Michigan wycieczka z Rek Travel

Szlakiem wielkich jezior: dookoła Jeziora Michigan

3 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

DOOKOŁA JEZIORA MICHIGAN WYCIECZKA NA: ZACHODNIE WYBRZEŻE JEZIORA MICHIGAN – SHEBOYGEN – PICTURED ROCKS NATIONAL LAKESHORE – REJS WZDŁUŻ MALOWNICZYCH KLIFÓW – SPACER DO PUNKTÓW WIDOKOWYCH – MINERS CASTLE – LATARNIA “AU SABLE LIGHT STATION” – WODOSPADY “TAHQUAMENON FALLS” – PUNKT “WHITEFISH POINT” – ST. IGNACE – REJS NA WYSPĘ MACKINAC – ZWIEDZANIE WYSPY MACKINAC – FORT MACKINAC – MACKINAC BRIDGE – WSCHODNIE WYBRZEŻE JEZIORA MICHIGAN

 

Kultura i historia

Plaże

Trekking/hiking

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 6:00 rano.

Przejazd do miasta Milwaukee. Zatrzymamy się przy Art Museum, położonym nad samym brzegiem Jeziora Michigan. Muzeum mieści liczącą ponad 30 tysięcy kolekcję dzieł sztuki amerykańskiej i europejskiej z XIX i XX wieku, których autorami są m. in. Miro i Kandinsky. Spektakularna architektura budynku oszałamia.

To architektoniczna perełka, której nie sposób pominąć, chociażby ze względu na ogromne “skrzydła” o rozpiętości boeinga 747.

Kolejno przejedziemy do miasteczka Sheboygan. Zatrzymamy się przy latarni “morskiej” oraz wraku Lottie Cooper. Lottie Cooper był trzymasztowym szkunerem, który wywrócił się i zatonął tuż przy porcie Sheboygan w 1894 roku. Lottie została odkryta podczas budowy mariny jako jeden z wielu statków, które podobno znajdowały się na dnie jeziora w pobliżu Sheboygan i została ponownie złożona w Deland Park, tuż nad promenadą przy jeziorze.

Następnie udamy się w drogę do Munising z krótkim postojem w Green Bay. Późnym popołudniem dojazd do Munising, gdzie udamy się na rejs wzdłuż malowniczych klifów, rozciągających się na odcinku 15 mil wzdłuż wybrzeża. Wyjątkowe, naturalne piękno Górnego Półwyspu, zwłaszcza w pobliżu Pictured Rocks National Lakeshore, sprawia, że region ten nie przypomina żadnej innej części Michigan.

Kolorowe i wysokie klify z piaskowca wznoszą się na wysokość od 50 do 200 stóp nad jeziorem Superior. Nazwa „Pictured Rocks” pochodzi od pasm mineralnych plam, które zdobią powierzchnię rzeźbionego przez erozję piaskowca. Najlepszy widok na klify jest od strony wody, dlatego wybierzemy się w rejs wzdłuż Pictured Rocks National Lakeshore.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych wzdłuż linii wybrzeża jest Miner’s Castle. Zobaczymy go razem z położoną obok plażą Miner’s Beach.

Przejazd na nocleg.

2.dzień

Po śniadaniu ponownie odwiedzimy wybrzeże Jeziora Superior.

Wybierzemy się na spacer pod latarnię (Au Sable Light Station). Latarnia zbudowana w latach 1873-1874 została w pełni zautomatyzowana. Wraz z budynkiem olejarnianym (początkowo światło latarni było zasilane przez olej smalcowy, a następnie przez nafty) oraz budynkiem sygnalizacji mgłowej tworzy całą stację, malowniczo położoną nad skalnym urwiskiem.

W niewielkiej odległości od latarni znajduje się inny punkt widokowy, z którego będziemy podziwiać panoramę Jeziora Superior. To Log Slide Overlook, który wznosi się na wysokość 175 stóp na szczycie Grand Sable Dunes. Jego nazwa pochodzi od drewnianej rynny, którą firmy zajmujące się pozyskiwaniem drewna zsuwały kłody 300 stóp w dół wydmy do jeziora Superior.

Kolejnym punktem programu tego dnia będą wodospady – Tahquamenon Falls, nieprzerwanie przyciągające turystów odwiedzających północne rejony Michigan. Bardziej znany wodospad, Upper Tahquamenon, ma 200 stóp szerokości i prawie 50 stóp spadku.

Niższe wodospady znajdują się około 4 mil w dół rzeki i są w rzeczywistości serią pięciu mniejszych wodospadów wokół małej wyspy. W szczycie wiosennego sezonu, w wodospadzie Upper Tahquamenon przepływa ponad 50 000 galonów wody na sekundę. To sprawia, że jest to drugi najbardziej obszerny wodospad na wschód od rzeki Mississippi w Stanach Zjednoczonych, po wodospadzie Niagara!

Następnie udamy się do Whitefish Point. Jest to przylądek Górnego Półwyspu Michigan, wyznaczający punkt wejścia do Whitefish Bay. Każdy statek wpływający do jeziora Superior lub go opuszczający musi minąć Whitefish Point, który pozostaje jednym z najniebezpieczniejszych obszarów żeglugi Wielkich Jezior, znanym jako cmentarz Wielkich Jezior.

W rejonie Whitefish Point zatonęło więcej statków niż w jakiejkolwiek innej części jeziora Superior.

Przejazd na nocleg.

3.dzień

Wczesnym rankiem udajemy się do St. Ignace, skąd promem popłyniemy na wyspę Mackinac. Spacer główną ulicą wyspy z dziesiątkami oryginalnych sklepów. Dla chętnych wizyta w Forcie Mackinac oraz Arch Rock – naturalny łuk wapienny powstały w okresie polodowcowym.

Wyspa Mackinac to  jedno z niewielu miejsc, gdzie został wprowadzony zakaz ruchu samochodowego. Przebywając w miejscu, gdzie transport ograniczony jest do rowerów, koni i powozów, ma się poczucie cofnięcia w czasie.

Powrót promem na stały ląd i przejazd do Bridge View Park. Stamtąd podziwiać będziemy kunszt inżynierów, którzy skontruowali jeden z najpiękniejszych mostów – Mackinac Bridge. Swoim pięknem często porównywany jest do Golden Gate Bridge w San Francisco. Wybudowany w 1957 roku, długi na 8 km, jest jednym z najdłuższych mostów wiszących na świecie.

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. W trakcie przejazdu regularne postoje. Planowany powrót do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

 

Zapraszamy również na wycieczke “Dookoła Jeziora Erie“.

 

Spawdź inne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).