Odkrywamy Wisconsin: Dom na Skale i Jaskinia Cave of the Mounds

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • wyżywienia

Dom na Skale to popularna atrakcja turystyczna w Wisconsin i miejsce, gdzie fikcja splata się z rzeczywistością. Odwiedzimy to dziwaczne zamczysko i sanktuarium pełne tajemnic by zagubić się w labiryntach wspaniałych galerii z zaskakującymi eksponatami i niezwykłymi dziełami sztuki.

Odwiedzimy również jaskinię Cave of the Mounds. Eksporując jej zakamarki odkryjemy cuda podziemnego świata i zachwycimy się pięknymi komnatami z stalaktytami i stalagmitami, w których zatrzymał się czas.  Program wycieczki obejmuje:

  • miasteczko Belvidere, gdzie poznamy historię “Czarnego Piątku”
  • Dom na Skale – “House on the Rock”
  • zwiedzanie Jaskinii “Cave of the Mounds”
  • krótki odpoczynek w miasteczku Lake Geneva

Jaskinie

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Dom na Skale i Jaskinia Cave of the Mounds

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, Il 60634) planowany jest w godzinach porannych. Kierując się na północny wschód, jeszcze zanim przekroczymy granicę ze stanem Wisconsin, krótki przystanek na kawę w miasteczku Belvidere, gdzie ponad 50 lat temu śmiertelne żniwo zebrało tornado. Upamiętnia to pomnik, przy którym poznamy historię “Czarnego Piątku”.

Główną atrakcja naszej wycieczki jest oddany do użytku w 1959 r. słynny Dom na Skale. Przed nami zwiedzanie wnętrz tego dziwacznego domu, przypominającego trochę ciemne zamczysko, zbudowane na skale kilkadziesiąt metrów nad dnem wąwozu.

W kompleksie znajduje się kilka przestrzeni tematycznych, m.in. odtworzone amerykańskie miasto z początku XX wieku, ekspozycja „Dziedzictwo Morza” – z eksponatami marynistycznymi i olbrzymimi modelami morskich stworzeń, ogromna kolekcja instrumentów muzycznych oraz największa na świecie karuzela, umieszczona pod dachem budynku.

Czego jeszcze możemy się spodziewać? Japońskiego orientu, kolekcji broni i królewskich insygniów,  morskiego potwora walczącego z gigantyczną ośmiornicą, samogrającej orkiestry, trzydziestopięciotonowej karuzeli rozświetlonej 20 tysiącami żarówek i wielu innych nietypowych eksponatów. Każdy z nich zdaje się być “z innej bajki” ale wszystkie znalazły swoje miejsce w “Domu na Skale”.

Obowiązkowym punktem zwiedzania jest też Infinity Room – pokój w formie długiego, oszklonego korytarza, rozpostartego wysoko nad koronami drzew.

Po południu przejedziemy do Cave of the Mounds National Landmark, gdzie wybierzemy się na wycieczkę przez gamę kolorowych, kryształowych formacji. Poznamy historię odkrycia jaskini, która od lat przyciąga wiele rodzin, dzieci i grup młodzieżowych ze względu na swój ilustracyjny charakter, rzadkość i wartość dla nauki i edukacji. Z tej też przyczyny jaskinia została uznana za narodowy zabytek.

W drodze powrotnej do Chicago zatrzymamy się w znanym kurorcie Lake Geneva nad jeziorem o tej samej nazwie, wzdłuż którego brzegu ulokowały się spektakularne rezydencje milionerów z pięknymi ogrodami i jachtami.

Przyjazd do Chicago planujemy w godzinach wieczornych.

 

Sprawdź inne wycieczki w ofercie Golden Age Travel

 

Odkrywamy Wisconsin: Dom na Skale i Jaskinia Cave of the Mounds

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).