Jesienna Alaska: zorza polarna i koło podbiegunowe – wyprawa życia

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • opiekę przewodników
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

 

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • biletów wstępu
 • przelotu na trasie Chicago – Anchorage oraz Fairbanks – Chicago

Zapraszamy na niezapomnianą wyprawę do serca jesiennego krajobrazu Alaski, gdzie będziesz miał szansę doświadczyć jednego z najbardziej fascynujących zjawisk na Ziemi – zorzy polarnej.

Podczas tej wyprawy, będziesz miał okazję:

 • Zwiedzić malowniczy Park Narodowy Denali, gdzie złote jesienne liście tworzą kontrast z błękitnymi lodowcami i szczytami gór.
 • Odwiedzić Chena Hot Springs, gdzie będziesz mógł zrelaksować się w gorących źródłach, otoczonych przez dziką przyrodę Alaski.
 • Przejechać przez North Pole, gdzie odwiedzimy dom Świętego Mikołaja i zrobimy pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby doświadczyć magii Alaski i zorzy polarnej. Zarezerwuj swoje miejsce już dzisiaj i dołącz do nas w tej niezapomnianej przygodzie!

Gorące źródła

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Rozpoczęcie przygody: spotkanie i przelot do Anchorage

Nasza fascynująca podróż rozpocznie się od spotkania z grupą na lotnisku. Przeprowadzimy odprawę bagażową, a następnie wyruszymy w przelot do Anchorage, serca Alaski.

Jesienne barwy Alaski: unikalne zjawiska przyrodnicze

Alaska jesienią jest prawdziwym spektaklem kolorów. Złote i czerwone liście tworzą kontrast z błękitnymi lodowcami, rzekami, jeziorami i szczytami gór. Już pod koniec sierpnia mamy szansę na obserwację zjawiska zorzy polarnej. Wszystko to czeka na nas podczas naszej wyprawy.

Zwiedzanie Anchorage: miasto kontrastów

Chociaż Anchorage jest największym miastem Alaski, nie jest jej stolicą. Podczas krótkiego zwiedzania odkryjemy jego unikalny charakter i okoliczne atrakcje.

Przygoda-na-Alasce-rektravel

Podróż na półwysep Kenai: raj dla miłośników przyrody

Następnie udamy się na półwysep Kenai, znany z doskonałych miejsc do połowu ryb, malowniczych górskich krajobrazów, tundry oraz miejsc wypraw na fiordy i lodowce.

Odkrywanie Seward: bramy do parku narodowego Kenai Fjords

Nasz dzień zakończymy dojazdem do urokliwego miasteczka Seward, położonego u stóp parku narodowego Kenai Fjords.

Zakwaterowanie i odpoczynek

Po pełnym wrażeń dniu, zakwaterujemy się w hotelu, gdzie czeka na nas pyszna kolacja. To idealny czas na odpoczynek i nabranie sił na kolejne dni naszej wyprawy.

2.dzień

Poranny spacer do lodowca Exit: bliskie spotkanie z naturą

Rozpoczniemy nasz drugi dzień od wizyty w parku Kenai, gdzie udamy się na krótki szlak pod lodowiec Exit. To jedno z nielicznych miejsc w parku, do którego można dotrzeć samochodem.

Rejs po fiordach: spotkanie z dziką przyrodą

Następnie czeka nas kilkugodzinny rejs statkiem wzdłuż fiordów. Podczas tej niezapomnianej podróży będziemy mieli okazję obserwować wieloryby, lwy morskie, wydry oraz nurkujące ptaki – puffiny. Na trasie zobaczymy również piękne lodowce i majestatyczne fiordy.

Park-Narodowy-Denali-jesien-rektravel

Zwiedzanie Seward i degustacja lokalnej kuchni: smak Alaski

Po rejsie, zwiedzimy urokliwe miasteczko Seward. Będzie to doskonała okazja, aby skosztować świeżego halibuta lub łososia, specjałów lokalnej kuchni.

Podróż malowniczą trasą Seward Highway: kolory jesiennej Alaski

Następnie wyruszymy w drogę powrotną do hotelu jedną z najbardziej malowniczych tras na Alasce – Seward Highway. Jesienią ta droga prezentuje się najpiękniej, z żółto-czerwono-zielonymi drzewami na tle gór i zatoki po obu stronach drogi.

Zakwaterowanie i odpoczynek

Wieczorem dotrzemy do hotelu, gdzie spędzimy kolejną noc, odpoczywając po pełnym wrażeń dniu.

3.dzień

Poranny spacer po lodowcu Matanuska: blisko z naturą

Po śniadaniu wyruszymy w stronę lodowca Matanuska, gdzie pod opieką lokalnego przewodnika udamy się na spacer po lodowcu. Po drodze zatrzymamy się w kilku punktach widokowych, gdzie góry spotykają się z rzeką, a liście w tej okolicy mają intensywnie żółty kolor.

Popołudniowy przejazd przez dolinę Hatcher Pass: na najwyżej położonej drodze publicznej na Alasce

Po południu przejedziemy przez dolinę Hatcher Pass, gdzie znajduje się najwyżej położona droga publiczna na Alasce. Ten region jest jednym z najbardziej malowniczych i popularnych wśród lokalnej ludności, szczególnie latem i jesienią.

