Indiana, most

Indiana jesienią

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Indiana jesienią


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o godzinie 5:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 6064). Przejazd przez Illinois i Indianę do parku stanowego Turkey Run położonego w środkowo-zachodniej części Indiany.

Trudno sobie wyobrazić ciekawsze miejsce na jesienny wypad za miasto. Głębokie wąwozy i kaniony, porośnięte mchami i paprociami piaskowce i powalone konary drzew w pięknej, jesiennej szacie zachęcają do pieszych wędrówek licznymi parkowymi szlakami. W parku znajdziemy szlaki o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wiele z nich prowadzi korytami rzek.

Historia parku sięga 1916 roku, a jedna z wersji tłumaczy nazwę parku tym, że dzikie indyki szukając schronienia przed zimnem upodobały sobie dno kanionów i wąwozów ze względu na panującą tam wyższą temperaturę. Bramą do parku jest wiszący most rozpięty nad Sugar Creek.

Korzystając z uroków jesieni wybierzemy się spacer po wybranych szlakach wzdłuż stromych ścian kanionów.

Następnie krótki przejazd do Bridgeton. Tam zobaczymy Bridgeton Bridge, kryty most nad niewielkim wodospadem, który jest najbardziej znanym krytym mostem w Indianie. Zniszczony przez pożar w 2005 roku został odbudowany w 2006. Kryty most ma 267 stóp (ponad 81 m) długości i został zamknięty dla ruchu w 1968 roku.

Zobaczymy też historyczny młyn, który został założony w 1823 roku i przebudowany w 1870 roku. Młyn jest własnością rodziny i jest zarządzany od ponad 180 lat, chociaż nie przez tą samą rodzinę. Ciekawostką jest fakt, że do mielenia pszenicy i kukurydzy na mąkę nadal wykorzystywane są ponad dwustuletnie kamienie.

Kryte drewniane mosty, tak charakterystyczne dla Indiany, otoczone barwnie przystrojonymi drzewami, wyglądają niezwykle malowniczo o tej porze roku. W drodze powrotnej do Chicago krótki postój w Old Jail Inn & Drunk Tank Winery na degustację. Przyjazd do Chicago w godzinach wieczornych (około 7:00-8:00pm).

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).