14 dni

Grenlandia – wyprawa za koło podbiegunowe

$2495
08-12-2023 07-25-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

KOPENHAGA – KANGERLUSSUAQ – GRENLANDIA – AASIVISSUIT – NIPISAT – TREKKING

 

Kemping

Kultura i historia

Trekking/hiking


Plan podróży

1. dzień

CHICAGO

Spotkanie grupy przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot z Chicago.

2. dzień

KOPENHAGA

Przylot do Kopenhagi, przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Spacer po stolicy Danii.

3. dzień

KANGERLUSSUAQ

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Kopenhadze i wylot do Kangerlussuaq na Grenlandii. Grenlandia to autonomiczne terytorium zależne od Danii, jak i również nazwa wyspy geograficznie leżącej w Ameryce Północnej. Jest to największa wyspa na świecie, niebędąca kontynentem, zamieszkała w dużej części przez Inuitow. Az 81% zajmuje lądolód grenlandzki. Na tym pięknym obszarze spędzimy kolejne 9 dni, przemierzając dzikie tereny i doświadczając dziewicze krajobrazy.  Na miejscu transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu spotkanie informacyjne z naszym arktycznym przewodnikiem i przygotowanie do trekkingu.  Nocleg w Kangerlussuaq.

4. dzień

TREKKING GRENLANDIA D1

Początek naszej grenlandzkiej przygody! Poranny wyjazd na wschód w kierunku lodowca, gdzie zaczyna się nasz spektakularny 9-dniowy trekking. Czeka nas prawdziwa wędrówka w dziczy, gdzie będziemy spać tylko w namiotach, a w plecakach zabierzemy wszystko, czego potrzebujemy na całą wyprawę. Dziennie przemierzymy dystans ok 10-13 kilometrów. Zbliżymy się do lodowca oraz spotkamy się twarzą w twarz z dziką przyrodą Grenlandii.  Niemal przez cały czas będziemy wędrować po terenie Aasivissuit-Nipisat, będącego na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie kolejnych dni będziemy mieli wyjątkową okazję doświadczyć nie tylko nietkniętej przyrody Grenlandii, ale także starożytnego dziedzictwa kulturowego UNESCO Eskimosów. W ciągu dnia przerwa na lunch, a wieczorem kolacja. Przygotowanie obozu i nocleg pod namiotem.

5. dzień

TREKKING GRENLANDIA D2

Po śniadaniu i zebraniu obozu, ruszamy w dalszą drogę na północ ze spektakularnymi widokami na grenlandzką czapę lodową. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy mieli okazję zobaczyć renifery, woły piżmowe, zające polarne, lisy polarne i wiele gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. W połowie dnia przerwa na lunch, po południu przygotowanie obozu i kolacja. Nocleg pod namiotem.

6. dzień

TREKKING GRENLANDIA D3

Po śniadaniu i spakowaniu obozu, ruszamy w dalszą drogę. Dziś skręcimy na zachód i przez kolejne 4 dni będziemy wędrować przez dziewiczą dziką przyrodę, aż dotrzemy do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Aassivisuit – Nipisat, znajdującego się na północ od koła podbiegunowego. Obszar ten należy do terenów łowieckich Inuitów od tysięcy lat, a także zawiera pozostałości 4200-letniej historii ludzkości i tradycji. Jest to krajobraz kulturowy, który świadczy o polowaniach na zwierzęta lądowe i morskie, sezonowych migracji oraz o bogatym i dobrze zachowanym materialnym i niematerialnym dziedzictwie kulturowym związanym z klimatem. W trakcie dnia przerwa na lunch i kolacja w obozie. Nocleg pod namiotem.

7. dzień

TREKKING GRENLANDIA D4

Po śniadaniu dalsza część wędrówki. Będziemy zagłębiać się w kulturowej i historycznej części Grenlandii, mijając stanowiska archeologiczne wskazujące na sposoby przetrwania w tym jakże surowym i trudnym klimacie, liczące tysiące lat. W trakcie dnia odpoczynek na lunch i późnym popołudniem dotarcie do miejsca, gdzie rozbijemy namioty. Po kolacji odpoczynek.

