Galena – miasto generałów, srebra i wina

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Biletów wstępu
  • sanktuarium w Dickeyville
  • Dubuque nad rzeką Mississippi
  • Galena – Miasto Generałów
  • Main Street – “The Best Main Street in Midwest”

Kultura i historia

Rozrywka

Winiarnie


Plan podróży

1.dzień

Wycieczkę do Galeny rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych.

Kierując się na północny wschód miniemy Rockford i dojedziemy do małego miasteczko Dickeyville. Znajduje się tam sanktuarium, którego niezwykłe ogrodzenie przyciąga wielu turystów. Podziwiają oni arkady, alkowy i kapliczki, oryginalnie ozdobione muszlami, kamieniami, kolorowymi szkiełkami, a nawet płytkami ceramicznymi, przywiezionymi z podróży przez parafian kościoła.

Następnie przejedziemy do położonego nad rzeką Mississippi miasta Dubuque. Znajduje się ono po drugiej stronie rzeki, a więc na terytorium stanu Iowa. Do Iowa dostaniemy się jednym z licznych mostów. Wjedziemy na punkt widokowy wąskotorową kolejką, która uważana jest za najkrótszą i najbardziej stromą linię kolejową na świecie. Ma niecałe 100 m długości i wjeżdża pod kątem 41 stopni. Na szczycie znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się panorama na śródmieście Dubuque, i skąd przy dobrej widoczności roztacza się piękny widok na stany Ilowa, Illinois i Wisconsin.

Od Dubuque do Galeny dzieli nas już niewielki dystans. Galena to miasteczko znane z XIX-wiecznych budynków, dzięki czemu część miasta została wpisana do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych jako Galena Historic District. Niegdyś Galena była bogatym miasteczkiem górniczym, miasto jednak z czasem opustoszało i stało się wręcz miastem duchów. Przywrócone do czasów świetności odżyło i mimo, że nie przyciąga już odwiedzających przemysłem górniczym i bogatymi złożami srebra, to dzięki malowniczemu położeniu, stromym wzgórzom i historycznym budynkom jest popularne wśród turystów. Wybierzemy się na spacer główną ulicą miasta i dowiemy się skąd pochodzi nazwa i dlaczego Galena nazywana jest Miastem Generałów. Poznamy miasto, które słynie z „The Best Main Street in Midwest” i przekonamy się, że sporo racji jest w nazywaniu Galeny miastem, o którym czas zapomniał.

Planowany czas przyjazdu do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).