Odwiedziny w Talketna: miasteczko z burmistrzem-kotem

Następnie udamy się do miejscowości Talketna, słynnej z serialu “Przystanek Alaska”, gdzie burmistrzem jest kot. To malownicza osada położona nad rzeką z widokiem na szczyty Denali. Po kolacji, przejazd na nocleg.

4.dzień

Poranne zwiedzanie parku narodowego Denali: spotkanie z dziką przyrodą

Rano udamy się w stronę najbardziej popularnego parku narodowego na Alasce – Denali. Jesienią ten park prezentuje się zdecydowanie najpiękniej. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli spotkać niedźwiedzie, łosia czy caribou. Wjedziemy vanem trochę w głąb parku i udamy się na krótki szlak wśród jesiennych scenerii.

Fairbanks-zorza-polarne-rektravel

Popołudniowy przejazd do Fairbanks i polowanie na zorze polarne

Późnym popołudniem, przejedziemy w stronę Fairbanks na nocleg. Tutaj rozpocznie się nasze polowanie na zorze polarne. Fairbanks i jego okolice są jednym z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji zorzy polarnej. Kto raz zobaczył, zapamięta to do końca życia i będzie chciał więcej.

Zakwaterowanie i odpoczynek: Koniec czwartego dnia

Po udanych łowach, udamy się na nocleg na zasłużony odpoczynek.

5.dzień

Poranne zwiedzanie Fairbanks: odkrywanie historii i kultury Alaski

Dzień zaczniemy od zwiedzania miasta Fairbanks. W planie mamy muzeum północy i park pionierów, gdzie odkryjemy historię i kulturę Alaski.

Podróż słynnym Dalton Highway: spotkanie z dziką Alaską

Następnie udamy się na północ słynnym Dalton Highway, łączącym Fairbanks z oceanem Arktycznym. Po drodze zatrzymamy się oczywiście na rzece Yukon, największej rzece na Alasce i trzeciej co do wielkości w Ameryce Północnej. Będziemy mieli okazję podziwiać kolory jesieni w typowej scenerii dzikiej Alaski. To również obszar migracji caribou, które zobaczymy przy odrobinie szczęścia.

Jesienna-Alaska-zorza-polarna-rektravel

Przekroczenie granicy koła podbiegunowego: wyjątkowe doświadczenie

Naszym kolejnym celem jest granica koła podbiegunowego. Zrobimy wspólne zdjęcie przy pamiątkowej tablicy, a potem przejedziemy na nocleg.

Wieczorne obserwacje zorzy polarnej: niezapomniane spektakle natury

Wieczorne obserwacje zorzy polarnej i nocowanie powyżej granicy koła podbiegunowego jesienią, to na pewno wyjątkowe i unikalne przeżycie. Dla chętnych, wypatrywanie zorzy do późnych godzin nocnych.

Zakwaterowanie i odpoczynek

Po intensywnym dniu pełnym niezapomnianych wrażeń, czas na zasłużony odpoczynek.

6.dzień

Poranne zwiedzanie okolicy: odkrywanie dzikiej Alaski

Po śniadaniu krótko zwiedzimy okolicę, a następnie wyruszymy w drogę powrotną na południe. Po drodze zatrzymamy się w najciekawszych punktach widokowych, gdyż będziemy jechać przez malownicze pasmo górskie Brooks Range. Po drodze często można spotkać lokalną zwierzynę, taką jak niedźwiedzie, łosie czy caribou.

Popołudniowy przyjazd do Chena Hot Springs: relaks w gorących źródłach

Po południu dojedziemy do Chena Hot Springs na nocleg. Jednak wcześniej zwiedzimy na miejscu muzeum lodu i skorzystamy z kąpieli w gorących źródłach obok hotelu.

Wieczorne ognisko i polowanie na zorze polarne: niezapomniane chwile

Kolacja, w miarę możliwości wspólne ognisko i wieczorem kolejny dzień polowania na zorze polarne.

Zakwaterowanie i odpoczynek

Pełni wrażeń, późnym wieczorem udamy się na zasłużony odpoczynek.

7.dzień

Poranne kąpiele w Chena Hot Springs: chwila relaksu

Po śniadaniu znajdziemy czas na ostatnie kąpiele w gorących źródłach Chena Hot Springs, po czym udamy się w stronę miejscowości North Pole.

Wizyta u Świętego Mikołaja w North Pole: spotkanie z legendą

W North Pole odwiedzimy jeden z największych na świecie domów Świętego Mikołaja. Zrobimy pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, a następnie przejedziemy do Fairbanks.

Rzeka-Yukon-rektravel

Spacer wzdłuż rzeki Chena i zakupy pamiątek: żegnamy Alaskę

W Fairbanks zrobimy spacer wzdłuż rzeki Chena pośród jesiennych scenerii i znajdziemy czas na zakup pamiątek.

Powrót do domu: koniec naszej wyprawy

Wieczorem udamy się na lotnisko, skąd odlecimy w drogę powrotną do Chicago. To koniec naszej niezapomnianej wyprawy po Alasce.

8.dzień

Powrót do Chicago: zakończenie naszej wyprawy

Przylot do Chicago w godzinach porannych i ostatnie pamiątkowe zdjęcie z pozostałymi uczestnikami tej unikalnej i fascynującej wyprawy. To moment, kiedy żegnamy się z naszą grupą, ale wspomnienia z tej niezwykłej przygody pozostaną z nami na zawsze.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).