Festiwal Trzech Rzek w Fort Wayne, Indiana

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

FORT WAYNE– WYSTAWA ART IN THE PARK – REJS PO 3 RZEKACH-MAUMEE-ST.JOSEPH-ST.MARIE-UNIWERSYTET NOTRE DAME -SOUTH BEND


Plan podróży

1.dzień

Wyjeżdżamy rano spod Biura Rek Travel i udajemy się prosto do Fort Wayne w Stanie Indiana.

Fort Wayne został zbudowany w 1794 roku na miejscu dawnego francuskiego Fortu Miami (zbudowanego w 1706 r.). Jego głównym zadaniem była obrona osadników przed atakami Indian. Po ich wysiedleniu fort w 1818 roku został opuszczony.

Naszym celem będzie Three Rivers Festival, który ma na celu celebrację wielokulturowości tego regionu. Na miejscu zwiedzimy Replikę starego Fortu. Będziemy tam mogli zobaczyć jak wyglądało życie w Forcie, gdzie wolontariusze poprzebierani w stroje żołnierzy, rzemieślników i mieszczan z tamtej epoki, oddają się swoim codziennym zajęciom.

Zobaczymy też coroczną paradę, podczas której lansować się będą miejscowe Orkiestry, Kluby i Biznesy. Jest to jedna z głównych atrakcji festiwalu.

Jak zawsze na takich imprezach nie zabraknie dobrego jedzenia. Oprócz nieco bardziej wyszukanych potraw serwowanych w Food Emporium, bedziecie mogli też sprobować smakołyków w Junk Food Alley.

Tego dnia odwiedzimy również wystawę pod nazwą Art In The Park, a wieczorem udamy się na koncert muzyki granej na żywo.

Nocleg w Fort Wayne.

2.dzień

Po śniadaniu zrobimy sobie spacer w jednym z parków miejskich, a potem przepłyniemy się łodzią po łączących się w tym mieście trzech rzekach: Maumee, St. Joseph i St. Marie.

Po lunchu udamy się w drogę powrotną, ale będzie nas czekać jeszcze ostatnia atrakcja naszej wycieczki. Po drodze odwiedzimy Uniwersytet Notre Dame w South Bend, gdzie przespacerujemy się wśród przepięknej architektury uniwersyteckich budynków i odwiedzimy tamtejszą katedrę.

Po rozprostowaniu kości i sfotografowaniu interesujących nas obiektów udamy się w drogę do Chicago.

 

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).