Jesień w Tennessee

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • cztery (4) noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej, w tym jeden nocleg w Gaylord Opryland Resort w Nashville
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • kosztu biletów wstępu
 • Hotelowe ogrody na terenie Gaylord Opryland Resort
 • Wodospad Falls Creek Falls
 • Miasto Chattanooga – “The Scenic City”
 • Lookout Mountain Incline – najbardziej stroma kolejka pasażerska na świecie
 • Ruby Falls – podświetlany wodospad ukryty we wnętrzu góry
 • Miasto Gatlinburg – brama do Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych
 • SkyBridge – najdłuższy na świecie wiszący most dla pieszych
 • Ole Smoky Moonshine – destylarnia whisky z degustacją
 • Miasteczko Pigeon Forge – rodzinne miasto z całą gamą atrakcji
 • Parrot Mountain and Gardens – inspirowane Biblią ogrody i rezerwat egzotycznych ptaków
 • Titanic Museum – jedyne w swoim rodzaju muzeum z oryginalnymi artefaktami upamiętniające dziewiczy rejs Titanica

Jaskinie

Kultura i historia

muzea

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

To jeden z nielicznych wyjazdów, podczas którego pobyt w hotelu jest postrzegany jako atrakcja wycieczki : ) Mowa o przepięknym Gaylord Opryland Resort w mieście Nashville, w którym spędzimy pierwszą noc.

Nasz wyjazd rozpoczniemy zbiórką w godzinach porannych przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejedziemy przez stany Indiana i Kentucky, zatrzymując się na krótkie przystanki po drodze. Druga połowa października to najlepszy okres na podziwianie jesiennych krajobrazów.

Po dojeździe do hotelu czas wolny na odpoczynek po podróży lub/i zgłębianie hotelowych atrakcji. Do dyspozycji gości hotelowych jest szeroki wybór wielokrotnie nagradzanych restauracji i barów, światowej klasy spa oraz najnowocześniejsze centrum fitness.

Do naszej dyspozycji będą m.in. kryte ogrody w atrium, do których wybierzemy się na relaksujący spacer. Chętni będą mogli wybrać się na przejażdżkę gondolą lub odpocząć przy fontannie, obserwując pokaz światła i dźwięku.

Nocleg w Gaylord Opryland Resort.

2.dzień

Wodospady na trasie wycieczki to zawsze spora atrakcja, zwłaszcza jeśli przez ich próg przetaczają sie tysiące litrów wody. Wobec powyższego, po śniadaniu przejedziemy do parku stanowego, który skrywa przepiękny wodospad – Fall Creek Falls. Dlaczego wybraliśmy właśnie ten? Wodospadów w Tennsessee jest naprawdę wiele ale ten jest naprawdę wyjątkowy. Jego prawie 80-metrowy spadek wody jest najwyższym tego typu na wschód od rzeki Mississippi.

Następnie przejedziemy do miasteczka Chattanooga, malowniczo położonego nad rzeką Tennessee, u podnóża Appalachów. Kolejka wąskotorowa Lookout Mountain Incline Railway wspina się po stromej górze Lookout Mountain, a następnie dociera do wodospadu Ruby Falls i Rock City, gdzie można podziwiać rozległe widoki, ciekawe formacje z piaskowca i ogrody. Doświadczymy tego osobiście, wjeżdzając kolejką po stromym zboczu o nachyleniu 72 stopni aby przy sprzyjającej pogodzie podziwiać piękną panoramę na miasto i rzekę Tennessee. Jest to bodaj najbardziej stroma kolejka przewożąca turystów na świecie.

Wieczorem, przed zachodem słońca spacer po Walnut Bridge. Wzniesiony w 1891 roku most jest jednym z najdłuższych mostów dla pieszych na świecie.

3.dzień

W tym dniu zobaczymy słynny Ruby Falls – wodospad o wysokości 44 m, który znajduje się w dużym, pionowym szybie na końcu głównego korytarza jaskini. Dostaniemy się do niej zjeżdżając windą a następnie udając na spacer wśród pięknych stalaktytów i stalagmitów. Szlak doprowadzi nas do do podświetlanego wodospadu, którego strumień, zasilany zarówno przez wodę deszczową, jak i naturalne źródła, zbiera się w sadzawce w dnie jaskini, a następnie płynie przez górę, aż w końcu dołącza do rzeki Tennessee u podnóża góry Lookout.

Po południu przejedziemy do miasteczka Gatlinburg, które słusznie i dumnie dzierży miano bazy wypadowej do najczęściej odwiedzanego w Stanach Zjednoczonych parku narodowego. Mowa oczywiście o Great Smoky Mountains NP czyli Parku Narodowym Wielkich Gór Dymnych, u podnóża których Gatlinburg funcjonuje jako amerykańskie Zakopane. Ten park o wyjątkowej urodzie przyciąga dwa razy więcej turystów niż jego rywal – Wielki Kanion Rzeki Kolorado. Po drodze zatrzymamy się w punktach widokowych, których w okolicy nie brakuje.

Czas wolny w miasteczku pozwoli nam poznać jego uroki i liczne atrakcje. Jedną z nich jest niezaprzeczalnie SkyBridge czyli najdłuższy na świecie wiszący most dla pieszych. Dla chętnych wjazd kolejką i spacer po moście zawieszonym wysoko nad ziemią.

Wieczorem przejazd na nocleg do sąsiedniego Pigeon Forge.

4.dzień

Dzień rozpoczniemy od śniadania w Starym Młynie. The Old Mill nie tylko z nazwy jest starą, historyczną atrakcją w Pigeon Forge; to wyjątkowa miejscówka, która oferuje  przepyszne jedzenie. Pierwszym miejscem, które odwiedzimy w tym dniu będzie Titanic Museum. Pomimo tego, że połączenie górzystego Tennessee z RMS Titanic wydawać się może mocno zaskakujące, odwiedzimy zbudowane w kształcie statku muzeum, które zawiera bogatą kolekcję artefaktów w unikalnych galeriach zaprojektowanych tak, że sprawiają iluzję, że jesteśmy na pokładzie liniowca.

Następnie przejedziemy do Parrot Mountain and Gardens. Ten piękny park, niczym duchowa oaza, zachwyca setkami pięknych tropikalnych ptaków, kwiatów, roślin i drzew. Spacerując ogrodowymi ścieżkami zobaczymy różne tropikalne ptaki siedzące wolno na gałęziach. Królują wśród nich wielobarwne papugi. Będziemy mogli karmić je nektarem i nasionami z ręki, zrobić sobie dziesiątki zdjęć lub po prostu podziwiać. Możliwość przebywania w tak bliskiej odległości, karmienia i obserwowania z bliska egzotycznych gatunków jest niezapomnianym doświadczeniem.

Po południu przejazd do Knoxville. To ostatnie miasto w Tennessee, któremu poświęcimy przysłowiową chwilę, zanim przekroczymy granicę z Kentucky. Odwiedzimy World’s Fair Park,  który znajduje się na dawnych terenach targowych Wystawy Światowej, która miała miejsce w Knoxville w 1982 r. Dzisiaj w parku, obok budynku amfiteatru króluje wysoka na ponad 80 m wieża Sunsphere, zwieńczona 75-metrową złota szklaną kulą, która służyła jako symbol wspomnianej wystawy.

5.dzień

Ostatni dzień naszej wycieczki to przejazd przez Kentucky i Indianę. Podczas drogi powrotnej regularne postoje na kawę, posiłek czy rozprostowanie nóg. Krótki postój w okolicy Indianapolis. Do Chicago planujemy powrócić w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).