Door County zimą

Door County Zimą – Fire & Ice Festival

2 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Nocleg w hotelu w pokojach dwuosobowych
  • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
  • Przejazd autokarem lub minibusem na całej trasie

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
  • Biletów wstępu
  • Ubezpieczenia turystycznego

Door County Zimą – Fire & Ice Festival- doroczny festiwal rzeźbienia w lodzie, podczas którego bloki lodu i śniegu w rękach artystów rzeźbiarzy zostają zamieniane w prawdziwe dzieła sztuki


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 7 rano.

Przejazd do Sturgeon Bay w sąsiadującym stanie Wisconsin, gdzie odbywa się Fire & Ice Festival. Po drodze krótki postój w Milwaukee przed budynkiem Milwaukee Art Museum, położonym nad samym brzegiem Jeziora Michigan.

Muzeum mieści liczącą ponad 30 tysięcy kolekcję dzieł sztuki amerykańskiej i europejskiej z XIX i XX wieku, których autorami są m.in. Miro i Kandinsky. Spektakularna architektura budynku oszałamia rozmachem i mówi sama za siebie. To architektoniczna perełka, którą nie sposób pominąć, chociażby ze względu na ogromne ‘skrzydła’ o rozpiętości boeinga  747.

Dojazd do Sturgeon Bay, gdzie odbywa się doroczny festiwal rzeźbienia w lodzie, podczas którego bloki lodu i śniegu w rękach artystów rzeźbiarzy zostają zamieniane w prawdziwe dzieła sztuki. Podziwianie rzeźb lodowych a jeśli warunki pogodowe nam pozwolą, stworzymy też swoją rzeźbę – ulepimy bałwana 🙂

Po południu przejedziemy do Cave Point County Park. Spacer przy zamarzniętej linii brzegowej i podziwianie klifowego brzegu jeziora, który w zimie często ozdobiony jest lodowymi soplami.

Wieczorem przejazd na pokaz sztucznych ogni nad zatoką, kończący doroczny festiwal Fire & Ice. Przejazd do hotelu na nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Ellison Bluff State Natural Area.

To popularne miejsce na północnym krańcu Door County, gdzie zawieszona nad urwiskiem platforma widokowa oferuje wspaniały widok na Jezioro Michigan. Spacer (szlak ma długość 1 mili) i panorama z punktu widokowego na zimowe Jezioro Michigan.

Przejazd do Ellison Bay (zakupy w sklepie z najlepszymi wędzonymi rybami), a potem do Sister Bay. Tam odwiedzimy małą ortodoksyjną kapliczkę chrześcijańską z dużą ilością symboli i mocnym zapachem kadzidła. Niewielka kapliczka, ukryta za niepozornymi domami jest inna niż wszystkie. W środku skrywa ciekawą bizantyjską ikonografię. (10764 North Bay Shore Drive Sister Bay).

Krótki przystanek w Fish Creek i przejazd w drogę powrotną do Chicago.

Postój w Sheboygen, miasteczku, które otrzymało nagrodę The Great American Main Street Award i które może pochwalić się ponad 40 budynkami z XIX wieku przywróconymi do pierwotnego blasku. Krótka, piesza wycieczka po historycznym centrum miasta. Zatrzymamy się też przy latarnii „morskiej” oraz wraku Lottie Cooper.

Lottie Cooper był trzymasztowym szkunerem, który wywrócił się i zatonął tuż przy porcie Sheboygen w 1984 roku. Lottie została odkryta podczas budowy mariny jako jeden z wielu statków, które podobno znajdowały się na dnie jeziora w pobliżu Sheboygen i została ponownie złożony w Deland Park, tuż nad promenadą przy jeziorze.

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).