Wczasy w górskiej scenerii Kolorado

7 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • opiekę przewodników
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

 

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • biletów wstępu

Zapraszamy na niezapomnianą, 8-dniową wycieczkę po malowniczym stanie Kolorado! Przygotowaliśmy dla Państwa program pełen przygód, który pozwoli odkryć najpiękniejsze zakątki tego regionu.

Podczas naszej wycieczki odwiedzimy:

 1. Glenwood Springs – malownicze miasteczko, które będzie naszą bazą wypadową. Tutaj będziemy mieli okazję zrelaksować się w gorących źródłach i odwiedzić park rozrywki Glenwood Caverns.
 2. Park Narodowy Gór Skalistych – jeden z najpiękniejszych parków w Kolorado, gdzie podziwiać będziemy majestatyczne szczyty i przepiękną przyrodę.
 3. Denver – stolica stanu Kolorado, skąd rozpoczniemy naszą podróż powrotną do domu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem wycieczki i dołączenia do nas w tej niezapomnianej przygodzie! Kliknij tutaj, aby zarezerwować swoje miejsce

UWAGI DO PROGRAMU:

 • Program naszej wycieczki obejmuje wizyty w wysokich partiach gór jak i również na terenach pustynnych i suchych. Prosimy o zabranie ze sobą stroju i obuwia odpowiedniego do odwiedzanych miejsc. Warto pamiętać także o kurtce przeciwdeszczowej i górskich butach oraz o przewiewnym i lekkim stroju, odpowiednim do miejsc suchych i gorących.
 • Bilety wstępu do poszczególnych atrakcji pokrywają uczestnicy. Kwota może różnić się w zależności od ilości chętnych osób. Proszę być przygotowanym na wydatek rzędu $ 220 – 250.

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Podróż do Glenwood Springs

Rozpocznij swoją przygodę z RekTravel, wyruszając w późnych godzinach nocnych z naszego biura, położonego przy 5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634. Przygotuj się na blisko 20-godzinną podróż pełną niesamowitych widoków i niezapomnianych wrażeń.

Przyjazd do Glenwood Springs

Po dotarciu do Glenwood Springs, zakwaterujesz się na cały pobyt w jednym z malowniczych hoteli miasta. Glenwood Springs to miejsce, które zapewni Ci niezapomniane wrażenia i wiele atrakcji do odkrycia.

2.dzień

Relaks i przygoda w Glenwood Springs

Poranne kąpiele w gorących źródłach

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczyna się od odwiedzenia gorących źródeł Glenwood Springs. Kilkugodzinny pobyt w tych naturalnych basenach to idealny sposób na zrelaksowanie się i naładowanie baterii na resztę dnia.

Wizyta w parku rozrywki Glenwood Caverns

Następnie, udajemy się do parku rozrywki Glenwood Caverns. Ten park, położony w sercu Gór Skalistych, oferuje szeroki wybór atrakcji na świeżym powietrzu. Odkryj przepiękne szlaki, spektakularne wycieczki do jaskiń i emocjonujące przejażdżki, takie jak Alpine Coaster i Giant Canyon Swing.

Powrót na nocleg

Po całodziennej zabawie i odkrywaniu atrakcji Glenwood Springs, wracamy do naszego miejsca zakwaterowania na zasłużony odpoczynek. Przygotuj się na kolejny dzień pełen przygód z RekTravel!

3.dzień

Odkrywanie Maroon Bells i Aspen

Wschód słońca nad Maroon Bells Lake

Trzeci dzień naszej wycieczki rozpoczynamy od wczesnej pobudki i wyprawy do Maroon Bells Lake, gdzie będziemy podziwiać majestatyczny wschód słońca. Ta dzika okolica znana jest z obfitości dzikiej fauny, która jest najbardziej aktywna właśnie o tej porze dnia. Czeka nas nie tylko przepiękne słoneczne show, ale także coś, co nieskromnie nazwaliśmy “Alpine Safari”.

Śniadanie i zwiedzanie Aspen

Na śniadanie (we własnym zakresie) udajemy się do Aspen, miasta znanego jako jeden z najbardziej prestiżowych resortów narciarskich w USA. Latem to urokliwe miejsce jest niezwykle popularne wśród turystów ze względu na liczne szlaki piesze w okolicznych górach oraz niesamowite widoki z ich szczytów. Oprócz śniadania, znajdziemy czas na odwiedzenie Parku Johna Denvera, uroczego miejsca pełnego stawów i wspaniałej roślinności, założonego ku pamięci tragicznie zmarłego piosenkarza muzyki country.

Dolina Roaring Fork River

Kolejnym punktem naszej trasy jest górna część doliny Roaring Fork River. Droga biegnąca doliną jest częścią systemu “America Scenic Byways”. Tam, oprócz podziwiania z przełęczy Independence Pass majestatycznych szczytów Gór Skalistych, znajdziemy czas na spacer szlakiem Grottos Trial, który prowadzi do fantastycznych formacji skalnych, ukształtowanych przez wody Roaring Fork. Znajdziemy tam także jaskinię lodową oraz liczne kaskady i wodospady.

