Jezioro Michigan w Zimowej Szacie

3 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej 
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość zakupu w biurze Rek Travel)

Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 6:00 rano. Przejazd do St. Joseph w stanie Michigan. Tam pierwszy przystanek na poranną kawę i rześki spacer do latarni „morskiej”.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych będzie ona pięknie przystrojona soplami. Kontynuujemy przejazd wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Michigan, podążając malowniczą drogą Scenic Highway, która doprowadzi nas punkt widokowy. Po pokonaniu 120 stopni zostaniemy  nagrodzeni widokiem zapierającym dech w piersiach, znajdziemy się bowiem w najwyższym punkcie hrabstwa Manistee. Z platformy widokowej „Inspiration Point” rozciąga się przepiękna panorama na zimowe jezioro Michigan.

W tych pięknych okolicznościach przyrody urządzimy krótki postój, a po nakarmieniu ciała (szybki lunch) i duszy pięknymi widokami udamy się w dalszą drogę wzdłuż zachodniego wybrzeża jeziora Michigan.
Naszym celem w dzisiejszym dniu są Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia, ale odwiedzenie ich z pominięciem drogi widokowej Pierce Stocking Scenic Drive nie byłoby kompletne. Przejedziemy zatem ponad 7-milową trasą widokową, która leżąc już w obrębie Sleeping Bear Dunes Lakeshore, wije się wśród gęstych lasów i falujących wydm. Krótkie przystanki w punktach widokowych z kulminacyjnym, dłuższym postojem przy platformie widokowej wznoszącej się 450 stóp nad taflą jeziora.

Czas na podziwianie widoków i spacer oraz podziwianie zachodzącego słońca, topiącego się w wodach jeziora Michigan. Przejazd do hotelu na nocleg w okolicy Traverse City. Zakwaterowaniei czas wolny.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd w kierunku Mackinac Bridge, gdzie podziwiać będziemy kunszt inżynierów, którzy skontruowali ten jeden z najpiękniejszych mostów. Swoim pięknem często porównywany jest do Golden Gate Bridge w San Francisco. Wybudowany w 1957 roku, długi na 8 km, jest jednym z najdłuższych mostów wiszących na świecie.
Przejedziemy przez most, by udając się na północ dotrzeć do Tahquamenon Falls. Wodospady te nieprzerwanie przyciągają turystów odwiedzających północne rejony Michigan. Bardziej znany wodospad, Upper Tahquamenon, ma 200 stóp szerokości i prawie 50 stóp spadku. Niższe wodospady znajdują się około 4 mil w dół rzeki i są w rzeczywistości serią pięciu mniejszych wodospadów wokół małej wyspy.

W szczycie wiosennego sezonu, w wodospadzie Upper Tahquamenon przepływa ponad 50 000 galonów wody na sekundę. To sprawia, że jest to drugi najbardziej obszerny wodospad na wschód od rzeki Mississippi w Stanach Zjednoczonych, po wodospadzie Niagara!
Późnym popołudniem dojazd do Munising. Wyjątkowe, naturalne piękno Górnego Półwyspu, zwłaszcza w pobliżu Pictured Rocks National Lakeshore, sprawia, że region ten nie przypomina żadnej innej części Michigan.

Kolorowe i wysokie klify z piaskowca wznoszą się na wysokość od 50 do 200 stóp nad jeziorem Superior, a zimową porą prezentują się wyjątkowo okazale, udekorowane zwisającymi soplami i lodowymi formacjami. Nazwa „Pictured Rocks” pochodzi od pasm mineralnych plam, które zdobią powierzchnię rzeźbionego przez erozję piaskowca, a jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych wzdłuż linii wybrzeża jest Miner’s Castle. Zobaczymy go z platformy widokowej oferującej panoramę na całe Jezioro Superior.

Przejazd na nocleg.

3.dzień

Dzień 3

Kierując się na południe wzdłuż zachodniego wybrzeża Jeziora Michigan dojeżdżamy do Door County. Tam odwiedzimy najpiękniejszy park półwyspu – Cave Point County Park, z poszarpanym, klifowym brzegiem. Po południu dojazd do Milwaukee, największego miasta Wisconsin.

Zatrzymamy się przy Art Museum, położonym nad samym brzegiem Jeziora Michigan. Muzeum mieści liczącą ponad 30 tysięcy kolekcję dzieł sztuki amerykańskiej i europejskiej z XIX i XX wieku, których autorami są m. in. Miro i Kandinsky. Spektakularna architektura budynku oszałamia. To architektoniczna perełka, której nie sposób pominąć, chociażby ze względu na ogromne „skrzydła” o rozpiętości boeinga 747. Dla chętnych wizyta w Museum Harleya Davidsona. Dla pozostałych spacer przy wybrzeżu. Wraz z końcem dnia kończy się nasza wycieczka.

Wracamy do Chicago, a szacowany czas powrotu to późne godziny wieczorne.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).