parku. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy legwany, wyjce, oceloty, mrówkojady czy orły. Dotrzemy do karaibskiego wybrzeża i przejdziemy wzdłuż szerokich piaszczystych plaż Arrecifes, Arenilla i La Piscina. Będzie też czas na kąpiel. Następnie udamy się do Cabo San Juan del Guia na lunch. Pójdziemy też na punkt widokowy Cabo San Juan, żeby podziwiać wyjątkową panoramę kolumbijskiego krajobrazu. Morze Karaibskie tutaj zdaje się być jeszcze bardziej błękitne. Na koniec wyruszymy  w drogę powrotną do hotelu. Kolacja i nocleg.

6.dzień

KAWOWE AROMATY: MINCA

Tego dnia pojedziemy do Minca, kolumbijskiej wioski w wysokich górach Sierra Nevada. Po krótkiej podróży udamy się na dwugodzinny spacer przez dżunglę, gdzie będziemy podziwiać  bujną roślinność. Zatrzymamy się na farmie, gdzie przewodnik wytłumaczy nam proces powstawania kawy. Będziemy też mogli skosztować tego aromatycznego czarnego napoju. Kolumbia jest trzecim największym producentem kawy na świecie i faktycznie kawa kolumbijska zyskała miano najlepszych na świecie. Wynika to z idealnych warunków klimatycznych tego regionu, ale też ręcznych metod zbiorów i obróbki owoców, które nie zmieniły się tutaj od XIX wieku. Po “kawowych wyczynach”  dotrzemy w pobliże pięknego wodospadu El Oido del Mundo, aby zażyć orzeźwiającej kąpieli. W czasach prekolumbijskich Indianie Koguis uważali to miejsce za święte. Wierzyli, że w tym miejscu znajdują się uszy matki Ziemi. Potem udamy się na pyszny obiad złożony z mięsa i warzyw do domu z bambusa. Tam też poznamy tajniki przygotowania napoju kakaowego oraz dowiemy się, w jakich warunkach rośnie drzewo kakaowca. Powrót do hotelu na nocleg.

Minca in Colombia,
7.dzień

TEREN, GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ ZŁOTO: SANTA MARTA

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Santa Marta. Zobaczymy graffiti wykonane przez lokalnych artystów. Następnie podejdziemy do pomnika Rodrigo de Bastidas i poznamy historię założyciela miasta. Potem podejdziemy pod bibliotekę Gabriela Garcii Marqueza, która jest hołdem dla słynnego kolumbijskiego pisarza. Zatrzymamy się też na chwilę przed ratuszem, wejdziemy do Bazyliki św. Marty i odwiedzimy calle 12, uliczkę pełną centrów kultury. Na koniec wejdziemy do Muzeum Złota, które zgromadziło prekolumbijskie wyroby znalezione w tym rejonie. Po południu wrócimy do Kartageny. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

White cathedral of Santa Marta, Colombia
8.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT Z KARTAGENY

Przejazd na lotnisko w Cartagenie. Pożegnanie z grupą, by w radosnych nastrojach, z nowymi znajomymi u boku planować kolejne wyprawy razem. Nawiążemy kolejne przyjaźnie i po raz już kolejny będziemy odwiedzać nowe miejsca na mapie świata.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).