Powrót do Glenwood Springs

Po pełnym wrażeń dniu wracamy do Glenwood Springs po południu/wieczorem na zasłużony odpoczynek.

4.dzień

Ekscytujący Rafting w Kanionie Glenwood

Rafting w Kanionie Glenwood

Czwarty dzień naszej wycieczki to propozycja pełna emocji – rafting po spienionych wodach w kanionie Glenwood. Ten piękny, dziewiczy odcinek wody, położony w spektakularnym kanionie Glenwood, oferuje niewiarygodną scenerię Gór Skalistych i doskonałą mieszankę spokojnej wody i tzw. białej wody.

Spływ dla każdego

Spływ na tym odcinku nie wymaga wcześniejszego doświadczenia w raftingu. Progi Shoshone klasy III-IV oferują entuzjastom białych wód dwumilowy odcinek ekscytujących, ale nie onieśmielających bystrzy. Czeka Was ciekawa geologia czerwonych skał, wspaniałe widoki i świetna zabawa.

Kąpiel w kanionie

W zależności od pogody i poziomu wody, istnieje również możliwość kąpieli. To doskonała okazja, aby ochłodzić się po pełnym emocji dniu na wodach kanionu Glenwood.

5.dzień

Przejażdżka pociągiem rodem z Dzikiego Zachodu i Wizyta w Loveland Pass

Szósty dzień naszej wycieczki rozpoczynamy od przejażdżki pociągiem rodem z prawdziwego Dzikiego Zachodu. Ta wyprawa przybliży nam okres rozkwitu gorączki srebra w latach 80-tych XIX wieku, kiedy to tony cennego kruszcu były transportowane przez Clear Creek Canyon aż do Denver. Pociągiem, ciągniętym przez lokomotywę z przełomu wieków, przemierzymy bujne lasy świerkowe i sosnowe, pokonując aż ośmiokrotnie burzliwe wody Clear Creek.

Wizyta w Loveland Pass

Następnie udamy się na przełęcz Loveland Pass (ponad 11 tysięcy stóp / 3400 metrów ponad poziom morza), gdzie podziwiać będziemy piękne widoki i udamy się na krótki spacer granią główną Gór Skalistych.

Lunch w Silverthrone i Powrót do Glenwood Springs

Na lunch zjedziemy do Silverthrone, kurortu ulokowanego w sercu Gór Skalistych. W drodze powrotnej do Glenwood Springs odwiedzimy Sapphire Point Overlook, skąd rozpościera się przepiękny widok na Jezioro Dillion oraz okoliczne wzgórza. Tam czeka na nas krótki, łatwy spacer i czas na zrobienie kolejnych przepięknych zdjęć. Wieczorem wracamy do hotelu, gdzie spędzimy ostatnią noc w Glenwood Springs.

6.dzień

Wizyta w Red Rock Park i Parku Narodowym Gór Skalistych

Red Rock Park and Amphitheatre

Siódmy dzień naszej wycieczki rozpoczynamy od wizyty w Red Rock Park and Amphitheatre po śniadaniu. Ten amfiteatr na świeżym powietrzu, wbudowany w strukturę skalną, jest popularnym miejscem dla wielu koncertów i wystąpień publicznych.

Park Narodowy Gór Skalistych

Następnie przejedziemy do Parku Narodowego Gór Skalistych (Rocky Mountains National Park), uważanego przez wielu za najpiękniejszy park w Kolorado. Już sama droga do Parku, będąca częścią Colorado Scenic Byways (numer 5) i prowadząca przez Kanion Gore, którym płynie rzeka Kolorado, jest warta podróży.

Przeprawa przez Ridge Road

Gdy dotrzemy do Parku Narodowego, czeka nas przeprawa przez Ridge Road. Droga ta dociera na wysokość ponad 12 tysięcy stóp (3800 metrów) a następnie opada w kierunku Great Basin, która jest sercem Gór Skalistych.

Przejazd na nocleg

Po pełnym wrażeń dniu, przejedziemy na nocleg, gdzie będziemy mogli odpocząć i zregenerować siły na kolejne dni pełne przygód.

7.dzień

Koniec przygody i powrót do domu

Ostatni, ósmy dzień naszej wycieczki, to koniec naszej wakacyjnej przygody z Kolorado. Udajemy się do Denver, skąd rozpocznie się nasza podróż powrotna.

Powrót Samolotem lub Autobusem

Z Denver, odlecą Państwo samolotem do Chicago lub innych docelowych lotnisk. Dla chętnych istnieje również możliwość powrotu do Chicago autobusem. Bez względu na wybrany środek transportu, mamy nadzieję, że ta wycieczka dostarczyła Państwu niezapomnianych wrażeń i że dołączycie do nas ponownie w przyszłości!

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).