GOLDEN AGE TRAVEL -kulig

GOLDEN AGE TRAVEL – “Hey, kulig rwie!”

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • wyżywienia

GOLDEN AGE TRAVEL – “Hey, kulig rwie!”

  • Finał stanowego konkursu rzeźbienia w śniegu
  • Tradycyjny kulig w zimowej scenerii Wisconsin
  • Ognisku z pieczeniem kiełbasek
  • Wspólne biesiadowanie i gorąca atmosfera w zimowy dzień

Rozrywka

Seniorzy


Plan podróży

1.dzień

Naszą wycieczkę rozpoczynamy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Kierując się na północny wschód przejedziemy przez Illinois.

Naszym pierwszym postojem będzie miejsce, gdzie odbywa się 37 doroczny konkurs rzeźbienia w śniegu w Illinois. Obejrzymy ogromne dzieła sztuki śnieżnej, będące efektem połączenia pracy i talentu zespołów z całego stanu, rywalizujących o prawo do reprezentowania stanu Illinois w amerykańskich zawodach National Snow Sculpting Competition w 2024 roku.

Następnie przekraczając granicę z Wisconsin udamy się na tradycyjny kulig śnieżny z konnym zaprzęgiem. Kulig to wspaniała atrakcja wpisana w polska tradycję. Rozsiądziemy się wygodnie w wymoszczonych słomą wozach i z tej perspektywy będziemy podziwiać zimowe drzewa.

Przejeżdżając leśnym traktem zostawimy daleko za sobą zgiełk i hałas i wsłuchamy się w ciszę albo wprost przeciwnie, ze śpiewem na ustach zagłębimy się w leśny plener.

*Kulig odbędzie się niezależnie od tego, czy dopisze śnieżna aura czy nie (w przypadku braku śniegu zapewniamy przejażdżkę wozem konnym).

Po kuligu przejazd na ognisko i pieczenie kiełbasek. Atmosfera palącego się ognia, zapach dymu, żar i zapach pieczonych kiełbasek nadaje wyjątkowy klimat każdemu spotkaniu. Nie inaczej planujemy tym razem: klimat palącego się ogniska, pieczenie kiełbasy na ogniu, gorące napoje, zapach dymu.

Późnym popołudniem wyjedziemy w drogę powrotną do Chicago. Planowany powrót w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).