Dominikana, plaża

Dominikana – Gdzie Palmy Kłaniają Się Falom

7 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Bilety lotnicze Chicago – Punta Cana – Chicago
 • Transport lokalny i usługi kierowców (transfer do Santo Domingo, Santo Domingo – Las Terrenas, Las Terrenas – Punta Cana)
 • Transfer łodziami na półwysep Samana
 • Rejs katamaranem po Morzu Karaibskim
 • Transfery z/na lotnisko
 • Usługi lokalnych przewodników i polskojęzycznego pilota
 • Wycieczkę katamaranem na Saonę z wstępami, obiadem, napojami, przewodnikiem
 • Wycieczkę „Dominikana od środka” z transferami, obiadem, napojami i przewodnikiem
 • Santo Domingo City Tour z wstępami, obiadem, napojami, przewodnikiem
 • Zwiedzanie półwyspu Samana z wstępami, obiadem, przewodnikiem
 • Noclegi oraz wyżywienie wyszczególnione w programie
 • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych

Cena nie zawiera

 • Opłat bagażowych (do potwierdzenia u przewoźnika)
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Ubezpieczenia
 • Wydatków natury osobistej: telefony, napoje, drinki
 • Odszkodowania w przypadku zagubienia i zniszczenia bagażu
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego

DOMINIKANA: SAONA-HIGUEY – SANTO DOMINGO- PUNTA CANA

Nurkowanie

Plaże

Rozrywka

Wczasy

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – PUNTA CANA
Spotkanie grupy z pilotem na lotnisku w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot na Punta Cana International Airport na Dominikanie. Przejazd na nocleg do hotelu. Kolacja.

2.dzień

SAONA
Śniadanie. Następnie wyruszymy do miejscowego portu, skąd udamy się w rejs katamaranem po Morzu Karaibskim. Pierwszym przystankiem będzie płycizna Piscina Natural. Basen morski zwany „Wanną Karaibów” słynie z turkusowej wody, białego piasku oraz licznych przedstawicieli lokalnej fauny. Czas wolny na kąpiel i odpoczynek w takt lokalnej muzyki.

Po południu wyruszymy w dalszą drogę w kierunku jednej z najładniejszych plaż na Dominikanie: plaży na Saonie. Wizyta na wyspie to czas na skosztowanie lokalnych smakołyków (lunch). Po około czterech godzinach ruszymy w drogę powrotną. Czas umili nam grupa animatorów uczących dominikańskich stylów tańca: baracha i merengue.  Oprócz możliwości opalania będziemy mieli okazje posmakować cuba i santo libre.

Powrót na nocleg. Kolacja (dodatkowo płatna).

3.dzień

HIGUEY – SANTO DOMINGO
Śniadanie. Kolejny dzień spędzimy na poznawaniu Dominikany „od środka”. Odwiedzimy osadę La Ceiba, zwiedzimy lokalne przedszkole i szkołę. Natępnie wizyta na rancho z dziko rosnącymi drzewami chlebowymi, drzewami cytrusów i mango. Zobaczymy, jak rosną: marakuje, kakaowiec, kawowiec oraz herbata kakaowa. Dla chętnych degustacja oraz możliwość zakupu kawy, kakao i herbaty. W tym dniu zwiedzimy rancho właściciela obiektu oraz manufakturę cygar.

Odwiedzimy też miasto Higuey – główny ośrodek pielgrzymkowy będący miejscem kultu Maryi patronki Republiki Dominikńskiej. Nie ominiemy lokalnego targu i tradycyjnych wielobranżowych sklepów spożywczych (colmado). Zobaczymy znaną jako bazę piratów karaibskich, położoną na klifowym wybrzeżu Morza Karaibskiego, rybacką wioskę Boca de Yuma. Wyruszymy też łodzią motorową w górę rzeki Rio Yuma by podziwiać skaliste brzegi, karaibską faunę i florę.

W ciągu dnia obiad w formie szwedzkiego stołu, możliwość zasmakowania w lokalnej kuchni, spróbowania m.in. zupy sancocho.

Powrót na nocleg do Santo Domingo. Kolacja (dodatkowo płatna).

4.dzień

SANTO DOMINGO
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania jaskiń Tres Ojos, w których kręcono Park Jurajski. To gratka nie tylko dla miłośników kinematografii.

Następnie udamy się na zwiedzanie Faroa Colon – Muzeum Krzysztofa Kolumba, z grobem odkrywcy pośrodku budowli w kształcie krzyża.

Po południu zwiedzimy Santo Domingo, gdzie zwiedzimy starówkę, Zona Colonial z katedrą i pierwszą miejską ulicą Celle Damas. Zobaczymy zamek Fortaleza Ozama, Panteon Narodowy, Muzeum z czasów epoki kolonialnej w Casa Real (Siedziba Gubernatorów Santo Domingo), Alcazar – dom Diego Kolumba (syna Krzysztofa Kolumba).

Dzień zakończymy spacerem po ulicach starego miasta wpisanego przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na nocleg do Las Terrenas. Kolacja (dodatkowo płatna).

5.dzień

PUNTA CANA
Śniadanie. Przejazd do Parku Krajobrazowego El Limon. Trasę na najwyższy dominikański wodospad El Limon odbędziemy konno lub pieszo. Dla chętnych możliwość kąpieli w wodospadzie El Limon.

Tego dnia będziemy gościć na dominikańskim rancho, gdzie przewidziany jest obiad. Po obiedzie przepłynięcie łodzią na wyspę Baccardi. Relaks, dla chętnych snorking.

Po południu przejazd na nocleg do Punta Cana. Kolacja (dodatkowo płatna).

6.dzień

PUNTA CANA

7.dzień

8.dzień

PUNTA CANA – CHICAGO
Transport grupy na lotnisko w Punta Cana. Przylot do Chicago. Pożegnanie z grupą.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).