8. dzień

TREKKING GRENLANDIA D5

Kolejny dzień przygody przed nami. Jesteśmy już za półmetkiem trekkingowej wyprawy i z tej tez okazji czekać nas będzie dziś odpoczynek z możliwością wędkowania, wycieczek pieszych, ale bez bagaży na plecach. Podziwiać będziemy unikalne dziedzictwo kulturowe, niesamowite krajobrazy dzikiej Grenlandii, a przede wszystkim będziemy mieć czas na relaks i cieszenie się życiem wśród dziewiczej przyrody. W ciągu dnia lunch oraz kolacja i odpoczynek. Nocleg w namiotach.

9. dzień

TREKKING GRENLANDIA D6

Dalsza wędrówka przez skalisty i górzysty  teren Grenlandii. Dziś dotrzemy do starożytnego terenu polowań na renifery Aasivissuit, który zawiera starożytne ruiny Inuitow i systemy łowieckie do łapania reniferów. W trakcie dnia przerwa na lunch i kolacja po dotarciu na miejsce, gdzie rozbijemy namioty.

10. dzień

TREKKING GRENLANDIA D7

Po śniadaniu dalsza część wędrówki. Powoli zaczynamy drogę powrotną w kierunku Kangerlussuaq. Przerwa na lunch i odpoczynek. Około godziny 16:00 dotarcie do miejsca, gdzie rozbijemy obóz. Po kolacji odpoczynek.

11. dzień

TREKKING GRENLANDIA D8

Pobudka i droga powrotna do miasteczka, skąd zaczynaliśmy szlak. Kolejna okazja na podziwianie niezwykłej fauny Grenlandii. W trakcie dnia lunch oraz kolacja. Nocleg pod namiotami.

12. dzień

TREKKING GRENLANDIA D9 - KANGERLUSSUAQ

Po śniadaniu po raz ostatni spakujemy nasz kempingowy sprzęt i ruszymy w dalsza drogę do miasteczka. Wciąż obcując z przyrodą zjemy lunch, a po południu czeka nas planowany powrót do Kangerlussuaq. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

13. dzień

KOPENHAGA

Dziś żegnamy się z imponującą Grenlandią, czeka nas powrót do cywilizacji. Przejazd na lotnisko i przelot do Kopenhagi, skąd ruszymy w droga powrotna do Chicago.

14. dzień

CHICAGO

Powrót do Chicago i pożegnanie na lotnisku.

Interesują Cię inne wyprawy?:

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach przed i po trekkingu (Kopenhaga oraz Kangerlussuaq)
 • Pokoje dwuosobowe
 • Noclegi w namiotach w trakcie wędrówki
 • Transfery z i na lotnisko
 • Koszt trekkingu
 • Posiłki w trakcie trwania trekkingu (od lunchu w dniu 1 do lunchu w  dniu 9)
 • Sprzęt ekspedycyjny: namioty, kuchenki, gaz, naczynia kuchenne
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę wykwalifikowanego przewodnika arktycznego

Cena nie zawiera

 • Lotów międzynarodowych (Chicago – Kopenhaga – Chicago / Kopenhaga – Kangerlussuaq – Kopenhaga)
 • Kosztu wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Prywatnego sprzętu (śpiwór, karimata, plecak – ok. 80 l, kijki trekkingowe)
 • Ubezpieczenia podróżnego (musi obejmować Search and Rescue)
 • Dodatkowych wydatków związanych z nieprzewidzianymi zmianami w programie (na przykład opóźnienie lotu)
 • Napiwków (dla przewodników lokalnych, kierowców, obsługi hotelowej, bagażowych, itp.) – łączny koszt: $100 od os.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).