Kamerun 2024/2025: Afryka w miniaturze

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport komfortowym pojazdem.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Usługi lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Obsługę przewodnika w języku polskim na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie miasta Douala.
 • Bilet wstępu do Muzeum Cywilizacji.
 • Zwiedzanie wodospadów Ekom Nkam.
 • Zwiedzanie miasta Foumban.
 • Zwiedzanie skansenu Batoufam.
 • Zwiedzanie miasta Yaounde.
 • Bilet wstępu do Parku Mefou Primate.
 • Rejs po rzece Nyong.
 • Bilet wstępu do jaskini pigmejów w Akok Bekoé.
 • Wizyta w wiosce Lolodorf.
 • Spływ kajakiem po rzece Lobo.
 • Bilet wstępu do rezerwatu na wyspie Edea.
 • Bilet wstępu do ogrodu botanicznego w Limbe.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Kosztów wizowych.

Kamerun często określany jest jako „miniatura Afryki”. Kraj przyciąga ogromnym zróżnicowaniem dzikiego i dziewiczego krajobrazu. Liczne parki narodowe z wielką różnorodnością zwierząt, jeziorami i imponującymi rzekami, wodospadami i lasami namorzynowymi to tylko niewielka część tego, co Kamerun nam przed sobą otwiera. Przekonaj się o tym wybierając się z nami w podróż.

 

Jaskinie

Kultura i historia

Parki narodowe

Wodospady

Wulkany


Plan podróży

1.dzień

Lot do Kamerunu

Naszą przygodę z Kamerunem zaczynamy od odprawy paszportowo-bagażowej. Kamerun to miejsce, w którym można znaleźć pustynie, lasy deszczowe, a nawe wulkany. To jeden z tych zakątków na ziemi, o którym marzą najbardziej zagorzali podróżnicy.

Kamerun

2.dzień

Douala

Po przylocie do Duala i krótkim odpoczynku w hotelu rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Zaczniemy od jego centrum, by następnie pospacerować nadmorskim bulwarem, który doprowadzi nas do Muzeum Morskiego. Zobaczymy także Katedrę Saint-Pierre-et-Saint-Paul oraz Pałac Królewskich Dzwonów.

3.dzień

Wodospady Ekom Nkam

Po śniadaniu wyruszymy w podróż do wodospadów Ekom Nkam, znajdujących się w samym środku dżungli.

Po dłuższej przerwie przy wodospadach Ekom Nkam udamy się do Dschan. Po drodze będziemy mogli zobaczyć tutejsze plantacje kakao, pieprzu penja, ananasa, papai oraz kawy, jak również podziwiać piękno gór Dschang. W samym Dschan poznamy historię Kamerunu w Muzeum Cywilizacji.

Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

4.dzień

Foumban

Po śniadaniu pojedziemy do Foumban – miasta o ogromnym znaczeniu historycznym. W przeszłości było ono stolicą królestwa zachodniego Kamerunu. Odegrało też znaczącą rolę w krzewieniu kultury po przejęciu islamu pod koniec XIX wieku.

Zobaczymy m.in.  Pałac Sułtana oraz Muzeum Sztuki i Tradycji. Odwiedzimy też pobliski targ, aby zakupić pamiątki i skosztować lokalnej kuchni.

Zakwaterownie w hotelu i nocleg w Bafossam.

5.dzień

Batoufam

Po śniadaniu udamy się do skansenu Batoufam. Zobaczymy Pałac Królewski, w którym znajdują się sklepy artystyczne z najpiękniejszymi dziełami lokalnych rzemieślników.

Po południu przejedziemy do stolicy Kamerunu – Yaounde. Odwiedzimy m.in. Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne, Pałac Prezydencki oraz stary rynek. Będzie okazja na spróbowanie tradycyjnej kameruńskiej kuchni.

Kolacja i nocleg w hotelu w Yaounde.

6.dzień

Akok Bekoe

Po śniadaniu przejdziemy do Parku Mefou Primate, który stanowi schronienie dla zamieszkujących tu goryli. Następnie udamy się do Ebogo. Płynąc wzdłuż dżungli po rzece Nyong, dotrzemy do największego drzewa Kamerunu, które liczy 80 m wysokości. Zobaczymy również jaskinię pigmejów w Akok Bekoé, która skrywa w sobie wiele tajemnic.  Mówi się, że sfotografowanie jaskini bez zgody strażnika powoduje, że staje się ona niewidzialna.

Zakwaterowanie i nocleg w Yaounde.

7.dzień

Wioska Lolodorf

Po śniadaniu udamy się do wioski Lolodorf w celu poznania zwyczajów i kultury zamieszkujących tu Pigmejów. Opowiedzą nam oni o swoich tradycjach i zwyczajach oraz zaprezentują plemienne stroje i tańce. Pospacerujemy po okolicy, by przekonać się na własne oczy co ocznacza życie w harmonii z naturą.

Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Kribi.

8.dzień

Kribi

Po śniadaniu udamy się do Kribi – drugiego co do wielkości portu Kamerunu. Jest to nadmorskie miasteczko z piękną plażą oraz lokalnym targiem.  Znajduje się tu także kilka restauracji serwujących świeże owoce morza i inne lokalne przysmaki. Następnie zobaczymy wodospady Lobe. Jest to niezwykłe miejsce, w którym woda wpada bezpośrednio do oceanu.

Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Kribi. 

9.dzień

Park Edea

Po śniadaniu udamy się na bliskie spotkanie z szympansami na wyspie Edea. Znajdujący się tutaj rezerwat o powierzchni ponad 1050 ha daje schronienie licznym przedstawicielom naczelnych. Większość z nich pochodzi z akcji przeciwdziałania kłusownictwu.

Zakwaterowanie i nocleg w Buea.

10.dzień

Buea, Limbe

Po śniadaniu pojedziemy do Centrum Ochrony Dzikich Zwierząt. To właśnie tutaj chroni się zagrożone wyginięciem gatunki roślin i zwierząt. Po zapoznaniu się z zasadami działania Centrum, udamy się do ogrodu botanicznego w Limbe. Został on założony w 1892 roku i obecnie jest główną atrakcją turystyczną regionu ze względu na swoje położenie pomiędzy oceanem a Górą Kamerun.

Powrót do Duala i transfer na lotnisko.

11.dzień

Wylot z Douala

I tak kończy się nasza przygoda z Kamerunem. Po pożegnaniu się z grupą powrócimy do domów, aby planować kolejne podróże w najdalsze zakątki świata.

Kamerun 2024: Afryka w miniaturze

Zapraszamy na inne wyprawy do Afryki z Rek Travel Adventure: Kenia, Afryka 4 Kraje, Uganda i Rwanda.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).