Karolina Północna góry

Karolina Północna – w sercu Appalachów

4 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Karolina Północna – w sercu Appalachów

Park Narodowy Wielkich Gór Dymnych (Smoky Mountains)- Looking Glass Falls- Park Stanowy Chimney Rock SP- Grandfather Mountain- Big Four Bridge


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5:00 rano. Całodzienny przejazd przez Illinois, Indianę, Kentucky oraz Tennessee. W czasie podróży regularne postoje na krótki odpoczynek i posiłki.

Późnym popołudniem docieramy do Gatlinburga – miasta położonego u stóp Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych, najczęściej odwiedzanego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych.

Wieczorem spacer po mieście. Czas na odpoczynek. Nocleg.

2.dzień

Dzień 2

3.dzień

Zaspokojeni piękną panoramą na Smoky Mountains kierujemy się na południe w stronę Pisgah National Forest.

Zatrzymamy się przy jednym z najbardziej popularnych wodospadów, wysokim na 60 stóp Looking Glass Falls.

Następnie przejazd do parku stanowego Chimney Rock SP. Spokojny spacer w lesie wzdłuż szlaku, który doprowadzi nas do wysokiego na ponad 400 stóp wodospadu Hickory Nut Falls, w pobliżu którego nagrywane były sceny do znanego filmu „Ostatni Mohikanin” (szlak w obie strony ma długość 1,5 mili).

Nocleg w okolicy.

4.dzień

Dzień 3

Zaraz po śniadaniu wracamy do parku stanowego Chimney Rock.

Chimney Rock to liczący sobie ponad 500 milionów lat monolit, od którego pochodzi nazwa parku i jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Północnej Karolinie. Wejdziemy na jego szczyt by podziwiać przepiękną panoramę na wąwóz Hickory Nut oraz Lake Lure.

Do pokonania jest ponad 300 stopni (wspinaczka jest warta wysiłku!) ale jest też możliwość wjazdu na szczyt windą. Na wysokości 2280 stóp nad poziomem morza doświadczenie na szczycie góry zapiera dech w piersiach.

Na mapie naszej podróży znajdzie się też miejsce dla Mount Mitchell. To najwyższy wierzchołek w Appalachach i najwyższy szczyt na wschód od rzeki Mississippi (wys. 6684 stóp n.p.m.), nie możemy go zatem pominąć.

Następnie udajemy się w dalszą drogę przez malownicze krajobrazy Karoliny Północnej. W trakcie przejazdu postoje w punktach widokowych wzdłuż popularnej drogi parkowej Blue Ridge Parkway.

Biegnie ona przez 469 mil (755 km) przez 29 hrabstw Wirginii i Północnej Karoliny łącząc Park Narodowy Shenandoah z Parkiem Narodowym Great Smoky Mountains, wzdłuż grzbietu Blue Ridge, głównego łańcucha górskiego będącego częścią Appalachów.

Późnym popołudniem docieramy do Grandfather Mountain. To ikona w krajobrazie Karoliny Północnej, która oferuje oszałamiające krajobrazy i niezrównaną różnorodność ekologiczną.

Park jest znany z najbardziej surowej pogody i trudnego terenu na południu, ze szlakami, na których wędrowcy wspinają się po klifach i po drabinach. W parku znajduje się Mile High Swinging Bridge i jak nazwa wskazuje, znajduje się on milę nad poziomem morza i oferuje przepiękne (jeśli nie spowite mgłą) widoki na Grandfather Mountain.

Powoli żegnamy krajobraz Wielkich Gór Dymnych i kierujemy się w drogę powrotną. Przejazd na nocleg.

5.dzień

Nie bez żalu udajemy się w drogę powrotną do Chicago. Czeka nas przejazd przez stan Tennessee, Kentucky oraz Indiana. W trakcie przejazdu regularne postoje.

Zatrzymamy się w punkcie widokowym w Louisville (KY) przy Big Four Bridge. To sześcioprzęsłowy, dawny most kolejowy, który przecina rzekę Ohio, łącząc Louisville w stanie Kentucky i Jeffersonville w stanie Indiana.

Ukończony w 1895 r został wycofany z ruchu kolejowego i w 2014 r. przekształcony i dostosowany do ruchu rowerowego i pieszego.

Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).