dutch days, flowers

Dutch Days

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej jak napoje lub zwyczajowe napiwki itp.
  • Biletów wstępu

FULTON – RZEKA MISSISSIPPI – HISTORYCZNY SKANSEN WIERENGA HERITAGE CANYON  – TRADYCYJNE SZOROWANIE ULICY – HOLENDERSKIE TAŃCE – UDZIAŁ W PARADZIE – WIATRAK “DE IMMIGRANT”. THE DUTCH DAYS!


Plan podróży

1.dzień

Tulips and Such, and a Touch of Dutch – ten dzień przybliży nam Holandię, ojczyznę tulipanów i kraj drewnianych chodaków.

Wyjedziemy sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 7 rano. Kierując się na zachód docieramy do niewielkiego miasteczka Fulton, malowniczo położonego na samym brzegu królowej amerykańskich rzek – Mississippi River, na której w tym miejscu przebiega granica między stanami Illinois i Iowa.

Co roku, w pierwszy majowy weekend, miasteczko zmienia swoje oblicze goszcząc wielu turystów, którzy przyjeżdżają do Fulton by wziąć udział w dorocznej paradzie. Pierwszy majowy weekend, obchodzony jako „The Dutch Days” uświetnia holenderskie korzenie mieszkańców.

Poza paradą, która bezapelacyjnie jest głównym punktem programu obchodów, holenderskim akcentem przyciągającym turystów jest holenderski wiatrak, oraz historyczny skansen Wierenga Heritage Canyon.

Wiatrak powstał na zamówienie w Holandii, tam został skonstruowany, a następnie rozebrany i przesłany w częściach do Fulton, gdzie go ponownie złożono przy użyciu 30 ton drewna. Zobaczymy wnętrze tej starej, drewnianej budowli, która rozpościera skrzydła nad samą rzeką a następnie przejedziemy do położonego nieopodal historycznego skansenu.

Wierenga Heritage Canyon powstał na miejscu starego kamieniołomu. Stylowe budynki, kościół i kryty most przypominają środkowy zachód XIX wieku i są ciekawą miejscówką na zdjęcia.

Po południu udział w paradzie. Przyjrzymy się kolorowym strojom, dekoracjom i tradycyjnemu szorowaniu ulicy, a chętni będą mogli spróbować swoich sił w holenderskim tańcu. Będzie też czas wolny na podziwianie rękodzieła i oryginalnych pamiątek.

Powrót do Chicago planowany jest we wczesnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).