Springfield

GOLDEN AGE TRAVEL – Springfield

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • wyżywienia
  • stanowy kapitol
  • Dom Abrahama Lincolna
  • Muzeum Lincolna i Biblioteka Narodowa
  • Mauzoleum Lincolna
  • miejsca związane z legendarną Route 66

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Naszą jednodniową wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634), sprzed którego wyruszymy we wczesnych godzinach porannych.

Kierując się na południe docieramy do Springfield – stolicy stanu Illinois, gdzie zobaczymy budynek Kapitolu oraz kilka miejsc związanych z jednym z najbardziej popularnych prezydentów, Abrahamem Lincolnem.

Lincoln to bardzo ciekawa postać, przykład człowieka z nizin społecznych, który mimo braku jakiegokolwiek wykształcenia osiągnął najwyższą pozycję w państwie. Jak to zrobił?

W trakcie naszej wycieczki odwiedzimy dom, w którym mieszkał przez 17 lat zanim po wygranych wyborach przeprowadził się do Białego Domu. Pospacerujemy po historycznej uliczce i zatrzymamy się na cmentarzu, gdzie znajduje się mauzoleum z sarkofagiem, w którym znajduje się trumna Prezydenta.

Odwiedzimy też Muzeum Abrahama Lincolna, gdzie obejrzymy wspaniale zorganizowaną wystawę obrazującą historię jego życia, od czasów gdy był małym chłopcem aż do jego śmierci. Jest to też miejsce, które w świetny sposób obrazuje historię Stanów Zjednoczonych i trudny okres Wojny Secesyjnej, w którym Lincolnowi przyszło sprawować władzę.

Muzeum jest bardzo pouczające i niezwykle ciekawie zorganizowane. Poza wystawą, wyświetlane są filmy w technologii 4D, np „Duchy w Muzeum” z niesamowitymi efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Są też figury woskowe, stroje z epoki, interaktywne ekrany, prezentacje multimedialne i teatr.

W sąsiadującej z Muzeum Bibliotece poza bogatymi zbiorami, znajduje się obraz Prezydenta Lecha Wałęsy, który zajmuje zacne miejsce obok innych znanych postaci. Wszystkie te miejsca to świetna, pouczająca lekcja historii.

Zatrzymamy się też przy budynku starego i obecnego stanowego Kapitolu. Oglądniemy budynek z zewnątrz i zwiedzimy piękne wnętrza budynku, który jest siedzibą organów ustawodawczych i wykonawczych rządu amerykańskiego w stanie Illinois. Obecny budynek jest szóstym budynkiem, który służy jako siedziba kapitolu od czasu przyjęcia Illinois do Stanów Zjednoczonych w 1818 roku.

Późnym popołudniem przejazd w drogę powrotną do Chicago. Po drodze zatrzymamy się w miejscach związanych z legendarną Route 66, “matką” wszystkich dróg. Ta zabytkowa droga, która rozpoczynała się w Chicago, a kończyła w Santa Monica w Kalifornii jest wpisana do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych.

Planowany powrót w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).