Dzień św. Patryka w Chicago- zielone święto na irlandzką nutę

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej jak napoje lub zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 8:30 rano. Przejazd do downtown Chicago. Po drodze zatrzymamy się by poznać historię największego, narodowego i religijnego, święta w Irlandii i zrozumieć dlaczego Chicago tak hucznie celebruje Dzień Św Patryka – patrona Szmaragdowej Wyspy. Dowiemy się w jaki sposób Chicago związane jest z Irlandią a często są to miejsca lub osoby, których o to byśmy nawet nie podejrzewali.
Wyposażeni w tą wiedzę jeszcze przed południem stawimy się na miejscu by wziąć udział w dorocznej paradzie, która przejdzie ulicami miasta. W paradzie biora udział irlandzkie grupy folklorystyczne, kobziarze, orkiestry marszowe oraz organizacje i stowarzyszenia kulturalne. Towarzyszy jej rozentuzjazmowany tłum przebrany w zielone, a jakże, stroje oraz wszelkiej maści akcesoria nawiązujące do kultury irlandzkiej.
Przyjrzymy się też jak znana nam rzeka Chicago zmienia barwę dzięki organicznemu barwnikowi, którego skład ponoć do dzisiaj pozostaje tajemnicą. Jaskrawozielony kolor utrzymuje się w wodzie do kilku godzin, będzie więc czas na sesję zdjęciową, dlatego koniecznie zainwestujcie w zielone gadżety!
Po południu odwiedzimy irlandzkie bary i tawerny by bardziej dosłownie poznać jak smakuje Irlandia. Sprawdzimy jak smakuje zielone piwo, czarny stout i prawdziwa irlandzka whisky. Jeśli chcecie świętować jak Irlandczyk na wyspach – stout będzie strzałem w dziesiątkę, ale niezależnie od tego, co wybierzecie, liczymy na dobrą zabawę.
Powrót planowany jest we wczesnych godzinach wieczornych, ale kto to wie… : )

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).