Święto Dziękczynienia

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej z kasynem
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu
 • wyżywienia
 • Casey – „Small Town with Big things”
 • St Louis: bazylika katedralna i Gateway Arch – Brama na Zachód
 • Kolacja dziękczynna w historycznym hotelu z XIX wieku
 • Muzeum Sztuki w St Louis
 • Way of Lights – Droga Świateł przy sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Święto Dziękczynienia – jedno z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych świąt w Stanach Zjednoczonych. Wiele osób podróżuje w tym czasie do swoich rodzin by wspólnie świętować przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami.

My również wybierzemy się w podróż a naszym docelowym miejscem będzie St. Louis. Tam właśnie znajduje się Saint Louis Union Station Hotel – wyjątkowy, zabytkowy budynek, należący do 50 historycznych hoteli w USA, a jego piękne wnętrza doskonale się wpisują w charakter tego dnia.

Wspólnie zasiądziemy do dziękczynnej kolacji a podczas dwudniowego wyjazdu odwiedzimy też kilka ciekawych miejsc, o których informację znajdziecie w programie poniżej.

Naszą dwudniową wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Po szybkiej kawie ruszamy w drogę. Przed nami przejazd do St Louis w stanie Missouri.

W trakcie przejazdu postój w miasteczku, które jest szczęśliwym posiadaczem rekordów Guinnessa w kategorii dużego rozmiaru przedmiotów przedstawionych w postaci rzeźb plenerowych, w tym między innymi fotela bujanego, widelca, holenderskich drewnianych butów, skrzynki pocztowej, ołówka czy klatki dla ptaków. Przyjrzymy się tym ogromnym przedmiotom i z pewnością zrobimy wiele zabawnych zdjęć. Po dotarciu do St Louis, zakwaterowanie w hotelu.

Na kolację z okazji przypadającego w tym dniu Święta Dziękczynienia wybierzemy się do pięknego, historycznego hotelu w zamkowym stylu z 1894 roku, będącego narodowym zabytkiem USA. Po kolacji zwiedzanie hotelu.

Wieczorem przejazd na punkt widokowy z panoramą na  pięknie podświetlony łuk będący ikoną miasta. Nocleg w hotelu będącym jednocześnie kasynem będzie okazją do spróbowania szczęścia.

2.dzień

Po śniadaniu udamy się pod Gateway Arch, najbardziej znaną budowlę w St Louis. Dla chętnych wjazd na górę łuku i zwiedzanie Muzeum Ekspansji na Zachód. Następnie przejazd do bazyliki katedralnej, która słynie z pięknej złotej mozaiki, dekorującej ściany i sklepienie świątyni.

Następnie odwiedzimy Muzeum Sztuki w Saint Louis, które posiada światowej sławy kolekcję ponad 30 tysięcy obiektów obejmujących 5000 lat historii. Wystarczy wymienić kolekcję sztuki współczesnej, która obejmuje dzieła takich europejskich mistrzów jak Matisse, Gauguin, Monet, Picasso i Van Gogh.

W muzeum znajdują się też egipskie mumie i ręcznie tkane dywany tureckie, które należą do najwspanialszych na świecie.

Po tej uczcie dla duszy czeka nas uczta dla ciała. Odwiedzimy Małą Italię, dzielnicę z włoskimi restauracjami i kawiarniami, gdzie zostaniemy na obiad.

Po południu przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, które od 1970 roku jest pięknie oświetlone Drogą Świateł (Way of Lights), pokazem bożonarodzeniowym nawiązującym do narodzin Chrystusa, jedynego światła świata.

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago, do którego planujemy dotrzeć w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).